Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ti felétek van ilyen szokás,...

Ti felétek van ilyen szokás, hogy meg van előre hogy mibe viszitek haza a babát a kórházból?

Figyelt kérdés

Első babánk, szóval nem ismerünk ilyen szokásokat. Ősszel-tél elején fog születni, ezért gondolom jól fel kell öltöztetni mikor hozzuk haza a kórházból.

Én úgy voltam vele, hogy inkább azt nézem hogy ne fázzon, nem azt hogy milyen csini ruhát adjak rá.

Egyenlőre úgy van ( vagyis mi így szeretnénk) hogy hármasba leszünk pár napig, addig rokonok se jöjjenek, amíg kicsit össze nem szokunk szóval csak én, és a leendő apuka fogjuk látni hogy mibe van a kicsi.

nézelődtünk bababoltba, és ott volt anyósom is ( akivel egyébként teljesen jó a viszonyunk) és megkérdezte, tudjuk-e már mibe fogjuk hazavinni a kisbabánkat? mondtam hogy vettünk már neki kisruhákat, de hogy most pontosan melyik lesz akkor ráadva, nem tudom előre..

Erre kicsit kiakadt, hogy hát amibe hazahozzuk, az nem ilyen hétköznapi ruha legyen, hanem valami különleges!

mert hogy az így szokás...

Mutatta hogy milyen ruhácskákra gondol, na olyanra ami ilyen nagyon csinos, keresztelőre adják a gyerekre.

Megszólalt, hogy akkor ő megveszi a hazavivős ruhát neki.

mondtam hogy rendben, ahogy gondolja... Mert nem utasítok vissza semmi ajándékot, ha szeretné vegye meg.

Csak meglepődtem... nem mindegy mibe van a baba?

Mivel hideg lesz már úgyis nagyon fel lesz öltöztetve, meg betakarva.

Vagy tényleg van ilyen szokás? lehet hogy csak én vagyok nagyon buta ebbe a témába még, de én úgy vagyok vele, nekem aztán mindegy lesz akkor már éppen mibe van a kicsi, csak jöjjünk már haza... :)

Most vett anyósom egy "cuki" fodros fehér kis zoknit hogy a csini ruhához majd ezt a zoknit adjuk rá ( kisfiúnk fog születni, kicsit fura hogy csipkés, fodros zoknit kell majd ráadnunk, de ha úgy látom, nem elég vastag, akkor nem fogom ráadni )


Nálatok mi a szokás? mibe vittétek / viszitek haza a kicsit?



2015. aug. 24. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Őszintén sosem értettem, nagyszülők miért emelik ki pont ezt az eseményt, hogy mi legyen rajta. 2-5 perc alatt érünk ki a szobából a parkolóba, és onnan 15 perc haza. Mi is azt vettük figyelembe, hogy ne fázzon meg, mert novemberi baba volt. A kutya nem nézte, miben van. A fényképeken aranyos, de kb. ennyi.
2015. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi sem azt neztuk, h mennyire csini a ruha, hanem azt, h a baba mennyire erzi jol magat benne es mennyire kenyelmes. Nekem ikreim szulettek, koraszulottek is voltak. a kisfiamat 3 het utan vittuk haza a korhazbol, de hiaba vettuk meg a babaruhakat, azok akkor is nagyok voltak ra, hiszen sokkal kisebb volt, mint egy atlagos baba. Eleg hideg volt osszel, amkor hazavittuk, igy adtunk ra egy rugdalozot, meg overalt, plaussz pledet.
2015. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Uhh... nem. Mezei ruhák voltak rajta. Minek kiöltöztetni.
2015. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A kislányom szeptemberi, és mikor vittük haza inkább a praktikusságra figyeltem, igaz nem játszós ruhát adtunk rá, hanem szép tipegőt, de kb ennyi. Nem érdekelt milyen szinű, megy-e hozzá a sapi, vagy a kardigán stb...előre elkészitettem itthon, a férjem hozta be utánunk.

Viszont volt egy szobatársam, aki hófehér szettet hozott be neki, azt mondja náluk falunk nézik az ilyet, mert mire hazaérnek már ott várják a rokonok... (én mondjuk első nap úgy hajtanék el onnan mindenkit, hogy csak na... :))

2015. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondtam hogy inkább azt fogom nézni hogy meleg ruha legyen, és nem azt hogy mennyire csinos.

Nem rongyos ruhába vittem volna én se haza, de azért túlzásba se esnék. Főleg hogy csak mi fogjuk látni akkor, minket meg annyira nem az fog érdekelni hogy mibe van...

2015. aug. 24. 16:02
 6/16 anonim ***** válasza:

Régimódi a nagyi. :)

Én két rugit készítettem ki, egy vékonyabbat, egy vastagabbat. Időjárástól függően ebből választott a férjem. A kocsiba berakni totál mindegy mibe van. Otthon meg szintén.

2015. aug. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Anyukám is be van indulva, szóval mindkét nagyi, de felénk ez nem szokás szerintem.

Anyu épp küldött képet ( messze lakik..) hogy milyen kis ruhákat vett már a kis unokájának, és egy aranyos fehér kis rugdalózót, ami apró maci mintás, hozzá van ugyan olyan sapi, és kesztyű is.

Akkor azt mondtam, ez olyan kis aranyos, ezt adom majd rá mikor jövünk haza.. DE nem kiöltöztetésről beszéltem, csak hogy ez nekem így egybe tökre tetszett..

2015. aug. 24. 16:09
 8/16 anonim ***** válasza:
mi is inkább azt néztük hogy kényelmes legyen és ne belefeszegetni kelljen szegény babát. nekünk nyáron született a fiúnk, bár pont esős vacak időt fogtunk ki a hazajövetelre de adtunk rá egy bodyt rugit kis sapit (f&f-es szett) és betakartuk vékony pléddel. ha meleg lett volna akkor kis napozó szintén vékony sapi és vékony zokni. ennyi. mond meg anyósnak hogy most ne vegyen ilyet, de a keresztelőre majd vehet csilli-villi rucit :)
2015. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

nekünk megvolt h miben hozzuk haza,de teljesen hétköznapi ruha,csak a kicsit minőségibb,akár utána dokihoz le tudtam menni vele ebben(ha épp nem nőtte ki)

szoval nem a játszós kategória de nem is a keresztelős-csipkészoknis.(őszi babára amugy is hova adna zoknit??harisnya,rugi alá???)

2015. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi megvettük előre a ruhácskái nagy részét, aztán kiválasztottam 2-t, ami "hazahozós" aztán az időjárás függvényében adtam rá az egyiket. Nem alkalmi ruha volt vagy ilyesmi, csak találomra kiválasztottam ami tetszik.
2015. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!