Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Nyári babáknál miből mennyi...

Nyári babáknál miből mennyi kell? Mikre nincs semmi szükség?

Figyelt kérdés
Július közepére vagyok kiírva.Mik azok amik feltétlen kellenek és miből nem kell venni.Mert ugye lehet hogy nem lesz 30foj hanem esős hűvős idő.56-os méretből nemsokat vettem eddig de nem is nagyon akarok túl sokat.Inkább 62-es méretben gondolkozok.Vékony kiskabát,meleg pulcsi stb ilyenekre gondolok...Ráadásul remélem nem havonta kell ruháért szaladgálni a picivel így inkább nagyobb méretet vennék de az ugye már őszi cucc inkább.Tanácstalan vagyok...
2016. jan. 27. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
56-os bodyt nyugodtan vehetsz neki rövidujjút meg ujjatlant is többet. Ő is izzadni fog, naponta többször fogsz rajta ruhát cserélni. Az én június közepi lányom gyakorlatilag bodyban meg napozóban volt, esténként kapott zoknit és egy vékony pamut kocsikabátot. 1-2 kardigán jó ha van. Szerintem nem érdemes csak a 62-es méretre számítani, kevés baba van, akire helyből nem jó az 56-os. Pamutrugit is érdemes venni, hűvösebb éjszakákra jó. 1-2 vékonyabb plüssrugi is elkelhet.
2016. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

izzadni? Te jó ég...az én babám 40 fokba született de abszolút nem izzadt, talán csak egy kicsit a talpa...de valóban ötvenszer fogsz rajta bodyt cserélni, mert ilyenkor még híg a kakijuk, még a legjobb pelusból is előfordul hogy kifolyik...szerintem a pulcsit, nadrágot hagyd egyenlőre, majd télre veszel, inkább plüss lábzsákot vegyél, azt könnyű ráadni, van belőle ujjas, ujjatlan, a lányom júliusi volt de késő szeptemberig abban sétáltunk, alatta rugi volt meg body, meg rá egy takaró és ez így 20 fokig bőven elegendő volt...pulcsit először október tájékán kezdtem ráadni, nadrágot is kb. 3-4 hónaposan...kabátot meg még később, lábzsákot használtunk amíg csak nem volt olyan hideg, hogy elővettük a plüss overált, az alá viszont rá nem fért egy pulcsi sem...szóval vagy vegyél egy jó meleg polár thermo overált, és akkor nem kell aláöltöztetni, vagy vehetsz kabátot, de az macerás, mert kilóghat a dereka stb, és arra viszont nem tudod már ráhúzni sem az overált sem a lábzsákot :)

én télen úgy vittem sétálni, hogy kapott egy bodyt, egy nadrágot vékony pulcsival, és erre a thermo overálrt (annak keze lába is volt persze) és még betakartam egy jó vastag takaróval. Meg persze sapi.

Egyébként azt mondják mindig egy réteggel legyen rajta több mint rajtad, és a takaró is rétegnek számít.

Zokniból, sapkából ujszülöttnek 2 db kb elég, olyan gyorsan nő, nyári babának zokni nem is nagyon fog kelleni.

amúgy meg van a facebookon egy rakat használt adok veszek csoport, naponta 1500 ruha pörög rajtuk, baromi jó dolgok vannak fillérekért, szinte vadi újak, főleg 1 éves kor alatt, mert a babáknak idejük sincs elhordani. szerintem hülyeség újonnan vásárolni, de persze Te pénztárcád....de nem is csak a pénz...ott kirakják egy csomagba sokszor hogy 2-4 hós korig ruha csomag 1400 ft és akkor van benne egy rakat dolog és nem neked kell összeválogatni.

2016. jan. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

re2. Hát hallod, szoptatás közben mindkettőnkről folyt a víz. A gyereknek is gyöngyözött a homloka. Mindkét gyerekemnek nyáron.

Kérdező. Nyári gyereknek nem tudsz úgy bevásárolni, hogy őszre is tudd a nagy részét használni. 2-3 hónap alatt nagyot nőnek. Egy téli gyereket könnyebb öltöztetni.

2016. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

jo en elhiszem (kosz emiatt a lepontozast borzaszto szinvonalas)


kerdezo a lenyeg ha izzad ha nem bukni ugy is fog be kell tarazni.

2016. jan. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
biztos mi ilyen furcsa emberek vagyunk..de nem cseréltem napjában tobbszor ruhát..és a fiam nem izzadt. egy réteggel tobbet kell ráadni..ha te poloban vagy és sortban..azért a gyereked ne legyen meztelenul..vagy egy szál bodyban. 56-os méretet 2hétig hordta a fiam. szerintem nem kell egyik ruhadarabbol sem tulzásba esni. nem kell 20 body..
2016. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ki irt olyat hogy 20 body kellene?
2016. jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8-10 body es 6 rugi a kezdo meretbol (56-62) aztan bovited a repertoart ha mar latod hogy bukos e, higat kalil e kifolyik e stb
2016. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Plüss lábzsák: ha olyan babakocsid van, ahol a mózesrészbe be tudod kötni a gyereket (nekem igen) akkor nem használható. A téli, vastag lábzsákokon van öv átvezető hely, de plüss változaton még nem láttam. Zokni kellhet. A lányom lába jéghideg volt nyaranta koraeste. 2 nem volt elég. De én lepedőből se kettőt vettem, naponta cseréltem alatta nagy nyárban.
2016. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Nem pontoztam le senkit se ment a zold de lattam vki megtette :/

Elso baba és nehéz dönteni akkora kínálat van meg mióta terhes vagyok mindenki mindent mond.És kinek higyjek? ;(

2016. jan. 28. 12:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első gyerek május végi volt és egész nyáron nagyon meleg volt akkor. Nekem 57 cm-rel született, a rudik nem voltak jók az 56-os méretből, viszont bodyból, kisnadrágból rá tudtam adni ezt a méretet. Először pulcsit is adtam rá, aztán fokozatosan vettem le a rétegeket. 1 hónapos korától rövidujjú body, kis zokni volt az öltözéke. Nem izzadt, így emiatt nem kellett átöltöztetni: 6-7 body elég volt. Pamut nadrágból 2-3, pulcsiból 1-2 elég. Tényleg nem lehet kiszámítani az időjárást, max. akkor még veszel, ha valami nagyon hiányozna.
2016. jan. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!