Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz, hogyha a név végül...

Mi lesz, hogyha a név végül mégsem illik a gyerekhez? Ti találkoztatok már ilyen esettel?

Figyelt kérdés

Reggel beszélgettünk az egyik anyukával az ovi előtt, ő vetette fel ezt a témát is.

A nővére kislánya a Viola nevet kapta, és mindig is egy bájos, törékeny kis virágszálat képzeltek el hozzá, ehhez képest ez a bizonyos Viola nevű kislány mára egy tenyeres-talpas, robusztus csajszi lett, sűrű fekete szemöldökkel, ami középen össze is nő és végeredményben semmi törékenység, semmi báj, semmi nőies nincs benne (legalább is az anyuka leírása szerint, én nem tudom, mivel nem ismerem a kislányt személyesen, tehát csak azt írom, amit hallottam).


A családban van egy Berta nevű lány is, akire szerintem a neve alapján sokkal előbb gondolna úgy az ember, mint egy nagyobbacska "debella" leányzóra, ehhez képest a leírás szerint ez a kislány meg pont az ellentéte: egy kifejezetten karcsú és szép, nőies lányka, abszolút nincs benne semmi "Brünhildás" vonás.


Az anyuka szerint egyik lányra sem illik a neve, állítása fordítva sokkal jobban állna nekik.


Nektek mi a véleményetek? Van olyan, hogy egy gyerekhez végül nem passzol a neve? Van olyan, hogy egy gyerek túl "szép" lesz a nevéhez (mert mondjuk a név átlagos, a gyerek pedig átlagon felüli), vagy épp fordítva, a gyerek esetleg túl "csúnyácska" lesz egy gyönyörű névhez?


Mit gondoltok?



2016. jan. 26. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

a gyerek fog adni egy név mellé egy fogalmat és nem fordítva


(amúgy ismerek én is egy Violát, intézetis, verekedős, köpködős lány..)


és a fent említett összenőtt szemöldökű lányból még lehet gyönyörű nő is a végén, ugye ki tudja miből lesz a cserebogár :)

2016. jan. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit túllihegi az anyuka.

Olyanról olvastam itt, aki megbánta a névválasztást, de egyértelműen az derült ki számomra, hogy nem átgondoltan adtak nevet, hanem divatból, majd később már nem volt olyan menő...

2016. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyéniséget nem a név határozza meg, rengeteg "átlag" nevű fiatalnak pont ezért is van valami rá jellemző beceneve, amit a család, vagy a barátok adnak, amivel sokkal egyedibbé teszik. A gyerekek rengeteget változnak évről évre, én láttam már gyönyörű kisbabából felnőve nagy trampli lányt, vagy csúnyácska kisfiúból iszonyat helyes fiatal fiút, szóval szerintem ha a vezetéknévhez jól illik a keresztnév, abból nem lehet nagy baj. Én a divatneveket nem szeretem (Lili, Kincső, Csenge, Noel, Dominik, Zoé meg társaik stb.), bár szépek, de túl sok van belőlük, mint a 80-as években a Mónikából kb.

Tehát fontos a névválasztás, de nem az fogja meghatározni a gyerek egyéniségét.

2016. jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát, nekem eszembe szokott jutni, hogy a lányaimra sokkal jobban illene fordítva a nevük. Úgy is terveztem adni, csak aztán a nagynak túl közel lett volna a születésnapjához a kedvenc nevünk névnapja, és megkapta a 2. kedvencet, aztán a hugi az elsőt.
2016. jan. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ja igen, hogy mi lesz akkor. Hát semmi. :D Belakták a nevüket, mindenki a saját nevéről jut az eszembe. De ha ismertem volna őket előre, megcseréltem volna, az tuti. ;)

Amúgy ismertem egy ikerpárt, volt egy szőke kékszemű Zoé és egy barna szemű-hajú Lili, hát nekem nagyon zavaró volt, pont fordítva éreztem, kevertem is őket állandóan. :)

2016. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Inkább passzolások jutnak most eszembe.

Látom, a Zoé név felmerült már itt. A lányom az lett, ehhez szerintem a legtöbben egy karakán, határozott személyiséget társítanak. Ez bejött, bár még csak két éves, de akaratos és némileg erőszakos. Nem úgy értve, hogy verekedne, hanem például ha ő be akar csukni egy ajtót, akkor hiába torlaszolják el a bölcsődében, ő torlasszal együtt becsukja.

Szőke, de ennyi idősen a gyerekek többsége az, ez még változhat kamaszkorra, meg akkor már talán festetni is fogja a haját vmi teljesen más színre.


Még a Mia néven gondolkodtunk, de az annyira lágy, finom név - szerintem - hogy nála melléfogás lett volna, nem illene rá.


Van egy ismerős család, ahol három, már felnőtt gyerek van. Attila, Richárd, Lucia. Baromira bejött a névválasztás, mert Attila egy fehér bőrű, barna hajú, "átlag magyar" kinézetű férfi. Richárd hófehér bőrű, világos szemű, szőke északi típus. Lucia pedig úgy néz ki, mint egy átlag olasz, olajos barna bőr, fekete haj, sötét szem. Babaként ezek nem látszottak rajtuk, idővel vált nyilvánvalóvá, hogy milyen fizikai jellemzők maradnak.


