Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mennyire szólsz rá a gyerekre...

Mennyire szólsz rá a gyerekre társasházban, hogy a szobájában ne hangoskodjon? (óvodás/kisiskolás)

Figyelt kérdés
A férjem szerint aki 4 szobásban lakik, tudvalévő, hogy gyerekes, nem kell ezen ennyire aggódni. Én pedig nem szeretem, amikor reggeltől megy a játék, és tudom, hogy valamennyi lehallatszik biztosan. Pl. szombat fél8kor az éneklés, hangos beszéd, veszekednek egy játékon, stb.
2019. dec. 21. 08:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Szóval a konkrét kérdés: ti hogy csináljátok? Hol a határ, van-e, stb.
2019. dec. 21. 08:25
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami téged is zavarna
2019. dec. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát pont ebből született a kérdés, mert a férjem szerint engem minden zavar, az is, ami teljesen természetes, és túlreagálom. Ezért kérdezem másoknál hol a határ.
2019. dec. 21. 08:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi most költöztünk átmenetileg panelbe, mert eladtuk a házunkat és épül az új. Szóval nekünk is szokatlan a helyzet.


A normál játékáért nem szólok. Ha kiabálnak, dobálóznak azért igen. Ugrálni, labdazni sem engedem őket. Autózni az autós szőnyegen lehet. Próbálom azért a kereteket. Kicsik meg, nem mindig értik meg, azért nem irigylem az akartunk lakókat

2019. dec. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Sok függ attól, hogy panel vagy tégla. Mi téglalakásban lakunk, a felettünk lakó szomszédnál vannak gyerekek (mondjuk szerintem ők már nagyobbak, de még mindig alsós iskolások lehetnek, max 8-10 évesek), tőlük csak néha hallatszik le kis szaladgálás vagy labda pattogása, de egyáltalán nem zavaró. Amikor nyáron nálunk jön a baba, az szerintem sokkal jobban fog mindenkit zavarni a házban :D


Barátaink paneljében a tüsszentés is áthallatszik a szomszédból. Ott azért egyértelműen rosszabb a helyzet, de náluk két kicsi lány van, 1,5 és 3 évesek, értelemszerűen szükség van a szomszédok türelmére és megértésére. Sokszor sírnak, visítanak játék közben, hangoskodnak, és persze próbálnak hatni rájuk a szüleik, azért ez nyilván nem így működik.


Szerintem aki társasházban él, legyen az panel vagy tégla, annak fel kell lélekben készülnie, hogy lehetnek gyerekes szomszédai, és hogy azok bizony nem lesznek olyan csendesek, mint a nyugdíjas Mariska néni. Bár ha a Mariska néninek van egy idegbeteg ölebe, akkor az is hasonlóan rossz, mint ha gyerekek laknak ott, zaj szempontjából, és azzal se tudsz mit kezdeni :D


Szóval én ezen nem aggódnék. Nyilván szólj rájuk, ha rosszalkodnak, de ne azért, mert jajj, a szomszédok mit szólnak, hanem mert egyébként se rosszalkodjanak. Nyilván az, hogy szőnyeg van és nem hagyod őket szaladgálni a lakásban, már rengeteget segít, szóval szerintem te megteszel mindent, ami elvárható. A gyerekek zajosak, ez ilyen, ezzel együtt kell tudni élni a szomszédoknak is.

2019. dec. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még csak útban van a gyerek, de már előre félek. Alattunk két gyerekkel laknak, két tündéri kislány, de néha estefelé elképesztő, hogy mi folyik lenn, pedig nagyon kulturált család egyébként és jóban vagyunk.


Szerintem amit írnak a többiek az jó, sajnos többet nem tudsz tenni, átlag társasházban, hacsak nincsenek 60-as falak, bizony hallatszanak át dolgok. Maximum akkor nem, ha a gyerek egész nap némán ül az ágyon, de hát ez nem megy... Törekedni kell arra, hogy ne tomboljanak (igenis a szomszédoknak is joga van a nuygalomhoz!), egyébként pedig ki kell bekkelni ezt a kort.

2019. dec. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem jó rászoktatni, hogy tartson egy határt. Párom itt a házban sose szólt a fiára, és most kiskamasz korában vam a zűr, hogy nem is tud halkan mozogni a gyerek, azt se tudja mi a normál társslgási hangnem, de már neki is ciki, ha folyton rá kell szólni pl egy étteremben.
2019. dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Panelban lakunk. Nem tudom mennyi hallatszik le, de s szomszédok még nem panaszkodtak. A kicsi 1,5 éves, sokat szaladgál, de ugye ő még kicsi. Éneklésért nem szólok, a nagy a játékhangszereket is használja. Ezek nyilván rövid ideig tartanak és nem rendszeresek. Arra pedig figyelek, hogy normális időben történjenek. Dobálni, kiabálni nem hagyom őket, de ez a szomszédoktól független.

A gyerekszobában a padlószőnyegen van még egy autósszőnyeg, habtapi és egy vastag pléd. Valószínűleg ezek is tompítják a zajt.

2019. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az alattunk levo, amikor nem a kocsmaban van, akkor kohogve bagozik az erkelyen. Anyukaja szinte full suket, minden nap hajnali fel 1-ig maxon ordit a tv-je, nappal orditva beszelgetnek. Gondolhatod, semmiert se szolok a gyerekre...5 eves, ha jon pajtas, csak akkor szolok, ha mar engem zavar.
2019. dec. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!