Mikor kezdett válogatni a gyereked a ruhák között? Meddig tudtál nélküle ruhát venni?

Figyelt kérdés

=

Mikor jött elő, hogy "én kéket/rózsaszínt/macisat nem", "nekem a verdás/kicsipónis... stb. kell"?


2016. dec. 23. 08:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
A fiammal kétéves kora körül volt, h cipovasarlasnal egyértelműen hangot adott, h melyik tetszik, és nem is az, h az egyik mondjuk mintás lett volna, a masik meg sima. Még olyan volt még, h egy narancssárga pólót nem lehetett raadni, mondjuk nem is erőltetem. Illetve az aldiban tologattam a bevásárlókocsiban, mikor a ruhák közt kiszúrt egy traktoros pizsamat, amire azt mondta, szép! Kell! Mondom, ez ilyen keteves kora óta van.
2016. dec. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
3,5 éves a fiam, 80%-ban azt veszi fel, amit veszek neki. Ritka, ha valamire azt mondja, hogy ő csak azt szeretné, vagy azt semmiképpen.
2016. dec. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
9-10 ev korul.
2016. dec. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akinek lánya (is) van: nálatok hogy alakult?
2016. dec. 23. 08:43
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Nagyobbik lányom 3,5-4 éves kora körül kezdett el nem felvenni dolgokat. Aztán kiderült, hogy irtózik a gomboktól, ezért olyan ruhát, amin gomb van, vagy gombra hasonlító minta, nem vesz fel. Azóta is viszonylag válogatós, új dolgokat nehezen vesz fel, az első próbára nehéz rábeszélni, de a gombon kívül inkább azokat nem veszi fel, amire kicsit is úgy érzi, hogy kényelmetlen. Most 7 éves, és általában nélküle veszek ruhákat, amiket végül általában hord. A kisebbik lányom 5 éves, egy-egy darabra mondja csak, hogy nem tetszik neki.
2016. dec. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Lányom úgy 2,5 éves korától "válogat", előfordul, hogy csak pirosat akar, vagy a katicásat-baglyosat-virágosat, mikor mi a heppje. Olyan is van, hogy valami permanensen nem tetszik neki, arra már mondja is, hogy adjuk oda annak a kislánynak, akinek a kinőtt cuccokat adjuk. De vásárolni nem viszem, a ruhák kb 90%-át online rendelem, olykor megmutatom a képernyőn, és választ.
2016. dec. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

2 éves volt a lanyom amikor itoljara sikerult, aztan jott egy hercegnős ruha őrület, mindenhova,

Most 3,5 eves eljutottunk oda, hogy emberek köze normális ruhat vesz-de o állítja ossze(eleg jo ízlése lesz)

Itthon jelmezbe rohangál.


En ugy gondolom, hagyom hogy oltozom válasszon csak mindig az evszakhoz

2016. dec. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Nekem még csak 5 éves és imád mindent felvenni.

Minden nap úgy megyünk oviba mint egy balerina... utcára minél divatosabb szettekben. Imádom öltöztetni (ő veszi fel már csak én állítom össze). Folyton megdícsérik milyen szép milyen csinos... és ő ezt imádja.

Igazából szerintem 5 évesen nem is kellene hogy beleszóljon. Nem tudhatja még mit hova illik felvenni. Választani se hagyom ruhát mivel nekem ugyan olyan szempont hogy kényelmes is legyen amit ráadok úgy gondolom az én megítélésem a fontos és nem az hogy neki tetszen de kényelmetlen legyen... remélem sokáig nem is fog ellenkezni még.

2016. dec. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Az én fiam 3 éves, de mostanában az öltözködés miatt 10 perccel előbb kelünk. Lehet a dackorszak hozta, hogy nem akarta felvenni amit rá akartam adni. Most az a trend van nálunk, hogy én reggel az időjárásnak megfelelően előveszek 2 outfitet, és ő kettőből kiválaszthatja amit szeretne. De ezt úgy kell elképzelni, hogy még a kis boxerből, zokniból is kettőt veszek elő, hogy melyiket veszi fel. Így övé a döntés, viszont én felelek azért, hogy ez ésszerű kereteken belül történjen. Egyelőre nem.lehet tudni, hogy a dackorszak miatt csinálja-e, vagy kis divatdiktátor lesz :)
2016. dec. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4,5 éves az egyik és 2,5 éves a másik lányom. Kettő teljesen különböző személyiség. A nagyobbnak mindegy mit adok rá, legalábbis amiket hazaviszek, mutatok neki a boltban, azt mindig elfogadja. Szívesen fel is próbálja, nem ellenkezik tényleg soha. Mondjuk azt megszokta állapítani, hogy melyik a kedvenc színe, de nem köti magát csak ahhoz. Szóval nála ez még mindig nem kezdődött el, mindenben meglátja azt ami tetszik neki.

A kisebb teljesen más. Mindenből csak a rózsaszín. Kabát, sapka, bugyi, de még a zokni is rózsaszín most nálunk. Na rá nem tudnék ráhúzni akármit. Ez már több hónapja megy.


Szeretem, hogy ennyire lányos lányok, de azért nem bánnám, ha a nagyobb ruháiból nem csak a rózsaszíneket tudná hordani a kicsi!

2016. dec. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!