Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Gyerekeknek külön,vagy egy...

Gyerekeknek külön,vagy egy szoba a praktikusabb?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 27. 19:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Külön szoba jobb szerintem
2021. ápr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez gyerektől is függ. Példaul én világ életemben osztoztam egy szobán a nővéremmel( 3 év van köztünk), bár nem is lett volna lehetőség külön szobába lenni, de szerettünk együtt.

Az én két kisfiam között másfél év van, 2 és 3,5 évesek voltak, amikor egy szobába raktuk őket és imádták. Most 8 éves a nagyobb és külön szobájuk van, de így is sokat alszanak együtt. Viszont szerintem fontos, hogy legyen egy saját privát terük, főleg, majd ha már kamaszodnak.

2021. ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem olyan 7-12 éves korig (nagyon attól függ, hogy jönnek ki, plusz valamennyire korkülönbség meg hogy egyneműek-e), inkább együtt, utána már inkább külön. Jobb kicsiként, ha közösek a játékok, kevesebb a veszekedés, ha erre vannak szocializálva, és jobban be is vonják egymást, mintha egy fal van köztük. Na meg esti mesét is egyszerűbb olvasni nekik :)
2021. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk külön vannak, pedig pici a korkülönbség. Nyugodtabban alszanak így, ha együtt lennének lerakva, órákig dumálnának. 😄 2,5 és 3,5 évesek. 😊
2021. ápr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Derjaderja ***** válasza:
79%
A lakás elrendezésetől is függ. Nálunk 2 szoba van az emeleten. Lent van még szoba, de elég messze a fentiektől. Akkor lesz saját szoba, amikor nyugodtan fent merjük majd őket hagyni. Mire a kislányom iskolába megy, addigra mindenképp szeretném, akkor 6 és 4 évesek lesznek. Addig szokják csak meg együtt, sok haszna van annak is.
2021. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Abszolút gyerekfüggő.


Én külön tervezem

2021. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem iskolásak, addig szerintem jó, ha együtt vannak. De ha nem lehet máshogy kivitelezni, mert mondjuk kicsi a lakás/ház, sem gond ha együtt maradnak. Kamasz korra már jobb külön, ha más neműek.
2021. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A Nagyobbik Lány,és úgylátszik a picike is kislány lesz,bár ez még változhat :D 1 év a korkülönbség.Teljesen megoldható lenne külön is,nem az a gond csak tapasztalatokat szívesen meghallgattam :)Köszi a válaszokat
2021. ápr. 27. 21:11
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsinek biztos jó még együtt. Én együtt voltam a 3 évvel fiatalabb húgommal, lehetőség sem volt külön szobára, hát, őszinte leszek, nagyon utáltam. Kicsiként még nem, de iskolás koromban már nagyon igényeltem volna a saját teret, és kivoltam, hogy egy perc nyugtom sincs. Ez addig állandó gond volt, amíg el nem költöztem, ezért én falra mászok ettől az "így is fel lehet nőni" mantrától. Fel, persze, csak milyen...

Amúgy ha ott a lehetőség a külön szobára, majd alakítják maguknak. Nálunk is van mindenkinek saját, de ha együtt akarnak aludni, hagyom őket (6 éves lány, 2,5 éves fiú).

2021. ápr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Ez szerintem függ a gyerekek életkorától, és nemétől. Óvodás korban, ha nincs köztük sok korkülönbség, akkor még szeretnek együtt játszani, aludni stb. Iskoláskorban, amikor már szükséges egy íróasztal, akkor sem hely, sem nyugalom, tanulási idő szempontjából nem praktikus szerintem. Serdülőkorban meg főleg nem, mert akkor a fiatalok szeretnek magukba zárkózni, szükségük van saját, külön térre.
2021. ápr. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!