Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Földön matracon szoptatni?

Földön matracon szoptatni?

Figyelt kérdés
Három hónapos a babám. Úgy döntöttünk, hogy az eddig általunk hálószobának használt kisebbik szobát fogja megkapni gyerekszobának, mert ez sokkal jobban tartja a hőt, kisebb, közelebb a wc, beljebb van stb, szóval tökre megfelel annak. Máig úgy alszunk, hogy itt van mellettünk a kiságy, de a franciaágyon alszik el mellettem szopi közben. Utána rakom át a kiságyba, éjjel pedig a kb második ébredêsnél már nem rakom vissza mert lusta vagyok, alszunk együtt. Ez nekem így jó is lenne de sok ok miatt akarom megszüntetni: már benyomódott matrac, csak köztem és a férjem között tud aludni, ami nagyon nem biztonságos, kb félálomban hárítom el a veszélyt hogy ráfordul, wcre alig merek kimenni mert félek hogy leesik, plusz amikor férjem forgolódik,a baba is meg-megébred... Ezért gondoltam arra, hogy már most átvinnénk a másik szobába a franciaágyat, az első ébredésig ott aludnék a férjemmel, és utána átjönnek a gyerekszobába a földön egy összehajtható matracon aludni a babával... nem kéne félnem semmitől, amitől most félek. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ez mennyire kényelmes így? Van, aki így csinálja? Egyébként két évig mi csak matracon aludtunk a földön, nem volt vészes, csak ugye ha egy babát kell emelgetni mondjuk pelenkázni, lehet hogy nem olyan könnyű.
2020. jún. 11. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%

Én sosem tartottam jó ötletnek, ha a baba a szülők között aldzik, később is nagyon nehéz lesz leszoktatni.

A babafészek lehet egy megoldás, az akkor is jó, ha pl a kanapén alszik el stb, éjjelre pedig az ágy szélére keszítetni/venni egy ilyen bölcsőszerűséget

[link]


Szerintem fura lenne a földön fetrengeni minden éjjel a gyerekkel, lehet hogy most a fáradtság győz, de hosszabb távon a saját ágyában altatás a megoldás.

2020. jún. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Babafészek
2020. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ezek már nem jó megoldások, mert már forog mozog mindenfelé a baba, egyszerűen nem érezném biztonságban többet ilyen magasan ezekben.
2020. jún. 11. 10:58
 4/13 A kérdező kommentje:
Hogyan szoptatsz babafészekben? Úgy szoktunk aludni hogy ha csak elfordítja a fejét már tud is szopizni, ha végzett elfordul és alszik tovább.
2020. jún. 11. 11:00
 5/13 anonim ***** válasza:

En matracon alszom, szoptatok, semmi gondom vele, pedig rossz a derekam, és nem egy minőségi matrac.

Eleinte volt hogy matracon aludt velem,de aztán most már teljesen átszokott a kiságyra. Éjjel csak megetetem a matracon aztán be a kiságyba. Férjem meg a másik szobában alszik, neki munka van, nem éjszakázik. De már én is van hogy csak 1x kelek, vagy csak reggel. Ha már átalussza az éjszakát, visszakoltozom a masik szobába.

2020. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem hogy fáradt vagy, nekem is van egy babám. De azt a részt nem egészen értem, hogy túl fáradt vagy visszatenni a kiságyba(ami lehetne közvetlenül a tiétek mellett, hogy fel se kelljen állnod) de utána emiatt egész éjjel rosszul alszol, mert félsz összenyomod. Nem lenne mégis jó "energia befektetés" visszatenni?

Mi amúgy igyekszünk azon az elven működni, hogy olyan dolgokat csinálunk, amiket hosszú távon is kivitelezni tudunk. Szóval ha hosszútávon az a terv, hogy ne a mi ágyunkban aludjon, akkor igyekszünk ezt elkerülni (és igen, van hogy ott köt ki, a gyakorlatban nehezebb ez mint elviekben:D, de mi pont emiatt nem tervezünk matracot tenni a gyerekszobába, főleg hogy még mindig mellettük van az ágya ( fél éves)

2020. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az A baj, hogy hajnal felé már óránként kell neki cici, így semmi értelmét nem látom pakolgatni...
2020. jún. 11. 11:57
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem meg ne legyél lusta és igenis"pakolgasd". Vagy ne éves közbe altasd.. Éves, alvás két külön cselekvés, hahó. Sok mindent elrontottál és csak rosszabb lesz ha nem veszel erőt magadon.
2020. jún. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Krisztike a kedvenc okoskánk, hogy gátolsz meg egy 3 hónapost hogy ne aludjon el cicizés közben? Amúgy meg teljesen normalis(!) élettani dolog hogy ő bizony akkor elalszik.


Kérdező, nincs kizárólagos jó módszer. Mindig az a jó, ami aktuális családnak jó, és működik. Tök mindegy hogy ez a külön vagy együttalvást jelenti.

2020. jún. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem az volt a kérdés, hogy szerinted jól csinálom e, hogy hagyom a babámat szopizás közben elaludni... milyen jó is, hogy nem kell ringatni 😜 egyébként a szopizás nem csak evésre van, tájékozódj.
2020. jún. 11. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!