Gyerekszobába tévé?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ki mikor tett a gyerekszobába tévét? Nekem 5,5 éves a kislányom és csak az esti altatás kiváltása miatt gondoltam rá, mert már nem bírjuk, hogy ott kell ülni vele, míg el nem alszik... (Tudom, a mi hibánk amiért erre szoktattuk...de első gyerek és elkényeztettük) Szóval mesére meg simán elaludna, nagy segítség lenne. Köszönöm a válaszokat!

2020. ápr. 24. 05:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen mesélek neki könyvből minden nap, nem ahelyett akarom. :)
2020. ápr. 24. 05:48
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Két szobás lakásban élünk és a gyerekek előtt is volt tv a nappaliban és a hálóban. Miután a hálónk lett a gyerekszoba, nem hoztuk ki a tv-t. 5,5 és 3 évesek a gyerekek, csak akkor van bekapcsolva ha engedjük. Az eszembe sem jutna, hogy azzal altassam a gyerekeket.


Ha meguntátok a lányotok melletti szobrozást, akkor válasszatok módszert és tartsatok ki mellette és szoktassátok rá a gyerkőcöt az önálló alvásra.

2020. ápr. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Kizárt. Nálunk sincs a hálóban
2020. ápr. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem egészséges tudtommal még felnőttnek sem tv mellett aludni. [link]

Keress fel mondjuk egy tanácsadót v.gyerekpszichológust, aki tud az altatásban segíteni.

2020. ápr. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Mi mikor megcsináltuk a gyerekszobát már kezdéskor tettünk be tv-t, de nem szoktam bekapcsolni. Férjem van, hogy hétvégén beteszi a Duck tv-t hogy ne kiabáljon engem fel a gyerek.
2020. ápr. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Kerlek ne... eleg sok rossz ataoasztalat van ezzel kapcsolatban. A leheto legrosszabbat teszed ah berakod neki. Olvass el egy meset, es mar elore beszeljetek meg, hogy ott fogod hagyni ha vege a mesenek. Mondd neki, hogy az ajtonal varod h elaludjon, es ott vagy barmikor kellesz neki. En egyebkent nem ertem miert macera megvarni h elaludjon. Egy faradt gyerek mese utan kb 30 alatt el kene hogy aludjon, de lehet meg sokat is mondtam. Azt meg miert nem lehet kibirni? Oka van annak ha ugy latod rajta h szuksege van ratok. Esetleg hangoskonyv ami meg eszembe jutott, de en megvarom még elalszik.
2020. ápr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Már a születése előtt is volt a szobában tévé. Kisiskolás, gyakran nézi esténként, főleg hétvégén. Ha másnap iskola van (most is!), akkor fürdés után már nincs tévézés. Max ha nagyon "rákattan" valamelyik mesére, akkor az esti mese helyett választhatja azt, hogy még egy részt megnéz belőle, de ez is max 9ig tarthat.

Aztán tévé kikapcs (amúgy sem tud rajta elaludni) és ugyanúgy át kell mennem hozzá a sötétbe, amíg el nem alszik, mintha nem lenne tévéje.

2020. ápr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
5 éves a lányunk. Van a szobájában tv, mert mi másikat vettünk, így az átkerült hozzá, de nem nézi. Néha egy mese az HBO go-n, és ennyi.
2020. ápr. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
10,5 éves, nincs a szobájában tv. Van a nappaliban és a mi hálónkban, ha napközben akarják nézni, akkor szabad (persze nekik valót). Kizárt, hogy engedjem, hogy tv-re aludjon el bármelyik is.
2020. ápr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

"mert már nem bírjuk, hogy ott kell ülni vele, míg el nem alszik..."


De ebben mi a nehéz?? Csak én nem értem?

2020. ápr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!