Mivel tudom kiszedni az anyatejes kakinak és büfinek köszönhető sárga foltokat a textilpelusokból?

Figyelt kérdés
Sima 95fokos mosószeres mosással nem jönnek ki. Fehérítős Domestosra gondoltam, de egyszerűbb ha olyat használok ami valakinek már biztosan bevált.. szóval segítsetek kérlek!

2015. dec. 19. 19:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
Vanish mosószappan esetleg? Konkrétan erre a variációra nem próbáltam, de sok mindent megmentett már. :D
2015. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
hypóval
2015. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mosószappanos vízben főzni. Tudom macerás módszer,de olyan anyag,ami elég erős,hogy bírja szépen ki fog fehéredni.
2015. dec. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bizony, hipó ha mondom, segít a gondon, már egy köbcenti helyrebiccenti.
2015. dec. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Büfi folttal nálunk nincs gond, kakis sárga foltot csak hypoval ha már bennemaradt. De általában baleset után kimosom kézzel majd forró vízben áztatom és megy gépbe. Mindig kijön ha nem halogatom a mosását. Nyilván nem az első dolgom mosni pelenkázás után de 1-2 órán belül azért odaérek. Amikor nem jött ki, az másnapra maradt. Jó pár órát szokott legalább ázni de ha csak másnap mosok, akkor ezért nem veszem ki.
2015. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az almawines marhaepeszappan vitte ki (gallseife).
2015. dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nátrium-perkarbonát. Mi mosható pelust használunk, abból is kiszedi a foltokat. Egy éjszakára kell beáztatni a pelusokat kb. 40 fokos vízbe + 2-3 evőkanál perkarbonát, utána kimosni mosógépben. Az aktív oxigén erejével fehérít, ezért vigyázni kell, mert túl meleg vízben roncsolhatja a textilt a hirtelen felszabaduló oxigén. A Lidl-ben is lehet kapni (narancssárga dobozban Mr. Washer a neve), vagy netről rendelni. Átlag 800-900 Ft kilója, én legalábbis ennyiért szoktam venni. Nagyon sokáig elég.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. dec. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

hypó??

vegyszerrel nem kezelünk babaruhát, pláne nem textilpelenkát.


én ált 1 órán belül mosom babaszappalnnal, úgy hagyom nyirkosan, aztán megy a gépbe a többivel. mindig foltmenteseim vannak így.

2015. dec. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Babaruhat nem szabad hypozni !!!

Vanish kiviszi.

2015. dec. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A vanish ugyanúgy marja a bőrt, mint a hypo. Nekem gyakran égett, és kiütéses lett tőle a kezem. Nem értem miért lenne jobb mint a hypo. Csak drágább jóval, de az ilyen foltokat sose szedte ki. Enyhén hypo-s vízbe áztattam én is az ilyen cuccokat. Utána jól atöblítettem folyó víz alatt, aztán kimostam a mosógépben a baba saját mosószerével, öblítőjével.
2015. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!