Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hogy rendezzem el a gyerekszobát?

Hogy rendezzem el a gyerekszobát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemsokára költözünk, és nyáron érkezik második gyermekünk.

Az új házban közös gyerekszoba lesz, a terv az, hogy az elejétől egy szobában lesznek a fiúk.


Viszont kérdéses, hogy hogyan lenne a legjobb elrendezni az ágyakat és a többi bútort.


Mindenképpen belső falra tenném mindkét ágyat, de az egyik belső fal (ezen van az ajtó is) közelebb van a fürdőszobához, nem tudom, hogy a kicsit, vagy a nagyot zavarnák-e kevésbé az esetleges zajok.


Hová tegyem pl. a pelenkázót szerintetek, hogy a nagy ne ébredjen fel? Meg a szoptatós fotelt, valami kis villannyal.


Akinél szintén közös gyerekszoba van: megszokta a nagy hamar?


Vagy tegyem az első időkre inkább a nappaliba a kicsit? A hálószobánk nagyon pici, oda nem fér be a bababútor :(


Köszönöm előre is a segítséget!


2014. jan. 29. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A kicsit kevésbé zavarja a zaj, mint a nagyot. Az ő közelébe tedd a pelenkázót és a szopis fotelt, hogy a nagyobbnak maradjon egy nyugisabb zugja.
2014. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, hogy Te ismered a nagyot, hogy mennyire jó alvó. Nálunk például úgy volt, hogy a nagy mindig is nagyon jó alvó volt. 2 éves volt, amikor született a testvére, és a kicsit jobban zavarták a zajok. Egyébként nagyon hamar megszokta, az első héten egyszer vagy kétszer ébredt fel, és azóta sem. A pelenkázót meg a szopis fotelt egyszerűen tedd a kicsi ágya mellé. Bár nálunk úgy volt, hogy nem volt külön pelenkázó, csak ágyra tehető lap, és azt egy ideig a nagy ágyán kellett tartani, mert az az Ő pelenkázója :) Szerintem érdemes rögtön megpróbálni őket egy szobába rakni, aztán ha esetleg a pici hasfájós, nem alszik éjjel, és a nagyot zavarja, még mindig ki lehet költöztetni. Nálunk most már három gyerek alszik egy szobában, minden éjjel felébred egyik-másik, és nem zavarják egymást.
2014. jan. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajna a nagy is elég érzékeny a zajokra, bár elég random, a szilveszteri tűzijáték nem zavarta, de a centrifugára volt, hogy felébredt...


Szerintetek találjak ki valami térelválasztó megoldást éjszakára, vagy felesleges? :)


Túlaggódom ezt az egészet? :D

2014. jan. 30. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Sztem túlaggódod. A nagylányom szörnyen rossz alvó volt. 4 éves volt, amikor megszületett a huga. Egy szobában vannak.

A két ágy egy falon van és úgy fekszenek, hogy fejjel egymás felé fordulva. A nagy meg sem rezzen, amikor a kicsi elkezd üvölteni! Sose gondoltam volna :) A pelenkázó meg merőlegesen van a kicsi ágyára, a másik falon.

Nyugodtan tedd őket egy szobába, főleg, ha úgyis közös szobájuk lesz! Könnyen lehet, hogy pár hónap/év múlva sokkal nehezebb dolgod lesz.

2014. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. jan. 30. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!