Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Miben alszik a baba, hogy néz...

Miben alszik a baba, hogy néz ki nálatok a kiságy?

Figyelt kérdés
Van kispárnája? Mennyire szokott forgolódni?Csinál vicces dolgokat? Pólya vagy takaró? Van valami plüss/játék körülötte?
2013. ápr. 27. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Egy baba ágyban szigorúan tilos plüssálatokat, párnát, takarót tartani.

A babát hálózsákban kell altatni, nem kell így betakarni, és semmi plüss.

Egyrészt a fulladás veszély miatt is tilos, másrészt a jó alváshoz szabad levegömozgásnak is kell lenni.


Nekem az elsö lányom "csendes" alvó volt, ahova letettem ott is kelt fel, de a második lányom az újszülötten képes volt annyit ficánkolni, hogy fél métert is képes volt arréb vánszorogni (persze nem tudatosan, de iszonyatosan mocorgot).

2013. ápr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak nincs párnája se plüsse csak a takarója van a kiságyba. Mióta fogzik rengeteget forgolódik és folyton mászik álmába szinte csak azt hallani éjjel ahogy kopog a buksija a kiságyba.
2013. ápr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Hű az első aztán rettentően következetes, szigorú és tipikus paramami. Nyugodtan lehet 1-2 plüss a kiságyban, nekünk is volt a felső sarokban 1-1. A gyerek jó ideig csak az ágy közepén fekszik, mert onnan tud arrébb "mászni". Van aki hálózsákba teszi, van aki pólyába és van aki takaróba. Én pólyába nem tettem volna semmiképp. Hálózsákot volt, hogy használtam de nem szerettem. Gyerek takaró+párna szettet kapott, ezzel aludt. A párnát nem tettem a feje alá, csak egy textil pelust, de ahogy nőtt megkapta azt is. Na nem a vastagsága miatt, mert ami ezekhez jár kb 1 cm vastag.
2013. ápr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Neki sincs kispárna, se plüss, még takaró sincs, mert furcsa vagy sem, de közel 7 hós babámat én még " belerakom" a kókuszpólyába (csak összetépőzárazom), enélkül forog, volt, hogy hasra billent, onnan hopp négykézláb, fel is ébredt..így legalàbb tartva van kicsit. :-)
2013. ápr. 27. 22:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Párnája nem volt,hálózsákot,pólyát nem viselt el magán,kedvenc takarót két és fél éve nem lehet tőle elvenni,és volt egy plüss elefánt a kiságyban.Most már nagyfiú,matracon alszik,paplannal,párnával,és millió plüssel,és az elengedhetetlen takaróval.
2013. ápr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Plüss volt, de mivel kiterülve alszik, nem fért el, és ha észrevette, ki is szórta. :-)
2013. ápr. 27. 22:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig igaza van az első válaszolónak.

Párnát nem szabad használni 2 éves koráig, plüssöket tényleg nem szabad a kiságyba tenni, és valóban jobb megoldás a hálózsák, mint a takaró, mert nem tudja lerúgni magáról és a fejére sem tudja húzni.

Nekünk nem is hiányoztak a plüssjátékok a kiságyból. Újszülöttként még nem igazán érdekelte, és később is próbáltam direkt arra "szoktatni", hogy a kiságy alvásra való. Ha felébred, rögtön kiveszem, és napközben sem szoktam oda szeparálni, főleg nem használnám soha büntihelyként, ahogyan egyesek, csak alváskor tartózkodik az ágyában, így nem kellenek oda játékok.

Válaszolva a kérdésre: a kiságy oldalán van rácsvédő a kiságyban 1 db alvós állat, és 1-2 cumi (azért kell több, hogy ha esetleg elkeverné az egyiket, akkor félálomban gyorsan találhasson másikat, mielőtt teljesen felébredne). Régebben amíg bukós volt a feje alatt volt egy textilpelus.

2013. ápr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Jégtánc ***** válasza:
Párna és plüss állatok/játékok nincsenek a kiságyban.Hálózsákban alszik.Sokat forog helyezkedik.
2013. ápr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Már nem babám van,mivel 2 éves,de pici babakora óta volt bent egy párna nem aludt rajta,rá van hímezve a neve meg egy aranyos kp,és piciként sokat nézegette,igen pici kora óta van plüss az ágyába ma már legalább 5 van bent,kettő kedvence van nagyon pici kora óta,eszemben nem jutott elvenni tőle,most kapott egy 160*70es ágyat,már kapott egy kispárnát ami kb 2cm magas,és az ágy végében ül az 1m-es plüss mackója,kis takarója is van kb 8-9 hónapos kora óta.Amíg nagyon kicsi volt pelenkával vagy kis takaróval takartam be,de a mai napig hálózsákban alszik.
2013. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 1,5 éves kora után kapott kispárnát. Alvós játék pici baba kora óta van neki! Anélkül el sem aludt volna. Hálózsákja van, évszaknak megfelelő vastagságú. Az első perctől hason alszik, jó alvó kisfiú! ;-)
2013. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!