Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Első babámat várom. Elakadtam...

Első babámat várom. Elakadtam a kelengyelistában. Honnan tudom mi kell és mi nem? Miből melyik a jó?

Figyelt kérdés

Első baba, családban és környezetemben sincsen kisbaba, így nem tudom mihez viszonyítani. Elkezdtünk venni dolgokat, de eddig szinte csak 62-es méreteket vettem. Annyira picinek találom az 56-os méretet. Abból muszáj venni? Mert hát nem tudhatom ugye előre...

Nem igazán tudom miből mennyit vegyek. Azt sem tudom mikre van szükség. Bár van kelengyelistám, de megmondom őszintén csak pillázok mikor azt írják kocsikabát.

Annyira bénának érzem magam. Állunk a párommal a babarészlegeken mint két idióta :) Azt se tudjuk mi a jó mi kell mi nem....

Nem értem, hogy van-e különbség pl egy kiskád között hogy 3000ft vagy 12.000ft. Csak a nevet kell megfizetni vagy valóban jobb valamitől?

Tanácstalan vagyok :(


2016. febr. 12. 21:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
17%

Biztos nagy lesz rá 62 mikor megszületik nem kell sok 56 rucit venni,azért vegyél majd meglátod milyen jól jön mi vettünk 50 est is .Én elég korán elkezdtem bevásárolni a ruhákkal kezdtem .A kocsi kabát vastagabb szövetanyag mikor utaztok dokihoz mentek ilyenek . le írom kb nekünk mi van és ,miért mennyiért ahogy kérdezted . Pólyahuzat ~ 2 db

Pólyabetét ~ 2 db

Ruha pelenka - büfiztetésre ~ 15-20 db eltérő méretekben

Zokni ~ 6 pár

Hálózsák ~ 2 db

Sapka ~ 6 db vékonyabb,vastagabb

Levegőztető zsák - őszi-tavaszi, téli babáknak ~ 1 db

Újszülött kesztyű a hosszú körmök ellen 2 pár

Kocsi kabát ~ 4 db 62 cm de sok 2 db elég

Rugdalózó ~ 10 db 50 cm 56 ,62 cm

Terpeszbetét 2db (ortopéd pelenka)50 ,56 cm

body-20 25 db 50cm 56 cm sok 6 -10 elég


Fürdető kád és egy „biztonságos hely”, ahova ezt letehetem mi 9000 ft ért vettünk nagyobb babáknak is jó alul ki lehet engedni van dugó.újszülött tartóval,csúszásgátlóval,van benne hőmérő,de nem bízom ,azért benne

Fürdőlepedő frottír ~ 2db

Fürdőlepedő tetra ~ 2 db

Fürdővíz hőmérő

Baba kozmetika bio bio baby ,bübchen, nem olcsó de nem káros a picire újszülöttnél az elején baby oliva olajat fogsz használni .Én már ezeket is bekészítettem,

popsikrém - bepanthen,sudocrem majd meglássuk melyik jön be .steril vatta ,alkohol 70 százalékos,patikában ki tudod megvenni és a baba olajat is ,

orrszívó porszívós durván hangzik de a leghatékonyabb

lázmérő jobb minőségűt , biztonságosabb nekünk Beurer FT 70 van nem a legolcsóbb ,Biztonsági körömvágó olló és reszelő,Biztonsági fültisztító,gyógyszeradagoló,hajkefe


Baby etetés :2 darab cumisüveg sterilizálható mi philips avent cumisüveget ,készítettünk ami jó a hasfájás ellen és olyan érzeted ad mint az anyuci cicije anyatej tároló pohár 5 db.mellszívó philips szintén,utóbbit tudsz esetleg kölcsönkérni vagy használtan vásárolni. .üvegmosószett kefe ,1 db etetőkanál ,sterilizáló eszköz nekünk philips van 4 percig sterilizál, aki kifőzi az is jó de az tovább tart .Babakocsi nekünk jane rider van autós hordozóval,mózes,sportrésszel,napernyő,táska,szúnyogháló,esővédővel volt 350000 ft,azért vegyél jó minőségűt mert sokkal praktikusabb könnyű

összecsukni,könnyebb,strapabíróbb,jobb a rugózása is ami a babának is jó nem rázza agyon.Használtan nagyon jó árban vannak minőségi babakocsik

Babaszoba :matracot kókuszt szoktak használni de most már mondják ,hogy nem is olyan jó nekünk félig kókusz félig hab és Aloe verát is tartalmaz kicsit drább mint az átlag 25000 ft lehet kapni .,matracból semmiképp ne vegyél használtat ,a baba egészséges hátgerinc fejlődése miatt az már ki van feküdve.Bababútor nekünk komód,szekrény kiságyból áll polc,pelenkázófeltét 360000 ft volt de ezt sokig fogja tudni használni átalakíthatós kisággyal,de ennél sokkal olcsóbban is lehet venni sőt használtan is vannak nagyon jó pofák bár ha hosszabb időre tervezitek ne vegyetek abból sem használtat .Északai fény ,a kiságyra forgó azt nagyon szeretik a babák,babaágynemű 2 szett ,szoba hőmérő,hideg párosító bár nem mindenkinek szükséges mi kandallóval és légkondival fűtünk néha száraz a levegő,újszülötteknek megkönnyíti a légzését a párás levegő,és sok légúti betegséget megelőz vagy segít a hamarabbi gyógyulásban,szennyes tartó bármi jó amibe külön rakod

