Bonyolult kötni/horgolni babaruhat?

Figyelt kérdés
Olyan szepek! Szeretnek kesziteni kisruhakat a kislanyomnak! Bonyolult? Draga? (Marmint az anyag)

2017. nov. 4. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz kötni, horgolni akkor nem olyan bonyolult. Csak megfelelő leírás és minta kell. A fonal lehet olcsóbb és drágább is. Viszont lehet, hogy mosáskor nyúlik a ruha, főleg, a horgolt.
2017. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtanulod a technikát, akkor nem bonyolult :)

Youtube-on is vannak fenn magyar nyelvű oktatóvideók. Keress rá.

Szerintem horgolni kicsit könnyebb. Egy pár kiszoknival pár óra alatt készen vagy. A horgoló/kötőtű nem drága. A fonál ára attól függ, hogy milyen anyagból készült. De szerintem megfizethető és egyébként is, igazán jó hobbi ez.

Írj üzit, ha szeretnél bővebben kérdezni. Küldhetek esetleg jó oktató videókat vagy egyszerű mintát is.

2017. nov. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Nekem küldenél? Köszönöm!:)
2017. nov. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtanulod a technikáját, akkor nem annyira bonyolult. Én mondjuk csak kötni tudok, a horgolást nem tudtam megtanulni.

A jobb minőségű fonal - amiből babaruhát érdemes készíteni - viszont sajnos manapság már nagyon drága. Én huszonsok évvel ezelőtt rengeteget kötöttem, baba- és felnőttholmit is. 1-2 éve újra kedvet kaptam, de mikor megláttam a fonalárakat, hát dobtam egy hátast.

Talán érdemes figyelni kiárusításokat. Ha pesti vagy, akkor Újpesten szokott néha lenni ilyen, ott esetleg el lehet csípni jobb cuccokat. A Facebookon szoktam látni, ha meghirdetik.

2017. nov. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tennék hozzá, hogy időigényes. Babaváráskor jó programnak tartom, mióta megvan a baba, esélyem sincs folytatni, ott van félbe a pulóver.
2017. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem bonyolult, viszont a jó minőségű fonal drága, sajnos csak az alapanyag is sokszor drágább, mint ha készen vennéd boltban (nem véletlen adják olyan drágán a kézműves dolgokat)
2017. nov. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, milyen igényeid vannak. Pl. anyósom bármikor egyszerűen gyárt babaruhát, de ő csak téglalapokban gondolkodik, mindent abból rak ki, semmi formája az egésznek. Szerinte jó, meg a lánya szerint is jó. Engem meg zavarna, hogy most attól, hogy gyerek úgy nézne kint, amint akire húztam egy lisztes zacskót. Nyilván, ha rendes formát akarsz neki adni, ahhoz azért többet kell gyakorolni, több időt és energiát kíván meg.
2017. nov. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Bonyolult, igen. Én őszinte vagyok. Ha totál kezdő vagy, akkor először meg kell tanuld az alapokat, amihez sokszor nem elég a kézimunka könyv, meg a youtube videó. Hozzáértő személytöl kell tanulni, utána ha a lényegét megérted tudsz könyvekből tovább tanulni. Kb fél év alatt eljutsz, hogy már egy hordhato babaruhát készits, de igazán szépet csak 2-3 év mulva tudsz késziteni. Szval hajrá hajrá! :)
2018. aug. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Menőcsajszi72 ***** válasza:
Valakinek az valakinek nem, neked tuti sikerül majd! 4-5 óráig azért eltarthat!😉
2022. aug. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!