Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Anyukák, ti elfogadnátok a...

Anyukák, ti elfogadnátok a felajánlott babaholmikat?

Figyelt kérdés

Baráti körben történt a dolog, kíváncsi vagyok mások véleményére.

Barátnőm magánoviban dolgozik Budán. Nagyon szeretik a gyerekek és a szülők, több családdal azután is tartja a kapcsolatot, hogy elmentek iskolába. Ők elég jómódú családok. Barátnőm babát vár, rengeteg ruhát és mást ajánlottak fel neki a szülők. Ezek kivétel nélkül drága, márkás ruhák. Maximum 1 gyereken voltak, sőt, sok új is van köztük.

Kapott egy Stokke babakocsit is rengeteg kiegészítővel.


Ti elfogadnátok?


2016. jan. 31. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
En klemens ndig elfogadtam, ha hasznos, szukseges dolgokat ajanlottak fel ismerosok. Ebben az esetben is elfogadnam.
2016. jan. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első babánál elfogadtam az olyanokat amiket azután vissza kellett adni, de alig mertem a gyerekre adni, a babakocsinál mindig féltem,hogy baja lesz. Másodiknál csak azokat fogadtam el amiket nem kellett visszaadni. Szerintem teljesen mindegy,hogy márkás vagy nem márkás ruhákról van szó.
2016. jan. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
persze... szeretik, segíteni szeretnének neki, babaruhán rengeteget lehet spórolni, én is egy barátnőmtől kapom folyamatosan a fia kinőtt ruháit, vigyázok rá és adom vissza neki amikor az enyém kinőtte, amiket vettem-kaptam azokat meg én is adom tovább rokonnak-barátnak akinek épp kell :)
2016. jan. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Igen. Jó szívvel adják neki, nem kényszerből.
2016. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
igen, elfogadnám. ebben semmi megbotránkoztató dolog nincs.
2016. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Igen. Ez nem megalázó, vagy lealacsonyító. Mi is sokmindent kaptunk, adtunk. Szerintem sokan vannak úgy vele, h nem bajlodnak azzal h eladják, és jó érzés odaadni. Ráadásul nekem kifejezetten jó érzés ha látom újra használatban a kisfiam babadolgait.

Szóval ez szép gesztus a szülőktől, egyáltalán nem alamizsna.

2016. jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Semmit nem kell visszaadnia.
2016. jan. 31. 14:53
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Igen. Ha a barátnőd lelkét kicsit bántja, akkor amint nem használják, ne eladja őket, hanem adja tovább ugyanígy, nála szegényebbeknek, ahogyan vele is tették.


Néhány barátunk nagyon jómódú, és annak ellenére, hogy mi sem vagyunk szegények, azért nem vettem volna új stokkét vagy új adamo hintát a gyereknek. viszont tőlük olcsóbban hozzájutottunk (hinta, babakocsi, pelenkázó), néhány dologhoz, néhány dolgot pedig ingyen kaptunk tőlük (kis ruhák).


Én nem gondolom, hogy szégyen elfogadni, természetesen mi is tovább fogjuk ezeket ajándékozni (nem vállalunk több babát már soha).


28N

2016. jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Persze, hogy elfogadnám. Nagyon kedves tőlük, és ha ennyi mindent kap a szülőktől, akkor tényleg nagyon szerethetik és jól végzi a munkáját.


Szerintem ez tök jó dolog.


Jó szívvel elfogadnám és nagyon megköszönném nekik.

2016. jan. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én jó szivel elfogadnám és nagyon boldog lennék .
2016. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!