Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Aprilis közepén fog megszületn...

Aprilis közepén fog megszületni a babánk. Milyen ruhadarabokra és mennyire van szükség, valamint milyen méretben?

Figyelt kérdés
2015. febr. 3. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Annyira változékony az időjárás, hogy lehet akkor 10-15 fok, de 20-25 is.


52-56-osból kell több, inkább rétegesen öltöztessétek, mert májustól már stabil meleg várható majd. Melegebb rugdalózóból vegyetek többet, aztán 56-62-esből már valószínűleg nyári, rövidujjú, vékonyabb fazon kell majd.

De sokban függ a születési súlytól mérettől is. Ha 50-52 cm a születési hossz, akkor más kell, mintha 55 cm-rel születik.

2015. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyjából lehet sejteni, hogy mekkora lesz a baba, akkor meg lehet tippelni a kezdő méretet is. Nálunk pl. mondták, hogy 4 kg fölött lesz a baba (mi is magasak vagyunk)így én rögtön 62-es méretet vásároltam, és milyen jól tettem! :) A barátnőm viszont kicsi, alacsony,az ő babájának az 50-es ruhák voltak a jók mikor megszületett. Az előző hozzászólóval egyetértek, réteges ruházat kellene akkora.Náhány melegebb kezeslábas rugi (szerntem ez a legpraktikusabb ilyen piciknek), kombidresszből rövid- és hosszúujjú. Levegőztetéshez overál meg sapi (kabát nadrág kombinációt én csak totyogó babára adnék). Pizsama és hálózsák szintén célszerű. Sokat semmiképp nem vennék, én is úgy jártam, hogy volt amit rá sem tudtam adni a babára.. nem érdemes tucatjával venni ezeket. 2-4 db a bodykból, egy overál. 2 pizsi, 4 melegebb rugi, egy sapó, meleg takaró a babakocsiba. Aztán menet közben - meg az időjárás alakulásával - látod, hogy mi kell még ezen kívül.
2015. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 piroska és a farkas ***** válasza:
Hogy egy kicsit összezavarjam ezt a méret dolgot, az én kislányom tavaly április elejére volt kiírva, márc 31-én született meg, 4100 gr, 55 cm, az első 2 hétben csak az 50-es ruhák voltak jok rá, az 56-os lötyögött.... nem igazán értettem, de örültem, hogy néhány pici ruhát is vettem előre, én ugyanis, mivel már a doki is mondta, h 4 kilo körül lesz, 56-osokat vettem leginkább, és 62-es overált a hazahozatalhoz. Egyébként az április szeszélyes, ho is lehet akár de ragyogo napsütés is, szoval pl overálbol én kapásbol készülnék a helyedben egy vékonyabbal és egy vastagabbal,és sapibol is. de valoban a rétegességen van a lényeg. én nagyon meg vagyok elégedve a tesco-s babaruhákkal, sokszor vannak akciok, és ki lehet ugy fogni többdarabos body csomagot, h kb még használtan sem lenne olcsobb, ilyenböl azért érdemes szerintem egy 3db-os kisebb méretü szettet is venni, meg nyilván a nagyobb, 56-62-es méretet is, ugyanígy a rugibol is. Én kezdő csomagnak egyébkét kb 10 db 56-os bodyval / vegyesen rövis és hosszuujju) és 5 db 56-os, 5 db 62-es rugival készültem. Ha harisnyát veszel, probáld / nézd meg a derékgumiját, sok baba nem szereti ha a hasára feszül, tehát a laza gumis jo.
2015. febr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 piroska és a farkas ***** válasza:
MÉg valami, ami nekünk nagyon bevált az első honapban : polya! / nincs hosszu o bocs/, és volt egy két "plüss"rugink is. Azt még elfelejtettem írni, hogy arra is érdemes figyelni , hogy pamut legyen a ruha, főleg ami közvetlenül a testével érintkezik.
2015. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!