Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mit adjak rá hűvösebb időben?

Mit adjak rá hűvösebb időben?

Figyelt kérdés
Nyár legelején született a kislányom, így eddig csak a body, rugdalózó ruhadarabokkal ismerkedtem meg. Mit kellene vennem az őszi-téli időszakra. 1 darab vékony kardigánja van. Én télen hosszúujjú felsőt és melegitöfelsöt hordok itthon. Rá is ilyeneket adjak, vagy jobban be kellene inkább füteni? Teljes ruhatár leirását is nagyon megköszönném.
2017. szept. 2. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Egy gyereket, sosem szabad túlöltöztetni, sokkal de sokkal többet ártasz vele. Ez ilyen magyar szokás, mikor még 35 °-ban is zokni van a gyereken, valami borzalom , szerencsétlenek.

Nem, nem kell jól befűteni, nem napos csirkét nevelsz.

21-22 ° az ideális hőmérséklet, az ennél több csak felesleges légúti betegségekhez, akár asztma kialakulásához is vezethet.

A body és a rugdalózó teljesen tökéletes megoldás lesz őszre, és télre is, 21-22 °-os lakásban.

2017. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy réteggel kell több mint egy felnőttnek. Az alap felnőtt ruhatárra gondolok, nem arra aki télen is nyitott kabiban követi a divatot. Plusz egy réteg a bundazsák is. Otthon nem hiszem h egy hosszú ujjú hosszú nadrág kombon kívül másra van szükség. Rétegesen legyen oltoztetve.
2017. szept. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg 24 fok körül van a lakásban fűtés nélkül (de télen meg ha hideg van ősszel akkor is felfűtünk 23-24 fokra). A fiam 1 éves, most egy hosszú meleg nadrág és egy hosszú ujjú felső van rajta. Ha kimegyünk akkor kap zoknit, cipőt vastag pulcsit. Tavaly ősszel ilyenkor 1 hónapos volt a fiam, akkor rövid body, hosszú nadrág, zokni, hosszú póló vagy body volt rajta. Ha kimentünk akkor vastag pulcsi, és takaró a mózesben a babakocsiban.

Estére rövid body, vékony rugi és ha 22-23 fok alatt volt a hálóban (nálunk az a szoba a leghidegebb mindig) akkor hálózsákot is kapott. Télen mindig volt rajta hálózsák, egy vastagabb.

2017. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Közel fél éves lesz akkor ugye?


Én sose adtam a fimara "plusz egy réteg" ruhát. Ő pl izzadékony.


Fél éves korban azért már mozognak annyit, hogy a fekvésbe ne hűljenek bele. Én zokni, nadrág, lakás melegtől függően hosszú ujjú body vagy hűvösebb időben rövid ujjú body plusz egy vékony pulóver, így öltöztetném. Kint pedig ugyanez csak még egy kis csizma ha hord olyat és overál az egész ruházat fölé.

Ha mínusz van akkor egy plédet is viszek magunkkal ha kellene.


Fél éves korra mi pl már többször adtunk csak pólót vagy hosszú ujjút a fiunkra mint bodyt. De persze a pelus miatt hasznos a body mert tartja..

Mivel kislányod van, csini harisnyákat is beszerezhetsz, azt a nadrág alá is hasznos húzni ha nagyon hideg van. A fiam (hiába fiú) otthon pl sokszor body-harisnya kombóban volt. 21 fokos volt a lakás.

2017. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3 hónapos most.
2017. szept. 2. 12:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Én minimum a következőket venném ill tartom használhatónak, kényelmesen elégnek:

4-5 rövid ujjú body, 5-6 hosszú ujjú body. 5-6 db együttes ami vékony leggingsből és vékony fölsőből/ hosszú ujjú pólóból áll, és 5-6 db szabadidőnaci-fölső együttest, ami vastagabb anyagú, pamut vagy polár. Én a a cipzárasokat tartom praktikusnak. 2-3 olyan szettet is vennék amiben elviszem valahová, ez lehet harisnya-fölső-tunika/polár kisruha, vagy csinosabb naci /kantáras naci stb. +fölsővel. 8-10 zokni, esetleg ha tetszik 1-2 kiscipő/tutyi hozzájuk ami melegiti a lábát . Kintre őszre egy termo kezeslábast, és egy külön őszi kabátot, 1-2 pamut sapit. Télre overallt, és polár /kötött sapkát + egy külön télikabátot is.Pizsamának 2-3 db rugit.

2017. szept. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!