Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves kislányommal elakadtam?...

3 éves kislányommal elakadtam? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. A lányom 3 éves. Nagyon ügyesen szól napközben, hogy pisilni kell. Már mindenhova pelus nélkül megyünk. A délutáni alváshoz sem használunk már pelust. Viszont éjszakára igen, meg a kakilásra. Nem kakil be de kéri a pelenkát többször próbáltuk meg, hogy próbáljuk meg a wc-t de pár másodpercnél többet nem hajlandó rajta maradni. Vagy ha nem adom rá akkor a pelenkát akkor megvárja az éjszakát, mert tudja ráadom mivel reggelre mindig van pisi. Tudom nem lehet erőltetni nem is szeretném de valahogy jó lenne most már elérni a kakit is, hogy a wc-be kerüljön. Van dicséret falunk is a wc-ben pisilésért meg ugye a kakilásért is kap szívecskét. Az, félig bevált. Mit csinálhatok rosszul? Már páran a családból azt mondják elhúztam nagyon. Novemberben töltötte a lányom a 3-at utána egy pár napra nem kérte a pelust és karácsony óta nem használunk napközben egyáltalán pelenkát. Mit próbáljak még ki? Mondták, hogy vegyem el csak egyszerűen éjszakára tőle a pelust és mondjam, hogy elfogyott és nincs nyitva bolt stb. Ez beválhat? Nem lesz ebből később gond? Azt sem szeretném, hogy székrekedése legyen az miatt, hogy visszatartja mert sajnos hajlamos rá.

Köszönöm a válaszokat.


2014. jan. 18. 11:01
 1/6 A kérdező kommentje:
ami lemaradt, hogy nem tudom, hogy a tesó lenne e most a visszahúzó erő de most a pici fiam 5 hónapos. Lehet ezért sem akar a pelustól megválni? Wc-t használ, mert a bölcsiben is ugye wc-t használnak nem bilizünk.
2014. jan. 18. 11:06
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, ha a kérdésedre nem tudok válaszolni, de a tesó nálunk is visszahúzó erő sajnos... 2,5 éves kislányom hallani sem akar a pelenka levételéről ( pedig szól ha pisi-kaki lesz , és vissza is tudja tartani a pisit) , hiába minden próbálkozás... ahogy olvasom nálatok is elmúlt 3 éves mikor nem kérte a pelust... megkérdezhetem, hogy ezt forszíroztátok, vagy teljesen magától hagyta el? Nem tudom mi lenne a jó, ezért kérdezem.
2014. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Magatol ugy kelt fel, hogy Anya nem kell pelus bugyit kerek. Viszont elotteis folyamatosan vittem pelusozas elott is vittem, de nem igazan volt ertelme, mert . Par masodpercnel tobbet nem volt hajlando. Maradni.
2014. jan. 18. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:

lányom 3,5 éves és még éjszaka pelusos. van hogy száraz a pelus, van hogy nem, de ő még lefekvés előtt bevág 3

-4deci tejet.


nos amihez szólnék a pelusba kakilás...ugyanez volt nálunk is. kb 2 hónapja álltunk rá. volt hogy azt mondtuk nincs pelus, kakiljon bilibe. ha kellett csak másnap kakilt inkább, de volt hogy sírt hogy adjunk rá pelust. ahogy ráadtuk, egyből kakilt. na azt mondtam én nem kínlasztom a gyereket, nem kell több jótanács, majd kakil pelenka nélkül ha akar.

aztán egyszer mondtuk neki, hogy tegyük a bilbe a pelust és akkor ki tudjuk a tartályos bácsinak önteni a kakit, hagy örüljön....talán a 4-5 alkalomra ráállt. először csak ugy ült bilire hogy rajta volt a pelus. majd a pelust a bilibe tettük. volt hogy próbáltuk kicsempészni alóla, de szólt tegyük vissza....így ment egy hétig. aztán rávettem hogy tegyünk popsitörlőt e pelus helyébe, mert hát a pelenka drága, azért sok szép dolgot kaphatunk. majd jött a zsebkendő és a végén a wc papír a bilibe téve...s idővel már az sem kellett. ez kb 2-3 hetes folyamat volt. azóta eszébe sem jut hogy pelenkába kakiljon. emlékszem örömmel szaladt a vécébe és öntötte ki a nagydolgát a biliből és kiabálta (szó szerint kiabálta örömmel) hogy: tartályos bácsi vigyázz a fejedre, megy a kaki!!!......szóval türelem, de próbáljátok ki amit leírtam,, hátha beválik nálatok is. viszont ne erőltessétek semmiképpen sem!

