Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ti felétek van ilyen szokás,...

Ti felétek van ilyen szokás, hogy meg van előre hogy mibe viszitek haza a babát a kórházból?

Figyelt kérdés

Első babánk, szóval nem ismerünk ilyen szokásokat. Ősszel-tél elején fog születni, ezért gondolom jól fel kell öltöztetni mikor hozzuk haza a kórházból.

Én úgy voltam vele, hogy inkább azt nézem hogy ne fázzon, nem azt hogy milyen csini ruhát adjak rá.

Egyenlőre úgy van ( vagyis mi így szeretnénk) hogy hármasba leszünk pár napig, addig rokonok se jöjjenek, amíg kicsit össze nem szokunk szóval csak én, és a leendő apuka fogjuk látni hogy mibe van a kicsi.

nézelődtünk bababoltba, és ott volt anyósom is ( akivel egyébként teljesen jó a viszonyunk) és megkérdezte, tudjuk-e már mibe fogjuk hazavinni a kisbabánkat? mondtam hogy vettünk már neki kisruhákat, de hogy most pontosan melyik lesz akkor ráadva, nem tudom előre..

Erre kicsit kiakadt, hogy hát amibe hazahozzuk, az nem ilyen hétköznapi ruha legyen, hanem valami különleges!

mert hogy az így szokás...

Mutatta hogy milyen ruhácskákra gondol, na olyanra ami ilyen nagyon csinos, keresztelőre adják a gyerekre.

Megszólalt, hogy akkor ő megveszi a hazavivős ruhát neki.

mondtam hogy rendben, ahogy gondolja... Mert nem utasítok vissza semmi ajándékot, ha szeretné vegye meg.

Csak meglepődtem... nem mindegy mibe van a baba?

Mivel hideg lesz már úgyis nagyon fel lesz öltöztetve, meg betakarva.

Vagy tényleg van ilyen szokás? lehet hogy csak én vagyok nagyon buta ebbe a témába még, de én úgy vagyok vele, nekem aztán mindegy lesz akkor már éppen mibe van a kicsi, csak jöjjünk már haza... :)

Most vett anyósom egy "cuki" fodros fehér kis zoknit hogy a csini ruhához majd ezt a zoknit adjuk rá ( kisfiúnk fog születni, kicsit fura hogy csipkés, fodros zoknit kell majd ráadnunk, de ha úgy látom, nem elég vastag, akkor nem fogom ráadni )


Nálatok mi a szokás? mibe vittétek / viszitek haza a kicsit?



2015. aug. 24. 15:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekünk csini-kényelmes és meleg lesz. :) Szokás, de csak annyira, hogy ne sima rugiban legyen. Téli baba lesz, tehát overáll az adott. :)
2015. aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem árt előre kikészíteni, mert nem te fogod bevinni. Sapira mindenképp gondoljatok, meg takaróra, inkább legyen több is :). Sok boldogságot.
2015. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak annyi volt, hogy anya "rájött" vagyis mikor pakoltunk feleszmélt, hogy nincsen rózsaszín rugija a gyereknek :D és így vettünk egy rózsaszínt, hogy akkor már ne fehérbe hozzuk haza, ennyi :)
2015. aug. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen, mi kiválasztottuk. A nagynál a kedvenc rugit vittük be (ő téli, egyértelmű volt, hogy plüss kell), a kicsinél készültünk kétfélével. Az egyik full márkás gyönyörű pamutrugi (kaptuk, végül ebben jött haza), illetve volt egy plüss is, nagyon szép rugi.
2015. aug. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

én is külön vettem hazahozós ruhácskákat :)

na nem szokás miatt, nem tudtam, hogy van ilyen. nagyon sok ruhát örököltünk, mindegyik teljesen jó volt, de újonnan vettem hazahozós ruhácskát, egy kék bodyt és egy nagyon szép, hímzett, vastag rugdalózót. ebben volt egyébként karácsonykor is, utána elcsomagoltam :) csk ezt az egy szettet tette el az emlék dobozba, de mai napig előveszem ha mesélek a gyereknek az első napokról és megmutatom neki, hogy ekkora volt ((6 éves) :D

de nem hinném, hogy nagy feneket kéne ennek keríteni :)

2015. aug. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az újszülöttel nem jó divatozni, meg kell védeni a hidegtől!!!


Zokni??? Télen? Természetesen rugdalózó, és ahhoz nem is lehet zoknit adni.


Téli babánkat ebben hoztuk haza:


hosszú ujjú body

hosszú ujjú rugdalózó (talpa van, zokni kizárva)

plüssrugdalózó

füles pamutsapka

kapucnis overál (annyira nagy volt rá, hogy kesztyű nem kelett, benn volt a keze. Lábnál meg zárt, így se zokni, se cipő).


Mivel nem tudtam előre a méretét, két méretet vittem bodyból és a rugikból.


Ha befűtitek a kocsit, lehet, hogy le kell venni az overált.


Meg kell tanulni anyóstól, mindenkitől függetlenül saját, autonóm döntéseket hozni, miután jól körüljártál egy témát, és a lehető legjobbat választod...


Amúgy nemcsak pár napig nem kéne vendéget fogadni, hanem minimum 6 hétig! Persze nagyszülők jöhetnek előbb, de csak ha teljesen egészségesek, és érkezéskor alaposan kimosakszanak (fertőtlenítős kézmosó). És megpuszilni TILOS! Se arcát, se kezét (azt bekapja). És lehetőleg amivel a buszon ülnek a nagyszülők, azzal a nadrággal ne üljék össze a kanapét stb... Nagyon érzékeny kis jószág az újszülött...

2015. szept. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!