Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Megvennétek ennyivel nagyobb...

Megvennétek ennyivel nagyobb cipőt az őszre, vagy vennétek inkább 2 párt egy szezonra, ha kinövi menet közben?

Figyelt kérdés

5-10 mm-vel nagyobbat ajánlanak cipőből.


A kinézett cipő most 13 mm-vel nagyobb a lábánál.


A kisebb méret 4 mm-vel, tehát az csak éppen jó. Félek, hogy ősz végéig se tart ki, illetve vastagabb zoknival fel se megy.


A nagyobb se lesz jó még tavasszal is, nem azért venném azt.


2017. aug. 30. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Előre nem vennék cipőt, olyat vegyél ami méretben jó, esetleg kicsit nagyobb.
2017. aug. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Próbáljátok fel vastagabb zoknival is.


Én a nagyobbat venném egyébként.


Több pár ugyanolyan funkciójú cipőt egyszerre nem vennék, hacsak nem kell 2 helyre egyszerre, mert lutri, hogy gyorsan kinövi-e vagy nem. Jártunk már úgy, hogy a májusban megvett szandált július elején már nem tudtam ráadni, de úgy is, hogy a tavaszi zárt cipő jó volt ősszel is még.

Az idei szandált úgy vettem májusban, hogy talán pár mm-el nagyobb volt a kelleténél (nem centikre kell gondolni :)), de tudott benne menni rendesen és elég volt a nyárra. Most nőtt annyit a lába, hogy még jó, de az oviba már 1 mérettel nagyobbat veszek.

2017. aug. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáljátok fel a nagyobbat, ha tud benne menni, alkor azt venném. Esetleg még nem holnaptól kezdenénk hordani, hanem 2 hét múlva, addig simán nőhet picit.
2017. aug. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is a nagyobbat venném, még pár hét, mire hordani kell
2017. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Nem vennék nagyobb cipőt a lábára, az árt a járásfejlődésnek. Mérethelyes lábbeli való minden ember lábára.
2017. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a kisebbet veném meg inkább ,abba tud is menni,
2017. aug. 31. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sosem értettem ezt a nagyobb cipő mániát.. miért jó ha csúszkál a lába benne??
2017. aug. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mivel pont két méret között van a lába, nincs tökéletes választás.

Egy túl kicsi cipő ugyanakkor sokkal nagyobb probléma a mozgásfejlődés szempontjából. Főleg mivel nem tud még szólni, hogy nyomja a lábát.

A nagyobb pedig nem számokkal nagyobb, hanem 3 mm-vel nagyobb, mint az ajánlott méret.


Köszönöm a válaszokat, sikerült dönteni, miután megnéztem még egyszer a kisebbet, és kiderült, hogy nem is 4, hanem elvileg csak 2 mm-vel nagyobb a lábánál, azaz kicsi. Marad a nagy.

2017. aug. 31. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!