Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » A szundi kendőt újszülött...

A szundi kendőt újszülött kortól lehet már a babának adni? 38 hets terhes vagyok, már a kiságyat elkészítettem, kivasaltam minden babaruhát, babaágyneműt. A szundi kendő az első játéka lesz a babámnak? Milyen játék lenne jó neki miután megszületett?

Figyelt kérdés
Zenélő forgóra felfog figyelni?Az újszülöttel távolra nem látnak, de a hallásuk jó.

#újszülött játéka #szundi kendő #zenélő forgó
2014. jan. 18. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Még hosszú hetekig semmire nem lesz szüksége.

Sőt, van olyan gyerek, mint pl. a lányom is, hogy soha nem volt szüksége szundikendőre. Kaptunk kettőt, de csak porfogó volt, nem érdekelte.

2014. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szundikendő kb. 6-12 hónapos kortól lehet szükséges, de ez sem úgy működik, hogy tessék kisfiam itt ez a kendő ezzel alszol, ha nem ő keres magának valami tárgyat ami segít neki "anyát helyettesíteni" amikor nem vagy ott. Ez lehet szundikendő, lehet egy ócska pólód, egy plüss állat vagy bármi egyéb, de ezt a gyerek dönti el melyik tárgy válik az ő kedvencévé. Ágy fölötti forgót mi 1 hónaposan vettünk előtte nem érdekelte ilyesmi. Játszószőnyeg is kb. 1 hónapos korától érdekelte, de csak napi 10-15 percig, de ez könnyen helyettesíthető azzal is ha a kiságyba egy kötélre lógatsz játékot. Most 2 hónapos és, hogy őszinte legyek legjobban csak feküdni szeret abban a szobában ahol éppen vagyok és nézi ahogy pakolok, egyáltalán nem igényel játékokat magaköré csak nézelődik.
2014. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi a zenelos forgot ket honapos koraban tettuk fel eloszor, es nagyon erdekelte, nagyon tetszett Neki!Az ujszulottek ezt meg nem ertekelik, sokkal inkabb felfigyelnek a kontrasztokra.Pl. ha fekete csikokat huzol egy feher lapra, esetleg sakktablat rajzolsz Neki, az fogja erdekelni valoszinuleg.

A szundikendo szinten 2-3 honapos koraban kerult a kisagyba, es elso perctol kezdve belenyomta az arcocskajat.Mai napig azzal (is) alszik, mas rongyszeru darab nem kellett Neki (amikor kimostam, probaltam adni helyette mast, de nem kellett, csak egy masik szundikendo, ami ugyancsak pluss persze).De, szerintem gyereke valogatja, hogy ki mit szeret.

Boldog babazast, konnyu szulest, es jo egeszseget kivanok Nektek!

2014. jan. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi a forgot rogton feltettuk,de valoban nem erdekelte.Talan 1 honapos koratol kezdtek erdekelni a jatekok amik valami hangot adnak,csorognek,zorognek.Az is csak nehany percre erdekelte.Nalunk a valasztott alvos darab egy nagyon puha pluss-babzsak barika lett, es az elso takarojarol le kellett vagni a ravarrt kis pluss macit,hogy hordozhatova valljon.
2014. jan. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a szundikendő és a forgó felesleges, legalábbis 1-2 hónapig biztosan. Nekünk is volt szundikendőnk, de nem érdekelte alányomat, a forgó is 1-2 hónapos korától.
2014. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első pár hétben semmi másra nem lesz szüksége csak rád :)


Ha mindenképpen szeretnél neki valamit tenni az ágyába akkor a piros színnel próbálkozz. Az ami felkelti az újszülöttek figyelmét, abban a pár percben amíg ébren van és nem eszik, nem pelusozod, vagy ép nem a karodban pihen :)


3 gyerekes gyerek ápló anyuka

2014. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!