Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mennyit érdemes költeni...

Mennyit érdemes költeni babaszobára, babakocsira meg úgy mindenre all complete?

Figyelt kérdés
Én olyan 3-4 millió Ft között gondolom,de lehet hogy nincs igazam.
2020. máj. 14. 22:30
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
78%

3-4 millió Ft??? 3-4 millió dollár inkább! Mit akarsz 3-4 millió forintból? Még a kiságyon a rács se lesz gyémántos annyiból!


Szomorúan látom hogy a TV-s és netes prolikról átragadt a sima prolikra is a társadalom polgárpukkasztása nem létező anyagi javakkal. Te ezt azért írtad be hogy felidegesíts mindenkit, akinek nincs 4 milliója baba várásra. Semmi másért.

2020. máj. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Szeretnék neki jó babakocsit, kiságyat venni, babahintát légzésfigyelőt és egywbetek ami azért nem két forint.
2020. máj. 14. 22:46
 3/44 anonim ***** válasza:
87%
Annyit èrdemes, amennyire igènyetek van, ès amennyit tudsz rà költeni. Mi kb. 40-50 ezer ft-nak megfelelő összeget költöttünk, a dràgàbb dolgokkal -autòs hordozò, magamra kötős hordozò, 2 nagy csomag mosható pelenka- együtt. Minden, amire szüksègünk volt meglett, bar sok mindent kaptunk, sok mindent hasznàltan vettünk, ès sok szokàsos dologra nem volt igènyünk.
2020. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. máj. 14. 22:48
 5/44 anonim ***** válasza:
79%
Elso baba, mi is vettunk uj babakocsit, legzesfigyelot es baratait. Nem tervezek semmibol hasznaltat venni. Juliusra varom, meg sokminden van hatra, de feleslegesen nem vasarolok elore olyat amiben nem vagyok biztos hogy szukseges. Korhazba a csomag is kisebb vagyon. En olyan 450000 vegosszeggel szamolok max, ennel tobbet nem szeretnek kolteni inditasnak.
2020. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
70%
Fizetesedtol fugg
2020. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
88%
Nem biztos hogy fizetestol...mi sporoltunk honapokon keresztul ra. Ennyi, felelossegteljesen kell kicsit hozzaallni, vagy legalabbis megprobalni ha csak az elet nem hoz mast kozbe.
2020. máj. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
78%
Mi szinte semmit. Babaágyat, sógoréktól örököltük, akik épp akkortájt vettek gyerekágyat a fiúknak, ruhákat szintén kaptunk rokonoktól (olyanokat, amiket a gyerek sose hordott, mert még azelőtt kinőtte, mielőtt felhúzhatta volna), pelenkázót szintén sógoréktól kaptuk, mivel ők nem használták, az ágyon pelenkáztak. Mi egy kádat, fedeles kukát, textil vidim, egy db cumisüveget vettünk a terep babakocsin és autósülésen kívül, amikor nagyobb kiadások ugye. Később beszereztünk még ezt-azt, de nem vittük túlzásba. Ha nem kaptunk volna ennyi mindent sokat költöttünk volna, szerintem.
2020. máj. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
59%

Baba dolgokra felesleges. Az az 1-2 év tologatás nem ér meg annyit, hogy megvegyétek a legdrágább babakocsit. Semmivel nem tud többet mint ami negyed annyiba kerül. Funkcióra kell rámenni, amire ki van találva azt teljesítse és kész. Erre tökéletesen jó a használt is, simán lehet találni olyat amin meg se látszik a használat, 1-2 év alatt nem lehet úgy tönkretenni.

Kiságyból szintén ugyan azt tudja a 20 ezer forintos mint a 2 milliós. A gyereket a legkevésbé sem fogja érdekelni.

Babaruhát abszolút nem érdemes drágán venni, max háromszor lesz rajta mielőtt kinövi.

Babahinta a legfeleslegesebb dolgok egyike, azt is mindenképp használtan érdemes ha mindenképp akartok. Mintha új lenne olyan lesz, mindenki hamar rájön, hogy sose használják és adja is el. Légzésfigyelő 20 ezer forint.

Ami reális összeg erre az max 200 ezer forint. A többi felesleges vacak amit sose fogtok használni, vagy éppen túlárazott szart vesztek ami semmivel nem csinál többet mint az olcsó.

2020. máj. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
76%

Tárgyakra én sok esetben sajnálom, pedig amúgy telne tkp bármire. Kiságyat, mérleget, légzésfigyelőt használtan vettük, játékokat kaptunk, de néha veszünk is, babakocsiból egy olcsó, de praktikus modellt választottam, a ruhái újak, mert magamnak sem vásárolok turkálóból. Babaszoba sallangra a világ összes pénzét el lehet költeni, csak egy bútor garnitúra 4-500, az ágynemű, a baldachin, a babafészek, a hinta a kisfaxom, meg fa betűkkel a falra fúrva a neve, na ezek szerintem totál felesleges dolgok.


Amire nem sajnálom a pénzt, az az egészségük. Minden elérhető oltást megkapnak (ez 100 ezren felüli összeg gyerekenként). Mindent összevetve eddig nem volt több fél milliónál szerintem.


4-5 millió némi túlzással egy vidéki garzon ára vagy egy új autó. Nem babakelengye.

2020. máj. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!