Ovis kisfiatoknak milyen, hány darab ruhája van? Mennyit vittél az oviba?

Figyelt kérdés

Póló, tréningnaci, farmer, hosszú ujjú, alsónadrág, zokni. Melyikből hány darabotok van? Hány váltóruhát vittetek be? Milyen gyakran mostok? Elégnek érzitek ezt a ruhamennyiséget?

Fiam most kezdi az ovit, tapasztalatokra lenne szükségem, mert nem igazán tudom, mennyi is lenne neki az ideális.

Köszönöm a válaszokat!


2016. jan. 21. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz bölcsis, de szerintem ez mindegy a kérdés szempontjából.

Minden nap új ruhát kap. Amikor teli a szennyesláda, akkor mosok. Van, hogy napi 2, van, hogy 2 naponta 1 adag.


Csak tréningnadrágba viszem, eleinte volt farmer, meg kordbársony is, de kérték, hogy laza kényelmes nadrágban vigyem, amit könnyen le és felhúz wc-zésnél. Meg egész nap kényelmetlen a farmerben játszani.

Felsőt mindig pólót+vékony hosszú ujjút adok rá, de mindig olyan meleg van, hogy a hosszú ujjút leveszik róla, pólóban van csak.

Nadrágból 6-8 db van, ami bölcsis ( a kopottabbak otthoniak), póló kb 10-12 db, felső is kb 10-15 db.

Van " normális" vastag pulcsija olyan 6-7 db, de azt nem is használjuk szinte.


Ja, és a váltóruha: 2 garnitúra van bent.

2016. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Oviskorú, de még bölcsödébe jár.

Van kb. 10-12 bugyija, ugyanennyi kistrikó, pár zokni. 3 lábfej nélküli harisnya és egy vastagabb, lábfejes. 2 farmer anyagú nadrág, egy sima szövet, 5 vékonyabb macinaci és 2 vastagabb. 9-10 rövid ujjú póló és kb. Ugyanennyi hosszúujjú. 4 kötött pulcsi, 2 mackópulcsi, 2 pulcsi+mellény, egy vastagabb mackókardigán és egy vastagabb mackóspulcsi. 3 sapka különböző vastagságú, 3 pár kesztyű, egy sál, egy télikabát, egy síoverall.

Bölcsibe ebböl 3 váltás bugyi, póló, nadrág, zokni van és egy tartalék pulóver. Ja és van külön tornacucc, azt kifelrjtettem a felsorolásból.

2016. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Óvodás fiaimnak fejenként kb. 5-6 melegítő nadrágja van, 1 ünneplő nadrágja, 1 szebb kinti nadrágja, 1 harisnyája, 1 jégeralsója, 5-6 meleg pulóvere és kardigánja, 5 vékonyabb hosszú ujjú felsője, 5 rövid ujjú pólója, 3 trikója, kb. 10 kisgatyája, 10 zoknija, 2 ünneplő ingje, 2 nyakkendője van. Bőven elégnek érzem ezt.


Az ovis zsákban mindegyiknek egy váltás ruha van: melegítő, vékony pulcsi, trikó, zokni, kisgatya.


Három kisfiúra és két felnőttre naponta mosok, néha két adagot is.

2016. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagycsoportos a kisfiam.

Az ovis szekrényében a rajta lévő ruházaton kívül mindig csak:

- 1 db kisgyatya

- 1 db zokni

- 1 db trikó

- 1 db póló (évszaktól függően rövid vagy hosszúujjú)

- 1 db melegítőnadrág

van, semmi több. Ez is csak azért, hogy ha baleset történik (leönti, lefestékezi stb.- akkor legyen váltóruha- bepisilni már nem szokott, de bölcsis korában is ennyit tartottam bent, ha pisis lett, akkor másnap viottem tisztát helyette- nem kell garmadában tartani benn a ruhákat, nem is praktikus, kicsi a hely, esetleg kipakolják, keverik stb.)


Otthon nagyjából ezek vannak:

- kb. 20 db kisgatya, ugyanennyi trikó, zokni

- kb. 5 db harisnya (korcsolyázáshoz, overál alá)

- kb. 6-8 db melegítőalsó (oviba bentre pl.)

- kb. 4-5 db ugyancsak ovis benti nadrág de valami "menőbb"- farmer anyagból is van az a vékonyabb, kényelmesebb, gumis derekú változat, vagy pl. a H&M-ben vettem neki passzés aljú, világosabb színű, lenvászon hatású, de kényelmes benti nadrágot

- 2 garnitúra téli dzseki+overal (egy az oviba menős/utcai/abban mennek korcsolyázni, a másik meg ovis kinti, abban lehet sarazni is :)

- 2 bélelt csizma

- szupinált benti cipő

- kb. 15-15 póló és hosszú ujjú póló


Sokat jár sportolni, így szokott sokat öltöni (megizzad a sportolásban, ne egész nap az izzadt trikójéban legyen- így napi 2-2 darab fogy az alapdolgokból, mint zokni-póló stb.)


Nekünk így ideális, a szennyes dolgokat heti kétszer mosom- mi úgy érezzük jól magunkat, hogy mindig van a szekrényben tiszta ruha, akkor is, ha éppen nem az adott napon mosok vagy vasalok. Nem érdemes pl. pólót, alsóneműt kicentizni még ilyen kicsi korban.

2016. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!