Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom 8 hós és sűrűn kap...

Lányom 8 hós és sűrűn kap sütőtökpurét és más olyan ételt, amiben répa van. Észre vettem, hogy egy ideje sárga színű az orrocskája, és ma tudtam meg, hogy a sok sütőtök és répa okozza! Lehet baja tőle?

Figyelt kérdés
Máshol nem sárga, csak az orra, és csak fényképeken látszik meg nagyon.
2015. okt. 29. 21:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*sütőtökpürét

Van, hogy heti 3-4x kap (nem minden héten) sütőtököt mert imádja, ha tudtam volna hogy nem szabad sokszor adni biztos nem adtam volna!

2015. okt. 29. 21:52
 2/12 anonim ***** válasza:
nekem már előre szólt a doki még fél éves korában, hogy a sütőtök besárgíthatja a baba bőrét, így én módjával adtam csak, de arról, hogy egészségileg bajt okozna, nem szólt, szóval szerintem baja nem lesz tőle, csak kívül belül sárga és lehet lassan kopik csak ki
2015. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem lesz semmi baja! Teljesen normális jelenség, hogy sárgás lesz a bőre tőle.
2015. okt. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Minket nem figyelmeztettek, és eszembe sem jutott volna, hogy ezektől a zöldségektől ilyesmi előfordulhat! Már kezdtem megijedni, hogy mitől ilyen sárga a nózija, és csak ott. Most, hogy ezt tudom leveszem az étlapjáról egy időre, és remélem nem okozott gondot neki benn!
2015. okt. 29. 21:56
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Heti kétszer lehet sárga ételt adni
2015. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a térde is egy kicsit, nem? kevesebb répa, sütőtök kell akkor. Nekünk az orvos, mikor látta, hogy a térde kicsit sárga - viccesen hangzik-, de így mondta: Álljunk le a sárgarépával, Anyuka!:))
2015. okt. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mi dokink is viccesen fogalazott :)

nekem azt mondta, hogy kár lenne egy ilyen szép gyereket elrontani :)

2015. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Heti 2x lehet neki adni, többször nem. Ugyanígy a májjal is.
2015. okt. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
8%

A májban kész A-vitamin van. A sütőtökben és a sárgarépában béta-karotin. Nem ugyanaz. A-vitamint lehet túladagolni (azért nehéz annyi májat enni, hogy így legyen), a táplálékkiegészítőként szedett béta-karotint is, de a természetes béta-karotint nem igazán. A béta-karotinból pedig a szervezet igény szerint képez A-vitamint.

Persze törekedni kell a változatos táplálkozásra, és mindent csak mértékkel, de heti 2-3 alkalommal nyugodtan adhatsz neki sütőtököt.

2015. okt. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem írtam hogy ugyanaz, csak azt hogy májat is max heti 2x lehet adni.
2015. okt. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!