Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ajándékba használt babaruhát?

Ajándékba használt babaruhát?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, mikor a saját gyereked kinőtt ruháit ajándékozod el, hanem mikor valaki megveszi a használtat és aztán ajándékba adja oda. Ez csak nekem nagyon "furcsa"? Ha valakinek nincs pénze, manapság már pár száz forintért újat is lehet venni, ha feltétlen akar valami ruhát ajándékba.. Nem vagyok egy használt-ellenes félreértés ne essék, de tényleg én vagyok a fura, hogy azért ajándékba nem venném, meg megajándékozott oldalról is úgy lennék vele, hogy akkor már inkább semmi?
2017. szept. 11. 15:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%

8-as, már ne is haragudj, de az én szövegértésem 1-es?! A kérdésben egy szó nem hangzik el a ruhák minőségéről, csak a használt ruha tényét kifogásolja a kérdező, amennyiben ajándékba van adva.

Másik dolog, hogy ha nekem nem derogál, hogy valaki használt ruhát ajándékoz a lányomnak, az miért nulla?

Szerintem mindenkinek szíve joga, hogy valami ne essen neki rosszul, ezt hülyeség pontozni.

2017. szept. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem illik. Ez egyszeruen udvariassagi kerdes, nincs mit vitazni rajta. Ugyanugy nem illik mint lejart bonbont vagy felig megivott uveg bort felnotteknek adni.


Amugy igen, anyos dolog :) Fiam is kapta anyosomtol zsakszamra a turkalos "szelesebb-mint-hosszu" polokat, pulcsikat, egy evvel nagyobb gyerekre valo nadragokat, bolyhos rugdalozokat. Holott o mondjuk tudta rolam hogy en magam sem veszek a gyereknek hasznaltan semmit.


Most masodik gyereknel mar Pepco-ban vett cuki ruhakat kaptunk, valoszinuleg rajott hogy sosem adtam a fiamra a hasznaltakat es hogy igenis lehet cuki uj ruhat talalni olcson.

2017. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%
11, fuss neki még egyszer! A kérdéshez tartozik a kérdező első kommentje.
2017. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerinem abszolút illetlenség, mondom úgy, hogy én imádok turizni, és a turis cuccokat dicsérik meg legtöbbször a gyerkőkön és rajtam is. Ajándékba mindig márkás új cuccot viszek (legtöbbször akciósan veszem hírleveles kuponokkal).
2017. szept. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13%

Attól függ kitől..

Mert ha az utolsó 1000 forintjábol vette nekem ugyanannyit (többet! ?) jelent mint egy csili vili tobbezres darab gazdagektol..

Érted a különbséget!?

2017. szept. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is illetlenség ajándékba használt ruhát, játékot venni.
2017. szept. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a használt dolgok vásárlása egy nagyon személyes dolog, és nem illik olyat ajándékozni. Részben, mert nem lehet tudni, hogy a megajándékozott mit gondol az egészről, meg ha még nincs is baja a használttal, akkor is azért használtnál hatványozottan igaz, hogy jobb, ha az választja ki hogy milyet és milyen állapotban tart elfogadhatónak, akié lesz (gyerek esetében nyilván a szülei).


Érthető, hogy azt mondják a gyerek ruhát úgyis hamar kinövi, felesleges rá sokat költeni stb. Na de, itt ajándékról van szó. Csokoládét se tortabevonót vesz az ember ajándéknak, mert úgyis hamar megeszi a megajándékozott. Ezek a logikai, ésszerűségi dolgok akkor játszanak, ha magának vásárol az ember. De ajándékot így venni, hogy jó lesz az neked használtan és minél olcsóbban? Ez szerintem elég sértő. Ajándékot nem ilyen hozzáállással veszünk!


És valóban, ma már millió helyen lehet venni pár száz forintért is szép új dolgokat, ha azt feltételezzük, hogy valaki szegény és az utolsó ezresét költi az ajándékra. Főleg, hogy ahogy nézem a használt ajándékozók szatyros tételekben veszik a használt ruhát. Nekem ne magyarázza meg senki, hogy az a mennyiség bármilyen helyről olcsóbbra jön ki, mint egy darab tesco, lidl, aldi stb. kis body, vagy rugi, vagy akár, ahogy írták, popsitörlő.

2017. szept. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%
Ajándékba használt babaruhát nem vennék de olyan volt hogy lányom babaruháit ismerösnek adtam megkérdezve hogy elfogadja e .
2017. szept. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
82%
De utolsó az nem ugyanaz, mint mikor ajándékot veszel, aztán fogod magad és elmégy egy turkálóba, mert "jóaz" meg "minél olcsóbb annál jobb" "minek arra sokat költeni".
2017. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
55%
Tudom pont azért írtam hogy ajándékba direkt nem adnék turis ruhát.
2017. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!