Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nekem az lenne praktikus, ha...

Nekem az lenne praktikus, ha a sötétítő függönyt tenném az utca felé, a csipkét a szoba felé. Mennyire elfogadható ez az elképzelés?

Figyelt kérdés
És, ha nem nagy merénylet a jó ízlés ellen az elképzelésem, akkor a sötétítő 'színe' az utca felé legyen, vagy a szoba belseje felé?
2020. nov. 16. 02:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Miért praktikusabb így neked? Zt csinálsz amúgy amit akarsz és ahogy Neked jó! :)
2020. nov. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez a megszokott, de végül is tökmindegy. Ha neked jó kinek rossz?
2020. nov. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azét nem ez megszokott, mert a sötétítőt csak ritkán húzod az ablak elé, a csipke viszont állandón ott van.
2020. nov. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Így lenne logikus.

Kizárva a kinti fényeket (sötétítő függöny behúzva) is a szebb, a csipkéset látnád.

2020. nov. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
"Mennyire elfogadható ez az elképzelés?" - Miért ne lenne az? A te házad, a te várad!
2020. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A terved, kedves Kérdező, intergalaktikus törvényekbe ütközik, némely földönkívüli fajok provokációként fogják értelmezni, és véget vetnek a földi civilizációnak. Jól gondold meg!


:)

2020. nov. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a praktikusság oldaláról nézzük, akkor a fényáteresztő az utca felé, sötétítő meg a szoba felé, mert az utóbbit egyszerűbb így mozgatni.

Ezért is teszi a 99% így, de semmilyen "dizájntörvényt" nem sértesz, ha fordítva teszed fel.

2020. nov. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Még 7-es vagyok és azt lehagytam, hogy a sötétítő függöny normál esetben egy díszítő elem is egyben, így a színe a szoba felé néz, de erre sincs szabály, ízlés dolga.
2020. nov. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Azt azért nem gondoltam, hogy esetleg kiközösít a falu, ha másképpen csinálom, mint 'normális' (vagyis ahogy az emberek jellemzően csinálják). Férfi vagyok, 60 felett...nem sokat foglalkoztam ezzel a kérdéssel - olyan szinten pedig nem érdekel, hogy kifigyeljem este sötétben, amikor jellemzően a sötétítő el van húzva...ráadásul nehéz is olyankor 'megállapítani' (a fényhiány miatt)...hogy most akkor ki is van felül és ki alul. Egyébként nekem azért lenne praktikusabb a sötétítő az utca felől, mert néhány napja radiátoros (gázkazános, de ez itt most mindegy is) fűtésem van, és a sötétítőt levágtam olyan rövidre, hogy a radiátort már ne takarja (az ablakpárkánynál elvágtam)...hogy a meleg a szoba felé akadálytalanul tudjon áramolni. Nem olcsó a gázfűtés ///sem/// - nem pazarolhatok energiát - és nem is lenne helyes magatartás. A csipkegüggöny meg nyugodtan takarhatja a radiátort, mert azon (talán) akadálytalanul áthaladhat a levegő, olyan ritka 'hálós'. Köszi mindenkinek
2020. nov. 16. 14:11
 10/11 A kérdező kommentje:
Eddig a sötétítő volt a szoba felől, de (szerintem) a praktikusság miatt most majd meg fogom cserélni. Ha a későbbiekben már majd nem hallotok rólam, akkor mégis csak (mint eretneket) megégettek a falu főterén.
2020. nov. 16. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!