lepedő 2-3 db.éjszakai lepedő betét,elfordulást gátló párna bár ezt texil pelenkával is megolthatod vagy törölközővel,pléd,baldachin állvány,szoptatópárna,pihenőszék olyan ami rezeg zenél is,autóshordozóban semmiképp ne szolgáljon ilyen célt nagyon egészségtelen,légzésfigyelő nekünk Snuza HERO pelenkára csíptethető gondolom nem csak a kis ágyban fog aludni így bár hol működik ahol éppen vagyunk,baby monitor nekünk Motorola MBP36S nagy házban lakunk és a baby szoba nincs egymás mellett ,szóval ez nem föltétlen szükséges .Baba takarók vékonyabb vastagabb 2-3 db.

2016. febr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vegyél pár db (kb. 5-6 db) 56-os méretű ruhát, bodyt főleg, mivel nyári baba, rugiból sem árt 2-3. Utána már jöhet a 62-es méretből picit több. Egyébként olyan gyorsan nőnek, hogy ezeket a kisméretű ruhákat szinte elhasználni is lehetetlen, ha van a közeledben jobb minőségű turi, ott is kaphatsz pamut kisruhákat ami nem foltos, nem bolyhos, a bolti árnak töredékéért. Én így szereztem be sok bodyt. Kocsikabát (kardigán) szerintem kis pamut anyagú bőven elég 1-2 nyárára. Zokniból 5-6 pár szükséges, nekünk a Tescoban kapható F&F márka vált be, annak nem volt szoros a gumírozása, de body-t is szerettünk ott vásárolni. Sapkát is vegyél 3-4 db-ot, nyáron is jól jön mikor tűz a nap egy kis pamut sapi. Amit felesleges szerintem megvenni ilyenkor az ágyneműszett, párnát úgysem használhat, a takaró helyett pedig nyári babánál célszerű kis polár plédet használni, abból javaslok vékonyabbat és vastagabbat is. Hálózsákot mi csak kb 6 hónapos korától használunk, amikor már forgolódott az ágyban. Rácsvédő szerintem szükséges. Pelenkázólapból a 70 cm-eset hamar kinőttük, beszereztünk egy 80 cm-eset azóta, kár hogy erre előbb nem gondoltam. De ez nyilván függ a pelenkázószekrény méretétől is. Mérleget kölcsön kaptunk ismerőstől, én szerettem méregetni, nehezen indult be a tejem, de nem létszükséglet a mérleg, havonta úgyis menni kell tanácsadásra. Lágzésfigyelőből a Baby Control-t vettük használtan 10 ezer volt és 2 lapos, nekünk bevált, nem jelzett feleslegesen egyszer sem. A kókuszmatracot sokan javasolják, mi vágattunk kemény 5 cm-es szivacsot, van rá lecipzátozható huzat kb 4.000 Ft volt. Kiskádból kaptunk hagyományos fajtát, a belső hossza 55 cm volt, hamar kényelmetlennek bizonyult, így vettünk piskóta alakú kádat állvánnyal, jobban elfér benne a baba. Textil pelusból kb 15 db szükséges, ugyanilyen anyagú kifogót vettünk 3 db-ot. Orrszívó porszívót is beszereztük előre kb 2.000 Ft. Pelenkából egy csomag 1-es méretet vettünk, felét se használtuk el, váltottunk 2-esre, abból is elég volt 3-4 csomag, utána már 3-as kellett. Cumit sem árt előre beszerezni, de pl. ha a DM bababónyusz-hoz csatlakozol, akkor kapsz egy MAM márkájú újszülött cumit. Cumisüvegből az Avent-et szerettük, sterilizálót nem feltétlenül kell venni, mi az elején pótoltunk tápszerrel, azért használtunk cumisüveget, eleinte kifőzögettük, de nyáron a nagy melegben még melegebbet csináltunk a lakásban a kifőzegetéssel, így vettünk Avent mikrósat. Babakocsiból is a lakókörnyezetednek megfelelőt nézz, pl családi házban laktok akkor nem számít a súly, inkább legyen nagykerekű, felfújható kerékkel. Ha sokszor teszitek csomagtartóba akkor nézd a vázat összecsukva mekkora, és mennyire könnyű kezelni. Mi 3 funkciósat vettünk, 4. emeletről kellett mindig lecipelni, így könnyű súlyban gondolkodtunk, használtuk sokáig a mózest, a hordozót hamar kinőttük, a sportrész viszont egész jónak bizonyul...van aki szerint a 2 funkciós is megteszi, a babakocsi tényleg a ti igényeitekhez kell hogy igazodjon. Körömcsipeszt nem szeretem, inkább körömollóval vágom a kis körmét, jobban látom mit vágok le, mint a csipesszel. vízhőmérő fontos. Mellszívót mi kölcsön kaptunk, Avent kézit, ha nem kaptunk volna, inkább veszek egy elektromosat, az hamarabb végez. Lepedőből a sima pamut volt a jó, a matracvédős lepedőben izzadt a baba, mert nem levegőzött. Szoptatós párna nekem kényelmetlen volt, én azt is megbántam.
2016. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!