Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Tisztítással kapcsolatos buta...

Tisztítással kapcsolatos buta kérdés. Mit nem kell kimosni?

Figyelt kérdés
Tehát megvettem a kiságyat matraccal meg minden apróságot, és azon gondolkozom, hogy a matracot nem kell valahogy fertőtleníteni? Oké kimosni nem lehet, de csak úgy kiveszem a fóliából és mehet rá a mosott huzat stb? Illetve mindent áttöröltem fertőtlenítős törlővel, méghozzá citrom illatúval, de a babaszobában olyan "új szag" van. Olyan kicsit festékes gyárias. Ezt hogy lehetne eltüntetni? Nekem zavarja az orromat, gondolom a babszinak se fog a kedvence lenni.
2020. márc. 1. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kifertötleniteni a matracot, sőt domestos-os kendőt se használtam soha babacuccokra, mert ha a fertötlenitöt benyalja nem jobb, mintha bacikkal találkozna.
2020. márc. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent ecettel töröltem át (kiságy, bútorok) a matracot pedig csak simán vasalóval jól átvasaltam mielőtt beraktuk a kiságyba.
2020. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Áááá vasaló, jó ötlet köszi!


Szagra valami ötlet? Vagy elszáll egy idő után?

2020. márc. 1. 14:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ez nem domestosos kendő hanem Dettol, élelmiszerek közelében is használható felülettisztító, megöli a salmonellát, E. coli-t, A típusú H1N1 influenzavírust meg még fel van itt sorolva kb 15 másik vírus és baci, illetve 3 allergén, nem mintha lenne háziállatunk, és nincs benne bleach. Külön oda van rá írva hogy pelenkacserélő matrachoz meg etetőszékhez is ajánlják, szóval szerintem nem gáz, hogy a bútorok felületén átmentem vele :)
2020. márc. 1. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Semmiféle tisztító kendöt nem javasolt gyerek mellett használni, meg semmilyen illatosított cuccot sem, mert nagyon sok esetben okoz allergiát vagy késöbb asztmát.


A szag meg alapos és tartós szellöztetéssel megy ki, semmi más nem segít ellene.

2020. márc. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Alapvető higiénia és takarítás OK, a túlzott fertőtlenítés nem az. Ha semmilyen - amúgy kevéssé vagy egyáltalán nem ártalmas - baktériummal sem találkozik a gyerek, az immunrendszere egy rakás kaka lesz.

A túlfertőtlenítéssel legalább akkora kárt lehet okozni, mint a nulla takarítással. Sőt! Vegyszert babaszobában meg aztán végképp nem kéne használni. Semmilyet.

2020. márc. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat nekem eszembe nem jutott a bútorokat fertotleniteni. De lehet en vagyok a gaz. Tettem a matracra egy kimosott, tiszta lepedot 🤷🏼‍♀️
2020. márc. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!