De volt Zsanett nevű osztálytársam, francia névhez törékeny kislányt képzelne el az ember. Vékony volt, de szikáran vékony, elég csúnya vonásokkal, kicsit férfias arcéllel. Rá nagyon nem illet a neve, a személyisége is inkább volt infantilis, mint "hölgyes".

2016. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az oviban a kislányom egyik csoporttársa Mia. :)

Egyébként van egy Lea nevű kislány is, szerintem gyönyörű neve van, de kifejezetten "lágy", nőies, ezért hozzá én (és sokan mások is) sokáig ilyen természetet is képzeltem. Ehhez képest Lea pontosan olyan, mint az egyik kedves válaszoló Zoé nevű kislánya - akaratos, idézőjelben "erőszakos", rettentően karakán természetű, erélyes és határozott jellem. Egy cseppet sem olyan kis ártatlanka vagy visszahúzódó teremtés, mint amilyennek az ember a neve alapján elsőre esetleg elképzelné. Furcsa dolgok ezek, nem? :)

2016. jan. 26. 12:25
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

Azt gondolom, hogy nagy bunkóság egy kislányra azt mondani, hogy "semmi nőies nincs benne", mert ez egyszerűen nem igaz!

Ha más, nem, akkor a puncija ott van, tehát nőies!

Nem vagyunk egyformák, és szubjektíven mindenki máshogy látja a "nőiességet meg e férfiasságot" de így megbélyegezni egy kisgyereket.


És akkor a szőke kék szemű loknis kisfiúra is azt mondja hogy "nem férfias"?


Kiborulok az ilyesmin, bocsánat, ha nem tudtam a kérdésre válaszolni.

Felnőttként ismerek olyat, aki hivatalosan Gábor, de mindenki Daninak szólítja.

Becenévvel vagy felvett névvel lehet ezen "segíteni".

2016. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de szerintem ez az egész kérdésfelvetés hülyeség.

Nincs olyan hogy adott névhez csak ilyen és ilyen külső tulajdonságú ember illik, ráadásul mindenki máshogyan képzeli el ezeket a tulajdonságokat.

2016. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyébként egy dolog, hogy milyen valaki gyereknek, és hogy felnőttként milyen lesz. A kamaszkor sokat tud külsőleg és belsőleg alakítani.


Nagy vonalakban látszik az alaptermészet kis korban is, ami - hacsak valami nagy trauma nem éri a gyereket - felnőttkorban is megmarad.


Az én nevem "szerény, szűziesen tartózkodót" jelent. Ehhez képest eléggé férfias mentalitásom van, 3-4 éves koromban már dobtam el mindent, ami kislányos. Autókkal játszottam, 2 centisre vágattam a hajamat és a fiúkkal játszottam fiús játékokat. Szerencsére a szüleim nem csináltak nagy ügyet belőle, hagyták, hogy olyan legyek, ami nekem jól esik.

A kamaszkor kicsit finomított rajtam, akkor nőiesebb lettem, megnövesztettem a hajamat, az öltözködésem is változott.


A mentalitásom nem, agyban inkább férfi vagyok. Határozott, eredményorientált, megoldáskereső típus. A férjemmel jól kiegészítjük egymást, mert az ő személyisége kicsit nőies. Határozatlan, érzelmes, nem mindig objektív. Gondoskodó természet, én kevésbé. Külsőre én nőies vagyok, ő férfias. De ha pl. lakásvásárlás volt, akkor én voltam előre tolva, hogy alkudozzak, intézzem az adminisztrációt, bokszoljam le a bürokratikus és alkudozós részt. Nekem ez ment jól. A férjem meg lakberendezésben jobb, az inkább az ő asztala.

Én alkudtam le pofátlanul nagy összeget, én kerestem meg a legjobb hitelverziót (mondjuk szakmámba vág), én intéztem a banki, jogi ügyeket.

Ő meg szintén a szakmája miatt a műszaki részért felelt, majd a lakás csinosításáért. Mi így alkotunk jó csapatot.


Ha valamelyik szomszéddal konfrontálódni kellett, akkor én tettem meg, a férjemnek nem ment.

Ha az albérlőnkkel volt vita, akkor én vitatkoztam vele, a férjem biodíszletnek állt mögöttem, mert előre betanítottam, hogy hogyan nézzen csúnyán, hiszen mégiscsak ő 90 kg, nem én, adjunk a látványra.


Szóval én külsőségekben nőiesedtem, de mentalitásban nem változtam. Bár jó gyerek voltam, mert soha nem hisztiztem, kamaszkorban se voltak nagyobb problémák velem. Viszont bármikor beleállok egy konfliktusba és határozottan tudok érdeket képviselni.

A férjem meg külsre férfias, de ha egy mód van rá, ő kerüli a vitás, konfliktusokkal járó helyzetet és áttestálja rám.

2016. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!