Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Milyen kiságyat ajánlanátok 2...

Milyen kiságyat ajánlanátok 2 éves kislánynak?

Figyelt kérdés
Linkeknek is örülnék! Milyen matracot érdemes venni?
2013. jún. 4. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én itt nézegettem a Flóra ágyat, sokféle verzióban készítik, szerintem nagyon szépek, nézd meg a képeket.

[link]

Matracból a szobatisztaság előtt, és egyébként is 25 kg-ig a kókusz matracot ajánlják, abból is a jó keményet. Sokkal könnyebb tisztán tartani majd szobatisztaságra szoktatásnál, ha lenne baleset, elég csak átzuhanyoztatni.

2013. jún. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


mi a babaágyról 160*70 méretű (ikeás méret) kiságyra váltottunk. Sokféle modell van, nemcsak az egyszerű, natúr, kezeletlen nyír, hanem piros, zöld, kék, fehér fóliás vagy lakkozott felületűek is.

Az ikeában normális áron lehet hozzá kapni fehér gumislepedőt (1900 Ft) és fekvőbetétet (kb. 4000 Ft)- ami akkor hasznos, ha bepisilés van.

A hozzátartozó matracokat viszont semmiképp nem ajánlom.


Mi kókuszmatracot vettünk bele (jó kemény, kb. 8-10 cm vastag)- van benne egy kis latexhab is- de nem veszi fel a nedvességet (ahogy a babaágynál is: a pisi gyarkorlatilag elterül a fekvőbetéten és a lepedőn, a matrac nem szívja be)

Könnyű, gyakran lehet szellőztetni, jól tisztán és higiénikusan tartható és nagyon jót tesz a kicsi fejlődő gerincének, hátizomzatának. Lehet pluszban venni hozzá lecipzározható, 60 fokon mosható huzatot (ami rajta van, az is az)- a normál vászon anyagtól elkezdve a drágább levendula vagy aloe kivonatoson át a teflonosig (ez víztaszító, de nem zörgős).

Matracokkal foglalkozó üzletekben általában van ez a méret, vagy vágatnak, ha kell. A legtöbb helyen egészségpénztári számla terhére is elszámolható (ha van szerződésük).

Ilyen kicsiknek az orovosok sem ajánlják a sima szivacsmatracot (ami pisis lesz, sárgul, idővel morzsálódik), a rugós matracot sem.

Használtan sem érdemes venni, mert más már kifeküdte és nem annyira higiénikus szerintem.

Szép napot:

2013. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 5. 14:25
 4/4 anonim válasza:

Lizimnek és Eminek ugyanaz a kiságya van, nagyon jól bírja a "strapát". :) Én itt néztem ki még régebben:

[link]

2013. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!