Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Lakásunkban a gyerekszoba...

Lakásunkban a gyerekszoba kialakítását úgy volt lehetőségünk megoldani hogy gipszkartonnal valasztottuk el a nappali + konyhától. Sajnos eléggé áthalladszodik minden. Beszélgetés, tvzés. Van aki hasonlóan alakította ki így a gyerekszobát?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy a későbbiekben mennyire zavarná ez őt. Illetve olvastam zajvédő fülesről. (A szoba már be van rendezve egyébként) Van valakinek bármi tanácsa, vagy tényleg megszokás kérdése? Előre is köszönöm a válaszokat!

2023. nov. 6. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A zajvédő nem állandó használatra van, aludni nem is tud benne, mert kemény a borítás alatt (koncerten, zajos helyen jó, amúgy nem).

Van amelyik gyerek érzékenyebb a zajokra és mindenre felkel, a másik mellett bombát lehet robbantani, arra sem riad fel. De ha tesztek rá egy szigetelést (nem hangszigetelőt) tompítja a hangokat.

2023. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akkor kellett volna hangszigetelni, amikor építettétek. A gyereket, babát egyébként nem fogja zavarni, pláne ha eddig egy légtérben voltatok, inkább titeket fog, hogy ő hall mindent.
2023. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Megfelelő rétegrenddel kellett volna kialakítani a gipszkarton falat és akkor nem hallatszana semmi.

Minimum 10-es váz, közötte ásványi szálas szigetelés, ketoldalon 2-2 réteg gipszkarton és a 2 gipszkarton réteg közé még hangelnyelő gumi lapot is fel lehet tenni az egyik oldalon.

(nyilván a legjobb a dupla váz lenne, de arra tuti nincs elég hely egy olyan kis leválasztott szobánál)

A gipszkartonban az a jó hogy könnyen bontható, ha van rá anyagi keret ki lehet javítani.

2023. nov. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is igy van, csak mi nem tudatosan alakitottuk igy, mar igy vettuk a hazat. Tervezzuk amugy kicsit atepiteni,mert nagyon zavaro mindenkinek, csak eddig nem volt ra keret, de hamarosan remelem megvalosul vegre.

Tv-rol mar leszoktunk, tul hangos, bar csatornak sose voltak, csak filmeket neztunk rajta. Azota laptopon nezzuk, igy halkabb, na meg inkabb a halonkban vagyunk este mar, az tavolabb van a szobajatol, ott tudunk beszelgetni vagy akarmit csinalni, kint sajnos nem.


A nappali alvasnal a zajokat egyebkent egy fokkal jobban birja a kisfiam, pl tudok fozni, nem kel fel ra. Na de este szo szerint labujjhegyen kell jarni az amerikai konyhas nappalinkban.

Es en hiaba “szoktattam” hozza ot a zajokhoz, nekem mindenki ezt mondta, hogy akkor majd meg fogja szokni, ha nem siri csendben vagyunk alvasido alatt…

De nem, ez nem igy van,ez gyerekfuggo. De en tokre megertem, en se tudok zajban aludni.

2023. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem szokatáa, hanem gyerekfüggő.

Mi panelban lakunk, szomszédban kutya, valaki mindig fúr..

16 hónap alatt sem szokta meg. Mai napig azonnal felkel minden zajra.

Szomszéd gyereke meg alszik, mint akit agyonütöttek. Látod gyerekfüggő.

2023. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7%

Megszokja és alszikmimt a bunda,te meg egy boldog anyuka leszel aki bármit csinálhat mert a gyermeke bárhol bármikor alszik nyugodtan.

Ha nagy a csend az szívás mert megmozdulni se tudsz majd mert egyből felébred

2023. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyerek- és zajfüggő.

Az esti alvásnál jobban bírja a kisfiam a zajokat, de az is igaz, hogy ha este felébred, akkor vissza is lehet altatni, míg ha nappal felébred, akkor onnantól nincs alvás, szóval olyankor jobban is vigyázunk :)

Viszont panelben lakunk, itt is simán van olyan, hogy fúrnak délutáni alvásidőben, és simán átalussza... de a térdem/bokám reccsenésére ébredt már fel 😀

A mi példánk alapján lehet, hogy szerencsétek lesz, de az is lehet, hogy lábujjhegyen fogtok suttogni is pár évig, ha nem találtok megoldást a szigetelésre. Én biztos készülnék azért egy B tervvel 🙂

2023. nov. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Menjetek ti a gipszkartonos szobába szerintem
2023. nov. 7. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!🙂
2023. nov. 7. 07:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahol annak idején albérletbe laktunk végig gipszkarton falak voltak. Nagyon áthallatszott minden, de megszoktuk. Én amint módomban állna, rendesen megcsináltatnám mert egy idő után biztosan zavaró lesz.
nov. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!