Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Első babámat várom. Elakadtam...

Első babámat várom. Elakadtam a kelengyelistában. Honnan tudom mi kell és mi nem? Miből melyik a jó?

Figyelt kérdés

Első baba, családban és környezetemben sincsen kisbaba, így nem tudom mihez viszonyítani. Elkezdtünk venni dolgokat, de eddig szinte csak 62-es méreteket vettem. Annyira picinek találom az 56-os méretet. Abból muszáj venni? Mert hát nem tudhatom ugye előre...

Nem igazán tudom miből mennyit vegyek. Azt sem tudom mikre van szükség. Bár van kelengyelistám, de megmondom őszintén csak pillázok mikor azt írják kocsikabát.

Annyira bénának érzem magam. Állunk a párommal a babarészlegeken mint két idióta :) Azt se tudjuk mi a jó mi kell mi nem....

Nem értem, hogy van-e különbség pl egy kiskád között hogy 3000ft vagy 12.000ft. Csak a nevet kell megfizetni vagy valóban jobb valamitől?

Tanácstalan vagyok :(


2016. febr. 12. 21:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Július végi baba lesz :)
2016. febr. 12. 21:34
 2/12 anonim ***** válasza:

56os biztos nem lesz felesleges, nekem óriás gyerekem van, 54cm-el született, jóval magasabb az átlagnál mai napig :)

inkább az szokott a gond lenni, hogy nagy az 56os, hisz egy újszülött átlagosan 50 centis, 6centi plus ruhából pedig rengeteg.

szóval vegyed csak azt is ;)


és igen, tök jó a 3E Ftos kád is, de ha nem bababoltban veszed hanem utánajársz akkor 1000.-ért is kapsz tökéletest újonnan

2016. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is első baba, mi a neten és egyik gyerekvállalási könyvben olvasott kelengyelistákat próbáltuk összesíteni, amikor vásároltunk.


Amiről nem tudtuk, hogy kell-e tényleg vagy milyen kell(pl. egy vagy két lapos légzésfigyelő kell-e), arra rágugliztunk véleményeket keresve, vagy barátainktól kérdeztük, akik mostanában szültek. Én anyukámat nem kérdeztem a dolgokról, hiszen azért 87-ben nem ugyanaz volt a babakelengye:D


56-osra szükség van igen, még 50-esre is, az utolsó pillanatban nem biztos, hogy tudsz venni, mire megtudod a méretét (amit amúgy akár fél kg tévedéssel tudnak megállapítani!). Én pl. már élénk hólyagrugdosás miatt nem tudok órákig boltokban járkálgatni.:)


Mi a 25. hét körül vásároltunk be dolgokat, apránként. féltünk, hogy ha nagy hasam lesz, hogy fog menni (ment volna később is, de ezt nem tudhattuk előre).


A babakocsit pl. használtan vettük, a 18. héten, jó időpontban és jó áron, még szingliként figyelgettem az utcán ezt a típust, olvasgattam utána és azóta ez volt az álmom:)


35hkm

2016. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az 56-os méret nagyonis hasznos, és a legolcsóbb babakád is tökéletes lesz, ha álványos, az még praktikusabb. Ezeket érdemes használtan is megnézni, mert a gyerekek nem nyűvik el, meg sem látszik rajta a használat, és töredék áron hozzá lehet jutni.
2016. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mi pl korán kezdünk vásárolni (jó eddig nem estünk túlzásba csak pár ruhát vettünk meg textilpelust, kinéztünk egy plédet stb, szóval eddig csak apróságok, de szeretnénk márciusba egy nagyobb adagot megvenni, mivel én is félek, hogy nagy hassal hogyan fogom bírni, ráadásul vizsgázni fogok májusban,és nem tudom a nyári meleget is hogy fogom bírni. A bútort már kinéztük de azzal persze várunk még. Babakocsival bajban vagyok, ami tetszik horror áron van, illetve nem tudom mi lenne megfelelő, milyen paramétereket kell szem előtt tartani :(

Amit nem terveztünk venni: babamérleg.

A figyelőt kölcsönözni szeretnénk, ha lesz erre lehetőség.

Nézegettem használtan de akkora a választék, nem semmi... :)

Minden tippet tanácsot szívesen fogadok!

Köszönöm az eddigi válszokat is :)

2016. febr. 12. 22:07
 6/12 anonim ***** válasza:

56-os méret szerintem is kelleni fog. oszintén nekem az ismerettségi koromben nem volt olyan, akinek 50cm-vel szuletett volna a babája. min. 53-55 cm-esek voltak. az én fiam meg 59...(barátnomé 61) de azert 1-2 rugi 50-esbol elfér.

mi eloszor ikeas kadat vettunk, majd gyorsan rá kellett jonnunk, hogy nem fog mukodni a dolog. ugyhogy gyorsan vettunk egy brevi állványosat, pelenkázoval (ez szuper jo volt, 1 éves koráig ezt használta)


[link]

2016. febr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Babakocsi: attól függ, milyen házban, körülmények között laktok. Nekem pl. szempont volt, hogy minél kisebb helyet foglaljon és könnyű legyen, mert naponta többször kell 12 lépcsőfokon le és fölcipelni. Nem hátrány, ha nagy a csomagtartója, bevásárláskor jól jön.

Ha nem kell lépcsőzni, mindenképp olyat vegyél, ahol szemben van veled a baba (az enyém nem ilyen volt, és eleinte eléggé zavart, de nálunk tényleg a másik szempont volt a fontosabb.)

56-os ruhából, ha nagynak látják a babát, túl sokat ne vegyél, az én lányom négy kiló és 57 cm volt, kb. 2 hétig hordta az 5-os ruhákat.

Mivel nyári baba, nem is kell sok ruhát beszerezni, a télieket semmiképp ne vegyétek meg előre.

Akármilyen elvet vallasz, cumit, cumisüveget szerezz be, nem biztos, hogy lesz tejed, és ha ordít a gyerek a kórházban, mert nem kap enni (első 1-2 nap előfordul), akkor nagy segítség a cumi, akkor is, ha soha többet nem lesz rá szüksége. (Én így jártam.)

Mellszívót csak akkor, ha olyan helyen laksz, ahol nem lehet csak úgy leszaladni venni egyet, ha szükség van rá.

Én sterilizálót nem vennék, nálunk a fazékban főzés is remekül bevált.

Egy csomag pelenkát, és néhány textilpelenkát vigyél be, otthonra pedig szerezzetek be 1-2 kifogót ill. fürdőlepedőt.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

A mérleg tényleg szükségtelen, egyébként patikában lehet kölcsönözni, ha mégis mérni szeretnétek.

2016. febr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

kell az 56, az is nagy lesz az elején. a 62-ben el fog veszni :)


kocsikabát lényegében kardigán... és a 2000 ft-os kiskád is pont ugyanolyan jó, mint a 12ezres.


ami mindenképpen legyen talonban (akár csak kölcsönben is, és ha kell, majd veszel): mellszívó.

és bimbóvédő is, ne éhes újszülött mellől kelljen utána rohangálni.

2016. febr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56 méret kell,de babakocsi olyat vegyél amit megengedhetsz magadnak.mérleg nekünk sem volt ,babakád jó a 2-3 ezres is .viszont mellszivo volt .
2016. febr. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a kisfiamra már 1 hónapos korában a 62-est adtam rá, 49 cm-mel született, 1 hónaposan 54 cm volt, és nem lötyögött rajta a 62.
2016. febr. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!