Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Akik korán pár hetesen kezdtek...

Akik korán pár hetesen kezdtek el babaruhákat vásárolni? Vannak ilyen kismamák? Hogy kezeltétek a negatív beszólásokat emiatt?

Figyelt kérdés
11 hetes vagyok, most vettem már pár unisex ruhát a picinek, mivel hihetetlen olcsón jutottam minőségi darabhoz. Többen lehurrogtak, hogy minek veszem meg ilyen korán. Magamnak is vettem pár kismama ruhát, hiszen az amúgy nagyon drága és kiárusítás meg most van, Miért adjak egy kismama felsőért 6000Ft-ot ha most 1500-ért megvehetem.Nem vagyok babonás, mert ha baj történne nem azért történik, mert vettem valamit vagy sem. A másik meg hogy kinek mi köze ehhez hogy ki mikor vásárol. Ismerősömék addig húzták, míg koraszülött nem lett és szinte semmije nem volt, így anyuka kimaradt ebből a rokonok szereztek be mindent.Oké ez nem mindennapos, de benne van...
2016. jan. 18. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

kinek mi köze ehhez hogy ki mikor vásárol

valahogy csak megtudták. Talán elmondtad nekik?


Amúgy mond egyszerűen azt, hogy kihagyhatatlanul akciós volt.

Amúgy nekem elég volt végig 2 kismama nadrág, simán tudtam hordani a tunikákat, amiket előtte is (és azóta is). Nem tudhatod, mire lesz szükséged.


És van arany középút is, lehet 32-34 hetesen is vásárolni.

2016. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességemnél én is elkezdtem vásárolni, még a 12. hét előtt. Nem szólt be senki, mondjuk engem az ilyesmi egyébként sem hat meg.
2016. jan. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát kinek ki..én biztosan nem fogom a 34.hétig húzni a vásárlást...
2016. jan. 18. 14:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki csinálja úgy,ahogy akarja.

A végégi én sem húztam ki egyik gyereknél sem, de a 20. hétig nem is nagyon vettem semmit. Nem babónából, pusztán tudna akartam a nemét is, a másodiknál meg már annyi dolgom volt, hogy nagyon időm sem volt rá.

2016. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem kell mondani mikor vasarolsz, maganugy.

En a 12. het utan vettem par ruhat , aztan folyamatosan az akciokban

2016. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%
Én sem vagyok babonás :) Már szinte mindenünk megvan ami egy babának kell pedig még csak várandós sem vagyok sajnos :( De ez nem babona miatt van. A java részét kaptunk vagy én vettem nagyon de nagyon jutányos áron a barátnőmtől.
2016. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sehogy nem kezeltem, ugyanis nem nagyon kötöttem mások orrára mikor és mit vásárolok...
2016. jan. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kik hurrognak le? :O

Nekem senki nem szólt egy szót sem, hogy mikor mit vettem. Párom tudta és kész.

2016. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi a 18. hét körül vettünk meg szinte mindent. Mentségünkre szóljon, hogy az amniocentézis jó eredményén fellelkesültünk:)) de olyan szinten, hogy a babakocsit, babaágyat, mindent újonnan...és féltünk is, mert mindig mondták, hogy majd milyen rossz lesz nagy pocakkal vásárolgatni, inkább előbb kell.


Ehhez képest, most 32 hetesen jobban érzem magam, mint valaha, de már csak az apróságok hiányoznak. Mostanában többet időt töltök könyvesboltban, mint bababoltban:)


Egy "barátunk" mondta azt nekünk a 20. hét körül, hogy "még azért ne fessétek ki a gyerekszobát", amin a korábbi vetélésem és az amnió miatt nagyon felháborodtunk, de már megnyugodtunk. Más nem szólt be emiatt nekünk:)


(Én sem vagyok babonás, viszont szerintem nem az a korai vásárlás ellenérve, hogy azért történik baj, mert vásárolsz, hanem az, hogy ne vásárolj korán, mert ha baj történik, haszontalan holmijaid lesznek.)

2016. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is vásárolgattam már korán, viszont a korán vásárolt holmikból végül semmit nem használtam... mert amikor már kiderült, hogy lány, akkor vettem lányos ruhákat (olcsón), és azokat sokkal szívesebben adtam a babára.
2016. jan. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!