Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Első lépés cipőt mikor vegyünk...

Első lépés cipőt mikor vegyünk? Tényleg ilyen drágák?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos, még csak felállni tud az ágy, komód mellett. Gondolom pár hónap és járni fog. Akkor majd menjünk el az orvosához/védőnőhöz és megnézi hogy megy és milyen cipő kell? Valahol ezt olvastam. És tényleg lesz vagy 15 ezer forint? A kesöbbiekben is ilyen drágák a babacipök?
2019. júl. 17. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

A márkás ajánlott cipő bizony ilyen drága.


Érdemes kéz alól átnőtt cipőt venni.



Lányom 1 éves nem jár egyedül.

Van szandija, de csak akkor adom rá, ha sokat leszünk idegen helyen ( orvos, védőnő, ) vagy vendégség kültéren


Amúgy puhatalpúban van az udvaron, ( tereprendezés folyik, mezitláb nem lehet)

Ilyen talp

[link]



Mivel a zoknit leszedi, így van, hogy benn is adok rá.


Liliputi is jó

2019. júl. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%

Olyan cipőt veszel amilyen tetszik és amire tellik.

Én nem hiszek ezekben a szuper cipőkben ha egyébként egészséges a gyerek lába.Ha nem,az más.

Első cipője az egyik egy lengyel no name szandi, a másikat anyum vette a sparban. Mivel 3-4 váltás cipő kell tavasszal (salakos a suli udvara) es télen nyáron is 2-3 ezért nem is volt márkás cipője talán két d.d step meg egy lasocki. A többi kínaiból meg h&m. Idén megdicsérte az ortopéd doki hogy neki van az osztályban a legszebb bokája.Szóval nem kell drága ha amúgy minden rendben a lábával.

2019. júl. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
@2: Ha a Zetpolra gondolsz, az nagyon jó minőség! Csak olcsó, ezért nem sztárolják.
2019. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos nagyon drágák. Pont ezt használják ki a gyerekcipő-gyártók, mert az 1 évesnek, aki az első lépéseit megteszi, a legfontosabb a legjobb fajta cipő. Ami tartja a bokáját masszívan, nem labilis. Kinövi egy-két hónap alatt, sőt még kevesebb idő alatt, de kezdeti lépésekkor muszáj jó minőségű cipőt adni rá.

1es! Nem bántásból, de ha rám hallgatsz, nem adsz az 1 évesedre ilyen puhatalpú cipőt. Nem kekeckedés, de a lehető legrosszabb a gyerek lábának.

2019. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

4-es


Ortopédián javasolták.....


15-22 fokban kinn

Meg a szúróson nem lehet mezitláb


Többet áll, mint mászik


Nekem is fázik a lábam benn papucs nélkül

Nyilván, amikor lehet akkor mezitláb van...


Úgyh. Remélem nem sértelek meg, ha a gyerekorvosra és a ( maszek) ortopédusa hallgatok.

2019. júl. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ennyibe kerülnek a minőségi cipők. A gyerek cipőin soha nem spóroltam, mindig bőrcipői voltak és vannak is. Ha most okoz valami kárt a lábában egy rossz minőségű cipő, egy életre megszívja. Kiskoromban elég szerény körülmények között éltünk (apukám itthagyta anyukámat) és nem futotta jó cipőkre. Volt ami kitörte a lábamat és a sebhely a mai napig rossz helyen van, nagyon zavar, harántsüllyedesem van, deformált a kislábujjam. A lányomnak ezért mindig a lehető legjobb cipőket vettem, semmi baja nincs a lábának.
2019. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálam még nem aktuális, úgyhogy saját magamból kiindulva írok, hogy ne spórolj a kiscipőkön.

Rám is mindig a kínai szarokat adták (úgyis hamar kinövöm alapon), és nagyon gyenge a bokám, gyerekként is állandoan kifordult. Tartásom is szar.

Nem tudom mi letz volna, ha jobb cipőket kapok, de kétlem, hogy rosszabul jártam volna.

2019. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, 15 ezer jó magyar forint, és kinövi 2 hónap alatt. Mi azt csináljuk, hogy mindig van mindegyiknek egy jó és egy Deichmannos. Utóbbi akkor kerül rájuk, ha nem megy sokat, de csiniben kéne lenni, előbbi meg kb mindig (játszótér, vásárlás, etc)
2019. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen zetpol. Attól hogy olcsó én is jó minőségűnek láttam sőt a kínaiban vettek is azok voltak és fogták a bokáját.

Van ám ott bőven olcsóbb kategóriás es jó minőségű cipő csak utána kell járni.

2019. júl. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Teljesen jó, ha használtan veszel jobb minőségű cipőt.

Mindkét lányomnak használtan vettem. Mivel 3 havonta kell 1 pár cipő nekik ( minden évszakra 1 ), így nem is engedhetnénk meg a drága cipőt.

A kisebbnek pl. 5 ezerért vettem teljesen jó minőségű Elephanten szandált, most hordja 3, hónapja, de szerintem még én is tovább fogom tudni adni akár pár 100 forintért játszós cipőnek. A kicsik még nem tapossák ki, nem rúgják le az orrát.

2-3 éves korában már más kérdés, akkor már használhatatlanra kismotorozta a lányom.

Viszont teljesen jó a Deichmanos, vagy kínai cipő, sokan nem engedhetnek meg maguknak 10 ezret egy cipőre ( még magamnak se veszek ennyiért), főleg nem pár havonta, mégis az emberek többségének egészséges a lába.

A lehető legtöbbet járjon mezítláb, az a legjobb.

2019. júl. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!