Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodás és kisiskolás gyermekek...

Óvodás és kisiskolás gyermekeket érintő, súlyos családi konfliktus kezeléséhez keresek segítséget nagyszülőként. Vekerdy Tamásra gondoltam, de az elérhetőségét nem találom. (Ha ő esetleg nem rendel, kihez fordulhatnék megbízható tanácsért? )

Figyelt kérdés

#kapuzárási pánik #szülőgyűlölet
2017. febr. 15. 04:33
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
A háziorvosotól kérhetsz ajánlást pszichológushoz, ö tud neveket is mondani.
2017. febr. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Döntsd el, milyen az a "súlyos családi konfliktus".

Ha lelki, a házidokin keresztül pszichológusi, pszichiáteri segítség kérése,

ha erőszakos, a rendőrségi/igazságügyi segítség kérése a lehetőséged.

2017. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Tudomásom szerint Vekerdy jelenleg inkább oktatási területen tevékenykedik.

Rajta kívül is létezik azonban rengeteg szakember, akik aktívan praktizálnak. Viszont itt valóban felmerül egy olyan probléma, hogy ha az egész családot érintő konfliktusról van szó, akkor abszolút nem elég a gyerekeket kezelni, komplexen kell vizsgálni a problémát.

Ebben a helyi családsegítő tud érdemben segíteni, ők felvázolják a lehetőségeket.

2017. febr. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Felelős tanácsot látatlanban (remélem) egyik pszichológus, pszichiáter sem ad.

Ha látja a gyermeket, beszél vele és valamelyik hozzátartozójával, felméri a helyzetet és annak következményeit a gyermekben, akkor már tud.


Szerintem is fordulj a helyi családsegítőhöz (esetleg iskolapszichológushoz).

2017. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olvass pár Thomas Gordon könyvet (P.E.T.) ha a konfliktus a gyermek-szülő között van. Én hivatalosan végzett Gordon család és óvodai kapcsolatok trainer vagyok, ajánlani tudom. Csodát ne várj, de egy új nézőpontot az az embernek. Ha tudok esetleg segíteni, írjhatsz!
2017. febr. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: ha olyan a probléma amit te/a szülők nem tudtok megoldani,esetleg a gyermek veszélybe kerül,semmi esetre se ajánlom,hogy könyveket olvass, azonnal kérj orvosi (első körben háziorvosi) tanácsot,ahogy az előttem szólók írták.

Vekerdy Tamás fantasztikus,de kétlem,hogy fogadna magán problémákat. Nagyon sok jó más gyermekpszichológus van.

2017. febr. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!