Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Tényleg nem tudja egy csecsemő...

Tényleg nem tudja egy csecsemő elnyűni a ruháit? Mit "rontok" akkor el?

Figyelt kérdés

Mindig mindenhol azt olvasom, hogy minek új ruhát venni a babának, amikor az ilyen picik még nem tudják elhordani a ruháikat, párszor kerül csak rájuk, máris kinövik.... így a használt is pont olyan, mint az új.


Nálunk viszont nem így van, az új is nagyon gyorsan "régi" lesz, látszik rajta a hordás.


Én magam nem turizok, de nem azért, mert lealacsonyítónak tartom vagy hasonló (ha mástól kapok turkálós ruhát - testvéremtől, anyukámtól - és tetszik, simán elhordom), de nekem se érzékem, se türelmem hozzá, párszor próbáltam, de nem volt sikerélményem, nem tetszett.


C&A, F&F, H&M, Aldi, Lidl ruhákat veszek elsősorban a gyereknek, de kaptunk jó pár turizott, de új (címkés) Next, George, GAP ruhát is,

de mindegyikkel pont ugyanúgy járunk.


A body-k még hagyján, azokon tényleg nem igazán látszik.


De a rugdalózókon! A színüket, formájukat többnyire tartják (nem mind), de MIND kibolyhosodik térdnél, talpnál, karjánál pár használat után akár olcsó, akár drága, akár márkás, akár márkátlan!


S nem csak azóta van így, mióta többet mozog a gyerek.


Amikor az első méretet elpakoltam, amit ~2 hónapig hordott (kb. 20 rugdalózó, 30 body...), azokon is ezt tapasztaltam, mind bolyhos volt ott, ahol a gyerek lába-keze, ahogy rugdalt, kapálózott a kisággyal, játszószőnyeggel találkozott. Viseltesnek, elnyűttnek tűntek.


Ti nem tapasztaltátok ezt?

Nálatok tényleg "újszerű" állapotban kerül le a csecsemőről a ruha?

Hogy csináljátok?


Egyébként 40 fokon kímélő programon mosom a ruhákat.

Mosószer: ecover, frosh vagy perwoll.

Öblítő: ecet, frosh vagy sanytol fertőtlenítő adalék

Foltokra: nátrium perkarbonát vagy marhaepeszappan (fehér bodyknál esetleg domestos)


2016. jan. 26. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a sok mosástól lesznek ilyenek a ruhák. Nekem is bolyhosak lesznek és igen, látszik rajtuk a használat, hogy már nem újak. Egy pici babánál elég gyakran kell mosni a ruhákat, mert lebüfizi, kifolyik a pisi stb., tehát náluk nem a napi használattól használódnak el hanem a sok mosástól.
2016. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a Leopoldi márkájú rugik nem mentek tönkre, úgy ahogy volt az egész ruhatárat (56-80) el tudtam adni.Ezek a márkák ne haragudj meg, de ócskák, a Next is olyan pár mosás után, mint a kutya szájából...az F márkájút meg hagyjuk. A jó minőségű pamut anyagot keresd, nem bolyhosodi, szinét tartja, max elvékonyodik az anyag, de ez is már 98. mérettől mondható, mivel ott "haasználva van rendesen".
2016. jan. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es,

rákerestem. Ezek szerint 3-4000 Ft-os darabáron kéne ronda, giccses (tudom, egyéni ízlés kérdése) rugikat vennem ahhoz, hogy ne bolyhosodjanak ki?

2016. jan. 26. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem egyedi az eseted,nekem is járt így néhány babaruha.A kemény víz,a mosószer is árthat,vagy a túl sok mosás...Azt is megfigyeltem,hogy ugyanannak a márkának nem minden darabja ugyanolyan minőségű.F&F-es rugiból például volt tök jó anyagú,egy másik meg úgy eldeformálódott,meg kifakult,hogy ki is dobtam,mert felhúzott a látványa. :)

Szóval nem mindig újszerűen került le a babáról,de nem is érdekelt egyébként.Baromi hamar kinövik,eladni biztosan nem fogom.

2016. jan. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, segíteni próbáltam:Tesco és mosódió...:).

Szép napot!!!

2016. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!