Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » A kisfiatok milyen ruhában...

A kisfiatok milyen ruhában volt a keresztelőjén?

Figyelt kérdés

Muszáj teljesen fehérben lenni, vagy lehet esetleg valami hasonlóban?

[link]


Köszi a válaszokat.


2019. jan. 3. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Miért lenne muszáj, nincsen semmi szabály, azt adsz rá amit akarsz. A fiam nincs megkeresztelve, de a keresztfiam anno egy Dalmatás tipegőben volt.
2019. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém se fehérben volt,csak extra csinosban. Krémszinű meleg nadrág,kis pasis mellényke.
2019. jan. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell tetőtől talpug fehérben lenni, de azért ne legyen fekete. Világos szürke vagy egy krémszín még elmegy. Nekünk lányaink vannak, mindegyikük ruháján volt pár színes virág, senki sem szólt érte. De fekete részletet biztosan nem adtam volna rájuk, nem hogy egy egész nadrágot.
2019. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Enyém fekete-fehérbe volt, wishről rendeltem, nagyoon édes volt benne.

Fekete kantáros nadrág,hozzá fehér pólóing dísz csokornyakkendővel.

2019. jan. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

A tradíció szerint ketesztelore fehér ruha illik, szinten a vallás szerint 6 heten belül szokás keresztelot tartani.


Mi 5 hetes korára terveztük, tiszta fehér ruhát szántani ra, viszont aki keresztelte volna elhunyt, így csúszott a keresztelo, megvártuk a tavaszt, 7 honaposan lett ketesztwlve. Akkor már nem kaptam a méretében normális fehér nadrágot, ezért egy kék kantaros nadrag volt rajta fehér inggel és nyakkendővel. Nem a hagyomány szerint volt öltöztetve de szerintem (nyilván elfogult vagyok) nagyon csinos volt.


Az általad linkelt ruha csinos, de nekem a mellény kicsit sok, ha nektek tetszik így, tökéletes lesz

2019. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Igazából teljesen mindegy, hogy milyen színűben van. A fehér szín is csak onnan jön, hogy a keresztelés után a megkereszteltek fehér ruhába öltöztek. Ma a babáknál is ekkor adnak egy fehér keresztelési ruhát, "ingecskét", ami sokszor egy szimbolikus kis ruha. Praktikussági okokból elmarad már az a rész, hogy a megkeresztelt átveszi ezt a ruhát a keresztelés után. Meg hát a babánál bonyolult lenne, ezért kialakult, hogy akkor vigyük teljesen fehérbe oda is....

Teljesen megfelelő ez a linkelt ruha, bár én még ennél is egyszerűbbet választanék...

2019. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonlót adtam a kisfiamra de inkább világosszürke volt. Nextből vettem gyapjús mellény, nadrággal és fehér inggel.
2019. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mamas&Papas szett volt rajta :) Gyönyörű volt, megérte az árát
2019. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!