Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Érdemes belekezdeni a babaruha...

Érdemes belekezdeni a babaruha varrásba?

Figyelt kérdés

Kreatívnak érzem magam, kézzel már elég sokat varrtam, de varrógépem még nincsen.


Akinek van ezen a téren tapasztalata leírná? Megbánta, hogy belekezdett, vagy megérte a dolog? Varrógéppel varrni nehéz megtanulni egyedül, itthon? Érdekel nagyon a dolog és szívesen foglalkoznék vele.


Milyen varrógépet érdemes beszerezni, amivel apró ruhákat is könnyen tudok varrni?



2016. júl. 20. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz szabni,van varrógéped,és ügyes is vagy,jól tudsz tervezni is,akár jövedelemforrás is lehet. Kézzel nem leszel olyan hatékony,mivel egy rendes szegés kivitelezése több óra is lehet kézileg.

Én babacipőket kötöttem,meg kardigánt,el tudtam adni. Mellékesnek jó volt az is.

2016. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fedőző varrógépet érdemes mert a gyerekruhák rugalmas anyagbol vannak és speciálisan van elszegve a szél(karöltőnél és "bikinivonalban")

Meg patentologép se ártana


Díszítésekhez meg fodrozo vagy hímzőgép.


És tanulni a szabályokat.pl olyanokra ügyelni hogy kivül belül sem karcolhatja a babát a patent meg stb


Mindent összevetve fedőző gép(ami szélt behajt tisztáz és letűz egy varrással, nélkülözhetetlen.

2016. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
*és a kis háztartási gépek extra lassuak és nyujtják az anyagot.szoval gyárit erdemes venni
2016. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok nagyon negatív lenni, de nem biztos hogy érdemes. Max ha nagyon sok időd van.

Rengeteg a kínálat babaruhákból, Kik, Pepco, Tesco és ilyen helyeken már 5-600 Ft-ért kapsz egy kisgyerek felsőt vagy body-t, szóval jól gondold át hogy az anyagköltség és a befektetett idő, energia, plusz persze a varrógép ára megtérülne-e ilyen nagy versenyben és túlkínálatban ami a babaruhák terén van. Illetve hogy mivel tudnál te pluszt nyújtani a termékeiddel a vásárlóknak, hogy a te termékeidet válasszák és ne mondjuk vaterán vegyenek valamit vagy egyéb helyen.

2016. júl. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Varrómamik nevű FB csoportot ajánlom, tök jó tapasztalatokat találsz.
2016. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehez szerintem az alapokat megtanulni,de ugye jo pap holtig tanul..attol fugg mi a celod? Eladni szeretnél babarucikat v. Sajat celra..

en magamtol tanultam,imadom csinalni,nekem igy megéri,hiszen a befektett ido számomra kikapcsolodas,ja es csak sajat celra készítek rucikat...emellett azonban költséges egy hobbi..nekem egy lockom van es egy haztartasi gepem,ez igy kozel szaz volt,ugy,hogy a haztartasit hasznaltan vettem...sajat celra elso korben szerintem eleg egy haztartasi,ami tud rugalmas olteseket is..aztan utana meglatod,mennyire lesz szerelem.hatar a csillagos ég,minden tekintetben..

2016. júl. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Nem eladásra készülnének a ruhák, csak a kisfiam miatt jutott eszembe, mert a legtöbb babaruha kis pufi babákra van tervezve. Ő arányos, nem vékony, de nem is hurkás babuci, de elég hosszú is.


Napozót nem is találtam rá, ami nem lenne rá széles (a hossza miatt a nagyobbak mennek rá)..


Ezért tök jó lenne, ha tudnék neki készíteni ruhákat. Max egy-két ismerős kérné, hogy csináljak neki is, tehát nem nagyüzemben menne.


Épp ezért kezdetnek nem szeretnék több százezret a felszerelésre költeni, csak ha tényleg jól megy.. :) Így sem lesz olcsó hozzákezdeni, mert egy varrógép sem olcsó, meg a patentozó is kellene minimum mellé.


Nézelődök, hátha van használtan valami jó kis gép és kipróbálom.

2016. júl. 20. 16:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem költenék ilyenre pénzt ,mert nem éri meg 200-300 ft kapsz használtan 500 ft már ujonan is kapsz ruhákat .
2016. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!