Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mikor kezdtétek el a baba...

Mikor kezdtétek el a baba szobát csinalgatni?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok, a baba külön szobában lesz, ezt a szobát meg glettelni, festeni kell. Egyedi bútorokat és szobát szeretnék neki így sok mindennel van munkám, Pl bútorok festése stb. Szeretném szépen kidekoralni, kicsit már amolyan gyerek szobassa alakítani hogy később ne kelljen teljesen újra rendezni, ez alatt azt értem hogy szeretném ha már most lenne hely néhány könyvnek, játékoknak. Szeretnék a falra is különböző dolgokat dekoralni, néztem már egy csomó oldalt tudom az elképzeléseim, viszont ezek mind külföldi oldalak és van amire 1-2honapot is kell várni, de sok otletemhez szükségem van arra is hogy lássak már a szobában pár dolgot. Most meg kicsit korainak tartom, de félek fogy kifutok az időből, annyi mindent szeretnék, ez csak a baba szoba a többirol meg elképzelésem sincs, veszélyeztett terhes vagyok, így már most itthon vagyok és bevallom kicsit unatkozok is, jó lenne hasznosnak érezni magam, és annyi a tennivaló, hogy már most belevagnek.
2020. aug. 28. 23:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25.hét után.
2020. aug. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem még bőven ráérsz mindennel. Elfoglaltságnak tök jó a tervezgetés, ötletgyűjtés, meg a lista összeállítása, hogy mit honnan szeretnél beszerezni, de szerintem teljesen felesleges hónapokig kerülgetni a babaholmikat (hacsak ezáltal nem pont rendezettebb lesz a lakás/szoba - nem tudom, milyen állapotok uralkodnak éppen nálatok :D). A holmik nagy részére csak hónapokkal a baba születése után lesz egyáltalán szükség, még akkor is ráérsz csomó mindent beszerezni, de a babaágynak sem kell, mondjuk, 5-6 hónapig porosodnia feltétlenül a lakásban. Nyilván a festést érdemes megcsinálni, hogy ne nagy pocakkal kelljen, úgy kicsit nehezebb, attól a lakás is jobban fog kinézni, de azért ne kapkodd el. Jó babavárást!

Én most vagyok 28 hetes a második babámmal, de még vagy 2 hónapig tuti nem állok neki összekészíteni a pelenkákat/ágyat/babaholmikat. Ha ne adj' Isten, korábban érkezne a pici, a legszükségesebbeket a férjem is el tudja intézni/be tudja szerezni addig, amíg a kórházban vagyunk. Dekorálni meg akár a szülés után is lehet (jó, azért vannak extrém sokemberes babák, persze, de a legtöbb pici mellett van valamennyi idő).

2020. aug. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Glettelés, festés sosem korai. Ha az kész, elkezdheted rendelgetni a dolgokat.
2020. aug. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Amikor kórházban voltam, megcsinálta a férjem apámmal. Igazából csak a kiságyat kellett összerakni, meg kitakarítani, a babacuccok végig a szekrényben voltak.
2020. aug. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Én csináltam, de tök felesleges volt, mert velünk alszik. 😀
2020. aug. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Aznap mikor megszületett 😅
2020. aug. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Derjaderja ***** válasza:
87%

A 2.trimeszterben ideàlis, utàna egyre nehezebb, illetve kórházba is kerülhetsz.

Jönnek az ünnepek is, a tumultussal mindenhol.

Meg talán karantén.

Szóval most lenne jó

2020. aug. 29. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ennyi munka van a szobával, gyakorlatilag a nulláról indul. Én 17 hetes vagyok, hamarosan jön a festő, aztan parkettázunk. Utána kezdem rendelni a bútorokat, majd az egyéb holmikat. Szeretnénk ha karácsonyra készen lenne az egész.

Szerintem nem korai elkezdened, főleg ha ennyi munka van vele. Ha egyedi bútorokat akarsz annak is van gyártási ideje, jobb esetben időre elkészül. De ott is lehet csúszás.

2020. aug. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberben az egész lakást újra tapétáztuk,festettük,decemberben kaptunk kiságyat,január végén vettük meg a pelenkázót. Február elején született :)
2020. aug. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A vegyszeres munkákat jobb minél hamarabb. Minden más szerintem ráér, pár nap alatt megoldható.
2020. aug. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!