Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogy van ez? Használtan senki...

Hogy van ez? Használtan senki nem vesz ruhát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég meglepő dologgal szembesültem, és érdekelne az anyukák véleménye. Azt tapasztaltam, hogy baromi drágák a babaruhák újonnan, mégis megveszik arra a kevés időre is az anyukák. Eddig azt hittem, azért, mert használtak rossz állapotban vannak, elnyűttek, mosatlanok, de most egy ismerősöm próbál ruhákat eladni, amik szinte újak, szépek, tiszták, mégsem talál rá vevőt.


Régen az én szüleim simán eladták, amit kinőttem, ez mára megváltozott? Vagy rossz helyen hirdetnek? (Fb) Ti hol áruljátok? Vagy hol veszitek? Minden ilyen tapasztalat érdekelne. Köszönöm!


2016. júl. 19. 20:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
azért nem mennek a használt ruhák, mert szinte mindenki kap rokonoktól, ismerősöktől.
2016. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Anyós turizza,anyám szerzi ügyfelektől,anyu barátnője adott rengetegez a nagynak még kölcsön,most is tőle kérjük el,bár neki is újak vannak. Nevelöanyám veszeget börzén,én pepcoba,lidl-be. Amúgy anyukáktól veszek sokszor én is mindent. Helyi adok veszek csoport,meg itteni börze .
2016. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Én turizok, nézek jófogáson is, de 1-1 cuccért nem érdemes postát fizetni, a ruhacsomagok meg legtöbbször nem jönnek be, válogatós vagyok. Csak az első gyerekem első cuccait vettem újonnan, a másodiknak mindent turiztam és mindig nagyon csinos, dícsérik.
2016. júl. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
55%

én örököltem unokatesóktól amúgy meg veszem használtan, FB csoportokon...ha valamit nem találok hosszú ideig (pl fürdőruhát nem találtam a környéken a lányomra) azt veszek újat de ez ritka...

van aki nem sajnálja rá a pénzt. én magamnak sem veszek újat és nem azért mert csóró vagyok, simán telne rá, csak épp egy oldalról van egy meggyőződésem az értelmetlen esztelen új termékgyártás vs környezet pusztításról és emiatt nem vagyok új dolog párti másrészt meg nem veszek újat mert tényleg szinte címkéstül árulnak potom pénzekért remek minőségű babaruhákat amikről meg nem mondod h használt. a jófogáson is szoktam vásárolni.

2016. júl. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt valóban rossz helyen hirdetnek (vaterán, babás fórumokon érné meg, fb-n kicsi az esélye, hogy pont lesz rá vevő), másrészt nem mindenki vesz használtat.


Szerintem anyagi helyzet függvénye. Mivel jól keresünk mindketten, eszünkbe sem jutott használtat venni, mert teljesen mindegy volt mennyit adunk ki ruhára (persze bizonyos kereteken belül, azért nem Gucci gyerekruhákat veszünk...). Ha megszorulnánk, nyilván spórolnánk az ilyesmin mint ruha.

2016. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Mi rengeteg ruhát kaptunk első gyerekre újszülött korban és nagyobbakat is, most meg itt helyben veszem egy ismerőstől. Jobb így, mert látom a minőségét, internetről meg postaköltséggel nem éri meg, csomagban meg nem biztos, hogy tényleg jó minőségű.
2016. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%

Két/három havonta 4-5kg ruhát veszek a hádában kilósban, néha ha arra járok, esőárasban egy 10kg-os zsákkal is össze tudok szedni. 3500-1800ft kilója, mikor mennyire van leárazás is a kilós árra és ezek általában krém minőségű, különleges, hibátlan darabok. Gyerekruhából a srácaimnak egy komplett ruhatárcsere meg van 10-12ezerből.

Eddig összesen 3db harisnyát és 10db hosszú+rövid bodyt vettem nekik boltban. Minden mást használtan szereztem be. Alkalmanként a vateráról is sikerül 1-2-300ft ért találni pl. hálózsákokat, vagy 10 pár zoknit is vettem már alig használtan 200ft-ért. Nagyon sok ruhát ezekből ugyan olyan állapotban tudok továbbadni, mint ahogy megvettem, mert annyira jó a minősége az anyagnak. A márkája sem mindegy, ragaszkodok 3-4 márkához, már szinte csak azokat keresem.

Szerintem ismerősöd ehhez képest drágán árulja, mivel ő is drágán vette + a fb csoportok elég zárt körűek, rá sem találnak a vevői igazából.

2016. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem veszek már használtan...mert felháborít sokszor amilyen áron adnak 1-1db hasznalt rucit...van hogy újonnan olcsóbban veszem meg...és ha még rájön a posta akkor pláne nem éri meg.
2016. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
60%
Én nem vettem a kisfiamnak használt ruhát, mikor még vártuk. Gondoltam ő mindenből újat érdemel. Milyen hülye voltam! Így utólag nézegetem, hogy sokkal szebb, egyedibb babaruhákat lehet találni néha a használt ruhák között! Most 9 hónapos, szoktam neki turizni, és általában pont azokat a ruháit dicsérik meg mások. :)
2016. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj csak, hogy túlkínálat van belőle. A másik, hogy sokan nem veszik észre, hogy drágábban adnak egy-egy használt darabot, mint amennyiért hozzá lehet jutni egy-egy leárazásnál az üzletekben.


Kislányomnak anno használtan vettem szinte mindent, kb. 80-100 Ft-os darabáron. Nem is adtam volna érte többet, mert a Tescoban, H&M-ben, C&A-ban hozzá lehet jutni igen gyakran 200-300-400 Ft-ért egy-egy ruhához.


Akkor én mindent beadtam a védőnőnek, most újra kislányunk lesz, így ilyesmit keresek, de most sem szánok rá sokkal többet, mint 4 éve.

2016. júl. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!