Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha zöld/sárga a kisfiam...

Ha zöld/sárga a kisfiam orrváladéka, kicsit náthás, má tünet nincs, ki tudom itthon kezelni?

Figyelt kérdés
3 éves
2015. nov. 1. 06:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, lehet hogy ki tudod. Nekem is sikerült már ilyenből kikezelni a gyerekeket. Sűrű orrfújás, orrspray, C-vitamin, nyákoldó (én Sinupret-et szoktam adni).

De a zöld/sárga takony bakteriális fertőzésre utal, könnyebben kaphat fülgyulladást vagy arcüreggyulladást. Úgyhogy ha fájlalja a fülét, vagy nagyon nyűgös, levert, érdemes megmutatni orvosnak.

2015. nov. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hogyne! Ami fontos, hogy tisztítsátok gyakran az orrát! Ennyi idősen még ráfér az orrszívás. Adj neki c- vitamint, ne menjetek közösségbe, szellőztess gyakran, ha nincs láza, akkor menjetek is ki.
2015. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Zöldes-sárga orrváladék egyértelműen bakteriális fertőzésre utal, ilyenkor nagyon nagyon ajánlott az orvost felkeresni, aki megvizsgálja és ha úgy látja jónak, hogy elég egy antibiotikumos orrcsepp, akkor ad azt, de erre már a házipatika nem elég, viszont ha meg úgy látja, akkor alapvetően ad antibiotikumot. És ezzel még véletlenül se jusson eszedbe óvodába vinni, akár lázas, akár nem, ugyanis szépen megfertőzi a többit és nem hiszem, hogy ezzel túl jót tennél a többi gyerekkel, illetve a szüleivel...
2015. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És ahogy az első írta, ennek a szövődménye, ha nincs rendesen kikezelve, orvos által, akkor arcüreg-homloküreg-fülgyulladás. Szerintem semeddig nem tart ezt megelőzni, mint utána mindezt kikezelni!
2015. nov. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha zőld akkor azonnal orvos...!
2015. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Természetesen.

Az a baj, hogy legtöbben rögtön orvoshoz rohangálnak és kapkodják be a kemikáliákat és szegény gyerekeikbe is ezeket tömik.

Én pont most estem át 3 éves lányommal együtt egy bakteriális torokgyulladáson.

Eszem ágában se volt orvoshoz fordulni.

4 napig nem vittem óvodába, gyakran szívtam az orrát, a napi C vitamin adagját a többszörösére emeltem, gyógyteákat ittunk, mézet ettünk (én hagymát, fokhagymát is ettem, csak lányom sajnos nem szereti).

A természetben nagyon sok természetes antibakteriális hatású, immunrendszer erősítő növény fellelhető, gyógyszerekhez és soha nem nyúlok, azt csak legvégső esetben tenném, ha nagyon súlyos beteg volnék, bár ilyen soha nem fordul elő szerencsére.

2015. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Kedves utolsó!

Reméljük nem lesz se fülgyulladása, se homloküreg gyulladása, sem arcüreg gyulladása és tüdőgyulladása sem a gyerekednek!

Amúgy honnan a fenéből tudod, hogy bakteriális torokgyulladása volt a gyerekednek, ha orvos nem látta?

Amúgy a torokgyulladás általában vírus okozza, na, azt valóban lehet tünetileg kezelni, hisz a vírusnak amúgy sincs ellenszere, azt a szervezet maga győzi le. De megnézném azt a bakteriális fertőzést, amit te otthon kikezelsz!

Mert egy ilyen fertőzés esetén bizony orvoshoz kell fordulni és az, hogy te nem kezeled ilyenkor magad, az egy dolog, de legyél már légyszíves felelősségteljes szülő és figyelj oda a gyerekedre, nehogy komolyabb bajt csinálj!!!

2015. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Már miért ne lehetne bakteriális fertőzést otthon kikezelni... A váladék színéből látszik h bakteriális vagy vírusos.
2015. nov. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Már miért ne lehetne bakteriális fertőzést otthon kikezelni."

Gratulálok annak, akinek mindezt szövődménymentesen sikerül!

2015. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Akkor köszönöm a gratulációt, 6-os vagyok :))

Mióta nem gyerekorvoshoz járok, felnőttem és magam döntök a dolgaimról azóta nem vettem be egy szem antibiotikumot sem, ennek több, mint 15 éve, pedig volt, hogy nagy ritkán én is hazacipeltem egy-egy bakteriális betegséget, bár szerencsére nagyon ritkán kapok el bármit.

A kislányomnak se adtam soha és nem is tervezek míg nincs nagyobb baj, ám ne is legyen.

Sok emberbe túlzottan belenevelte a gyógyszerlobbi, hogy jaj, azonnal kapkodni kell befelé a kemikáliákat amint betegek vagyunk, pedig a szervezeted saját maga a legnagyobb gyógyító.

Egész más a felelőtlen nemtörődömség és más az amikor valaki foglalkozik az egészségével, csupán nem mérgekkel, hanem a természet adta lehetőségekkel próbálkozik.

Ki így gondolkozik, ki úgy.

Úgy gondolom, a helyes úton járok ezen a téren és nincs szándékom letérni róla.

2015. nov. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!