Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szükség lehet tényleg pszichol...

Szükség lehet tényleg pszichológusra?

Figyelt kérdés
5 éves a fiam. Tavaly kezdte az ovit. Vegyes csoport volt 16 naggyal, akik elbalagtak. Idén többségében ősszel töltött 3 évesek vannak. Tavaly nagyon szerette az ovit, akkor született a kisöcsse is. Van barátja bent, de túl sok infot nem kapok bentről. Idén elkezdett bent sirni, pár hete minden nap. 20 féle okot felsorol, hogy miért. Otthon nincs vele probléma, nyitott, barátkozós,csacsogos gyerek.Itthon már mondja, hogy nem szeretne oviba menni, tavaly és most is több gxereknél látom ezt a csoportban.Az ovónéni szerint valami van, merthogy 5 éves tavaly nem volt gond, viszont most van és erőlteti, hogy otthoni probléma. De ha itthon nem sir, minden rendben, akkor miért itthoni? Vigyem el pszichológushoz, szükség van tényleg rá, ha nem látok itthon semmi változást és szerintem az oviban van valami, gondolok rá, hogy a picik sokat sirnak, ovónők türelmetlenebbek stb.

2016. jan. 10. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Ha elviszed pszichológushoz, akkor legalább ezt megtetted, és ott az adu ász a kezedben, ha azt mondja a pszichológus, hogy ez nem otthoni probléma-hanem elsősorban az oviból származik.

Szóval apellálhatsz erre az óvónőknél, akik valószínűleg ezzel nem fognak sokat kezdeni, nem hiszem, hogy meg tudnák változtatni a csoport összetételét, vagy esetleg az óvoda vezetőjével kéne beszélni, ha tényleg ez a probléma. (Esetleg csoportváltás, óvodaváltás felmerül?)

De egy jó pszichológus akkor is segíthet, ha óvodai a probléma, adhat tippeket, tanácsokat, hogy mit tegyél-tegyen a gyerek...


Szóval a pszichológus nem hülyeség. Én a fenti okok miatt lehet meglépném, de azért járnék az óvónők nyakára, vagy összefognék a többi szülővel, akinek esetleg hasonló problémája van/lehet. Pl a barátja szüleit nem lehet megkérdezni?

2016. jan. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Beszélgettem egy tavaly ballagott fiú anyukájával, náluk szinte ugyanez volt, amikor meséltem, hogy a fiam sir bent, röhögve mondta, hogy pszichológushoz fognak minket is küldeni. Egyébként a kisfiú nagyon szereti az iskolát és ott nem is sir, viszont mondta, hogy tök felesleges volt vinni a gyereket, mert az orvos semmit nem tudott mondani problémának és utána is zaklatták anyukát, hogy biztos probléma van otthon. Elviszem, de tényleg azért, hogy ne én akadályozzak valamit.
2016. jan. 10. 23:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Szomorúnak tartom, hogy ilyen helyzetben vagytok. Sajnos több ötletem nincs, de remélem, ügyesen, és minél kevesebb traumával átvészelitek ezt az időszakot!
2016. jan. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként sirva kijön a csoportból és 2 perc múlva már azon izgul, hogy a kis barátnőjét várjuk meg és végig nevetik az utat, amig együtt megyünk, vagyis nem vigasztalhatatlan.
2016. jan. 10. 23:48
 5/13 anonim ***** válasza:
13%
Te vagy az édesanyja, nem pedig az óvónő vagy a pszichológus. Ha épelméjű a gyerek akkor elmondja neked mi bántja.
2016. jan. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, sok indokot felsorol, hiányzom neki, épp meglökte valaki, nem ülhetett a barátnője mellé, kiabál az ovónéni stb. De, hogy miért lett érzékeny nem tudom. És nem tudom, hogy egy pszichológus, hogy tudná meg.Estleg volt valaki hasonló helyzetben?
2016. jan. 11. 00:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

egy pszichológus például rajzoltat a gyerekkel,szerepjátékot játszik, tehát nem úgy mint a felnőtteknél hogy üljön le és mondja :) sztem ezzel kárt biztosan nem teszel, és hátha kiderül vmi amin lehet segíteni, viszont én is elgondolkoznék az óvoda váltáson ha ilyen jelegű probléma derül ki

(én nem igazán értem a vegyes csoport lényegét)

2016. jan. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A "kiabál az óvónéni" tűnik válasznak. Ha egy feszült légkörben van egész nap - akár kiabálnak, akár nem - akkor ő is feszült lesz. De árnyaltan még nem tudja megfogalmazni egy 5 éves ezt, csak annyit érez, hogy ő is frusztrált.


Másik óvónőhöz került? Volt személyi változás (pedagógus részről) a csoportban?

Kiabálni eleve nem szabadna, tényleg maximum akkor, ha valamilyen életveszélyes dologra készül a gyerek és csak úgy lehet visszatartani, hogy rákiabálnak, ráijesztenek (pl. megpróbál leugrani a csúszda tetejéről).

2016. jan. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fiam 4-dik éve jár oviba.3 évig imádta. 6 évesen visszatartottuk (amit egy életre bánni fogok), ma feküdt és sírt, hogy nem akar menni. Ez van hónapok óta. Kiabál az óvónéni, mindig tanulni kell stb.Az óvoda a felhőtlen gyerekkorról szólna, nem a vasszigorról szerintem.

Nálunk ez a helyzet. Gondolkozok pszichológuson, mert az óvónő hátha abból megértené, hogy ez így nem jó.

2016. jan. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem is kellett,hogy szóljanak, én elvittem. Sok szülő támadásnak veszi ha az ovonők szólnak,hogy valamit lépni kéne. Szerencsére a mi ovink nagyon közreműködő.
2016. jan. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!