Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Használt babacuccok illedelmes...

Használt babacuccok illedelmes visszautasítása?

Figyelt kérdés

Vagy fogadjam el, köszönjem meg, és kész?


Részletesebben: ezek nem jó állapotú ruhák, 3 gyerek hordta már őket. Némelyik kaki-foltos (tudok mosni, és az enyém is kakil, nem az a lényeg). Már kaptunk egy csomaggal, elvileg most jön a következő szállítmány. Illetve volt benne nem működő mellszívó, és repedt bébikomp.


Igaz, én is kicsit hárklis vagyok, szeretem ha a gyereken új ruha van. Félreértés ne essék, nem Guccit hord, van közte pepco-s és f&f-es is bőven, de nekem jobb a közérzetem is attól, ha szépen fel van öltözve a gyerek.


A lényeg a lényeg, itt van és lesz egy rakat holmi, amire nincs szükségem, és még érezzem is lekötelezve magam...? Mert gondolom viszonzásképpen adni kéne valamit, mondjuk egy ebédmeghívást, vagy hasonlót. Ezt is túléljük, de akkor még úgymond fizessek is azért, ami nem kell? Inkább vennék rajta akkor már egy társast, vagy bármit.


Közeli ismerősök, valahogy nagyon finoman kéne lerázni őket, de fogalmam sincs, hogy hogy.


2017. nov. 16. 13:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy így is túl sok cuccotok van, nem fér, nagyon kedves, hogy gondolt rád, de nincs rá szükséged.
2017. nov. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem is kínálgatták, én azt mondtam, hogy "Nagyon szépen köszönöm, de már így sincs szinte hol tárolnom, mert mindig KAPOK a húgomtól, barátnőmtől, stb. és tényleg ne essék sértődés, de nem kellenek."
2017. nov. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólást! Sajnos éppen vásárolni voltam, mikor bejelentés nélkül megérkeztek, és a férjem nem mert szólni nekik... :-/ Újra itt van 3 zacskó holmi... majd leadom valahol.


Viszont a véletlen a kezemre játszik, mert ez a 2. adag ugye, nem az újszülött méret, és kicsik. :))) Hiába az övék az idősebb, az enyém már túlnőtte. :) Meglesz a jó kifogás. :)

2017. nov. 18. 10:41
 14/17 anonim ***** válasza:
Szuper! :)
2017. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
32%
Én tudom a megoldást! :D És igaz is! Vannak olyan fertőző gyerekbetegségek, amik a babákra nagyon veszélyesek, és egy cikkben olvastam, hogy nem lehet fertőtlenítéssel sem eltűntetni. Mondd, hogy nagyon megijedtél a cikk miatt és nem szeretnél többet használt dolgot a gyereknek, mert félted. Ha megsértődik, akkor nem is fontos a barátságuk.
2017. nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"majd leadom valahol."


Azért nem árt megkérdezni, hogy kérik e vissza. Sokan csak kölcsönbe adják.

2018. máj. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ha nem kölcsönbe adják, add le a Vöröskeresztnél, vagy a családsegítőbe. Mi is ezt tettük és nagyon örültek neki. Engem konkrétan felháborított, hogy olyannyira kopott ruhákat kaptam, hogy a mintája sem látszott, valamint agyonra kinyúltakat. Én adok használt ruhát a gyerekemre, de azért ez durva! Megköszöntem, mert nem akartam megbántani az illetőt.
2018. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!