Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mivel mostok, hogy foltmentese...

Mivel mostok, hogy foltmentesek lesznek a gyerekruhák?

Figyelt kérdés

Csoki, sár, gyümölcsfolt, paprikás szaft, tinta...


Állandóan kínlódok és sokszor foltos marad, s amit egyszer rosszul sikerült kimosni, az már úgy is marad.


Ti mivel mostok?

Gép márkáját, típusát (milyen mosási hatékonyságú: A+, A, B...) is, ha lehet!


Ariellel mosok, foltokat marhaepe szappannal kezelem, áztatok is... és mégis foltos. A ruhákra 40 fok van írva, csak 1-2 engedi a 60-at, de azok fehér, mintanélküli darabok, nem is maradnak foltosak.

10+ éves whirlpool gépem van, 40 fokos hosszúprogrammal mosok. Ez a gond, hogy nem 60?


2017. aug. 22. 09:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
köszi :)
2017. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Whirpool gépünk volt régen nekünk is, és akkor én is sokat bosszankodtam a foltos ruhák miatt. Azóta vettünk egy AEG felültöltőset, a legolcsóbbat, de ég és föld a különbség. Folyékony mosószerek helyett visszatértem a por állagúra, jobban tisztítanak (Persilt használok).

Nemrég kórházban voltam,(előre is bocsánat a részletekért) nagyon véres és jódos lett a pizsamám, törölközők és alsóneműim, rendesen beleszáradtak, már búcsút akartam inteni nekik, de adtam még egy esélyt, és alig hittem a szememnek, mindent kiszedett, pedig csak 40 fokon mostam, másfél órás programon, nem áztattam, nem szappanoztam, nem volt előmosás, és olyan volt, mint előtte. Volt egy sötétebb színű ruhám is, ahhoz folyékonyat adtam, de az már nem teljesen szedte ki a jódot, mosóporral újramostam, úgy makulátlan lett. Ha olyan folt van, amit nem szed ki a mosógép+mosópor, akkor azon a szappan sem szokott sajnos segíteni, nálunk legalábbis. 60 fokon nem szoktam ruhákat mosni, csak ágyneműhuzatokat, törölközőket és konyharuhákat, nekünk bőven elég a 40.

Ilyet vettünk: [link]

2017. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Érik az új gép, az Aeg-et már nás is dicsérte nekem. Szüleimnek indesit van, azt nem szerettem.

2017. aug. 24. 14:35
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem szinte minden folt kijön, DM saját márkás vagy Lidl saját márkás folteltávoltó porral dörzsölöm be. Előtte Vanish-t használtam, de ez a kettő hatékonyabb és olcsóbb is. Van olyan márka, amiből semmivel nem tudom kiszedn a makacs foltokat: ez néhány pepco-s ruha, illetve kik. Ezekből a boltokból meggondolom, vásárolok-e. Ugyanezek a foltok F&F, C&A, H&M és turis ruhákból simán kijönnének. Mosószer Aldi-s Tandil, Persil, Bonux, mikor melyik akciós. Öblítő Aldi/lidl saját márka, néha akcióban Lenor.

2017. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!