2014. jan. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kedves 2-es. előző vagyok ismét :)


lányom olyan 2 éves és 9 hónapos volt mire lekerült nappalra a pelus. bölcsis volt, de alváshoz még kellett neki. aztán olyan 2 hónap múlva már alváshoz sem kellett. voltak visszaesések, van hogy még olykor most is becsorog neki. ne erőltesd, mi is ígértünk mindent neki, kértük, volt hogy követeltük, de majd megérik rá. majd jön a jó idő, nyár lesz, pancsolhat a medencébe, akár kertben, akár erkélyen s nem kellesz az a pelus. ne aggódj és ne szégyelld, minden gyerkőc más.

2014. jan. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem decemberben volt 3 éves a lányom, a kicsim meg akkor 3 hónapos, tehát előtte az enyém se akart hallani a biliről, pedig nyáron már többször is szólt, ha pisi, vagy kaki volt, és azt a bilibe csinálhatta, meg főként pelenka nélkül volt, de ahogy a kicsi megszületett nem volt hajlandó megválni a pelustól, és már nem is szólt többet. Aztán decemberben elégeltem meg, nem kapott pelust, csak alváshoz. Nem mondom, hogy az első pár napban csomó baleset fordult elő, kicsi is nagy is, de kb 4-5 nap után a pisinél mindig nagyon szépen szólt, szóval kezdett beállni, hogy a pisivel nincs gond. A kaki viszont a mai napig veszekedés tárgya nálunk. Míg pelusos volt napi 2-3 alkalommal kakilt, délelőtt és délután is 1-1. Mióta lekerült róla a pelus, van nap, hogy nem is kakil, látom, hogy visszatartani próbálja, folyamatosan figyelem, mert amúgy rendszeresen a bugyijába kakil végül. Az elején ilyenkor mindig besunnyogott a szobájába, és mire utánamentem, már megtörtént a baj. Aztán jött az, hogy kérdezgettük, hogy de biztos nem kell kakilni, és volt hogy azt hazudta, hogy nem, miközben már nyomott. Aztán vannak jobb napok, amikor szól, jön, és belekakil a bilibe, de aztán megint visszaesés következik a legtöbb esetbe, mert addig addig tartja vissza, hogy a végén amikor már nagyon kell, hiába szól, mert egyszerűen belerobban a bugyiba. Mi ezért, bár nem szabadna, nagyon sokat veszekszünk vele. Mert értem én, hogy a kaki más dolog mint a pisi, ez olyan lelki dolog a gyerekeknél, de miután egy csomószor képes szólni, nem hiszem, hogy elfogadható, hogy még mindig ennyi legyen a baleset. És én ezt egyszerűen nem is értem. A pisivel már olyan ügyes, hogy a délutáni alváshoz már 2 héttel a kezdés után levettük a pelust, kedden volt egy hónapja, hogy elindítottuk a szobatisztaság projektet, és aznap már éjszakára se kapott pelust, mert nemhogy szárazon ébredt napok óta, de több éjszaka is szólt, hogy pisi, és inkább a bilibe pisilt, nem a pelusba. De én ezt a kakibajt akkor se tudom megérteni, ha a fejem tetejére állok se. Úgyhogy nyugodj meg, mi ugyanazzal küzdünk, de szerintem még jó sokan mások is, én már annak is tudok örülni, hogy sikerült elhagyni a pelust, pedig én a saját lányomról sose gondoltam volna, mert sokszor 2 óra alatt úgy telenyomott egy pelust pisivel, hogy szétszakadt rajta. Ehhez képeset most egy csomó ideig vissza is tudja tartani, és nem pisil fél óránként, mint régen.

Egyébként nekem is azt mondta anyósom, hogy ne szarozzak, ha már elveszem a pelust, vegyem el éjszakára is, jó, lehet lesz 1-2 éjszaka, amikor bepisil az elején, de meg fogja szokni, ő 3 gyereket nevelt fel így. Valamilyen szinten igaza van, mert a gyereket megzavarja, hogy éjjel van pelus, nappal meg nincs, de az enyém még sokszor az eleén a pisit is visszatartotta sokáig, így éjszaka többször volt, hogy átázott a pelusa, annyit pisilt. Aztán ezen a héten elkezdett szárazon ébredni, meg szólni ha mégis kell, így gondolta, na most veszem le. Így is biztos lesznek még balesetek, dehát valamikor meg kellett lépni.

2014. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!