Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire szokás meghívni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire szokás meghívni az egész családot a polgári szertartásra, ha az után mindenki mehet haza, mert nincs lagzi?

Figyelt kérdés
Nem csak a párnak és a 2 tanúnak kéne ilyenkor ott lennie?

2013. febr. 7. 15:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Tőletek függ csak. Így is lehet, de azért a szüleiteket csak illene meghívni, hacsak nem utáljátok egymást!
2013. febr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Meghívhatsz, akit akarsz, csak tüntesd fel a meghívón, hogy nem lesz utána lagzi. Bár ha már meghívod őket, akkor egy minimális vendéglátást csinálhatnátok, mittudomén utána kiülni a parkba némi pogácsával, hangulatos lenne :)
2013. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Nincs szokás.

A szokások max a templomi esküvőre vonatkoznak - az ugyanis a "hagyományos". De ma már azért sem szól senki, max a rosszindulatú vénasszonyok, ha a templomi is eltér a hagyományostól.

A polgári olyan, amilyet akartok, ha csak 2 tanúval lesz, azzal sincs gond, de az emberek nagy része szeretné, ha ezen az eseményen a rokonai is ott lennének. Ha nincs lagzi, akkor is sokan tartanak egy családi vacsorát utána, hogy legyen egy kis ünnepi hangulat.

2013. febr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Jajj, engem csak meghívtak, én nem csinálnék ilyet.

Vagy nincs esküvő, vagy egy minimális lagzi/vacsora van legalább a családdal és a szűk baráti körrel.

Ráadásul vidéken, ahol meg aztán végképp szokás a lagzi.

2013. febr. 7. 15:53
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

Még egy ebéd vagy egy vacsora sincs a szűk családi körnek a házasságkötés után? Mert ha van, akkor azért azokat illik meghívni a házasságkötésre, akiket az ebédre vagy vacsorára is meghívtok.

De ha semmi sem lesz utána, hát azért valóban, ha nem vagy rosszban a szüleiddel, esetleg testvéreiddel, azért azokat illene meghívni. De akkor meg hogy néz ki, hogy semmivel sem vendégelitek meg őket e célból? Mondjuk a ti dolgotok. De én legalább egy kis ünnepséget tartanék otthon. Egy kis sütemény, kis ital. Ha másra nincs is anyagi keret.

2013. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Ja, bocs most olvastam, hogy nem a ti házasságkötésetekről van szó.

Szóval erre felénk, ha csak polgári szertartás is van, de nincs nagyobb lagzi utána, akkor a szűk családi kör van ott a házasságkötő teremben és utána háznál szokott lenni egy kisebb megvendégelés a szűk családi körnek.

De persze ahány ház, annyi szokás.

2013. febr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem én az egyik barátomék házasodnak.

Valahova mennek ők mennek és a 2 tanú.

Ettől függetlenül elmegyek, bár ezért vidékre utazni nem sok értelmét látom.

2013. febr. 7. 15:58
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Ismerősömék csináltak ilyet. Elmentek jó messzire lakni, ott tartották az esküvőt, de még egy kis süti semmi sem volt. Egyáltalán semmi. Kb. anyakönyvvezető, gratuláció, sziasztok mehettek haza.


Nem ment el senki és nagyon csodálkoztak..

2013. febr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
Vidékre meghívni az egész rokonságot, az esküvő után meg szélnek ereszteni Őket minimális megvendégelés nélkül? A pár meg a 2 tanú meg vacsorázgat? Hát, ez bunkóság a javából.
2013. febr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Én ha nem tudnám legalább megkínálni valamivel a családot, meg kicsit leültetni, akkor olyanokat, akik nagyon messzi laknak, nem hívnék. Mert azért mondjuk 200 km-ről elvonatozni, vagy kocsikázni elég fárasztó, ráadásul a kb. fél órás szertartás után fordulhatnak is vissza.


Olyat tudok elképzelni, hogy az esküvőre mindenki hivatalos, utána meg esetleg van egy kis szűk körű családi vacsora, amire csak a nagyon közeli rokonságot hívják meg. De nagyon távol élőket, csak a polgári szertartásra én nem hívnék meg így.

2013. febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!