Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz lányok! Hogy rendezzem...

Kamasz lányok! Hogy rendezzem (alakítsam) át a 14 éves lányom megunt szobáját? Ti mit, hogy csinálnátok? Meglepetés lenne, és ezért szeretném, ha vele korabeliek is adnának egy-két saját ötletet.

Figyelt kérdés

3 gyermekünk van, ötszobás családi házban lakunk. Mindhárom csemetének külön szobája van, és mindhárom az ő ízlésük, igényük, kívánságaik szerint lett berendezve annak idején, amikor ideköltöztünk.

Nagylányom viszont idén lesz 14 éves, és úgy vesszük észre, sőt, ő is utalt már finoman rá, hogy túl kislányos a jelenlegi szobája. Osztottunk-szoroztunk az édesapjával, és úgy gondoltuk, hogy a születésnapjára (augusztusban lesz) egy kicsit átalakítanánk a szobáját.

Ebben szeretnék tanácsot kérni Tőletek.


A szoba jelenlegi kinézete: ahogy belépünk az ajtón, a lábunk alatt találunk egy nagy, kék szőnyeget, rajta színes szívekkel, virágokkal, madarakkal (még annak idején az IKEA-ban vettük). Az ágy előtt (az ágy egy nagy, kétszemélyes, szintén IKEA-s ágy, amin a ugyanolyan mintájú falvédő van, mint amilyen a szőnyeg mintája (de nem magán a falon, hanem az ágyon, közvetlenül a fal mellett. Olyasmi, mintha két hosszú párna lenne) egy kék színű babzsákfotel van.

Az ágy mellett van egy könyvespolc, fából, tele régi mesekönyvvel, társasjátékokkal, plüssökkel.

Az ággyal szemben van az íróasztal, szintén fából, a falon egy poszter, az asztal mellett pedig egy sárga, süppedős, gurulós szék. Illetve az asztal fölött is van még egy polc.

Az ablaknál pedig megint egy polc található (a változatosság kedvéért fából :D), azon vannak a tancuccok, meg néhány kis növény.

Végül pedig, a fal (a kisasszony 4 évvel ezelőtti kívánságának megfelelően) kék színű, a plafon pedig fehér (de volt már babarózsaszín is).


Nagyon várom az ötleteket, mindenre kíváncsi vagyok, és köszönöm szépen előre is!!!


2013. máj. 7. 16:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves tőletek, hogy meg akarjátok lepni, de szerintem legyen az az ajándéka, hogy berendezheti magának:) Persze a keretet ti szabjátok meg.

17/L

2013. máj. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ezen is gondolkoztunk már, de amikor rákérdeztünk, hogy mit szólna hozzá, azt mondta, ne költsünk ilyesmire. Szerencsére az ízlésünk teljesen egyezik (vagy csak nagyon-nagyon kis mértékben tér el), úgyhogy attól nem félek, hogy esetleg nem tetszene neki.

Igaz, képeket már nézegettünk együtt, tiniszobákról, úgyhogy az elképzelés már megvan, csak apróbb-nagyobb ötletekre lenne szükségem. :)

2013. máj. 7. 17:00
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
2013. máj. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az első válaszolóhoz annyiban, hogy az átrendezés ne meglepetés legyen - ő is vegyen részt benne! Húgom is 14 éves, ő borzasztóan szeretne most egy nagy tükröt a szobájába! Van egy kis fatáblája, amire a barátaival/barátairól készült fotókat tűzdeli fel, szerintem ennek minden lány örül. :) Ha jól álltok anyagilag, egy szép öltözőasztal láttán szerintem kibújna a bőréből boldogságában. Lehet persze még játszani a színekkel, formákkal, de én úgy gondolom, ehhez ő maga is kell! Sok sikert! :)
2013. máj. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok. Én csak magamból indultam ki:)

De hogy érdemben is hozzászóljak:

Amit imádok az a körfotelem. Most már a pasztellszíneket szeretem, fal sem színes (míg korábban odavoltam érte, volt rózsaszín, zöld, narancssárga) Most inkább már csak a kiegészítőkkel játszottam színügyileg (tavaly lett "átváltoztatva) nagymamám varrónő így mindent megcsinált. Zöld-rózsaszín-barna színeket variáltuk. Bútor csere gondolom nálatok sem kell, ha minden fa (legalábbis én szeretem) Be lehet vonni mintás tapétával esetleg, olyat is láttam már, de az én bútorjaimon nem mutatna jól sajnos. Amit még szeretek a tárolódobozok. Ja és esetleg tükör mehetne még a szobába, ha 14 éves :)

2013. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, köszönöm, köszönöm az ötleteket! Írom őket folyamatosan. :)


Sajnos minket sem vet fel a pénz, de most éppen van annyi félretett pénzünk, hogy egy kicsit nagylányosabbá tudjuk varázsolni a kisnagylányom szobáját. :)

2013. máj. 7. 17:12
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom a 4est, a tükör tőle függetlenül jutott eszembe :D
2013. máj. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok már tizenéves, de tudok adni pár tippet.

A szőnyeget és a falvédőt cseréljétek le szerintem. Az ágyra vehettek egy takarót, hozzá színben harmonizáló párnákat.

A mesekönyveket, játékokat, ha már nem használja, pakoljátok be színes papírdobozokba.

Ha nincs ruhásszekrény a szobájában, azt előbb-utóbb biztos szeretne majd.

Még néhány ötlet: sötétítőfüggöny, képek a falra, új fotel, mellé állólámpa, új íróasztalszék, tükör, sminkasztal, szobainas, ékszertartó.


Remélem, találsz hasznos tanácsot, sok sikert az átalakításhoz!

21/L

2013. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ó, Hármas válaszoló! Ilyenkor mindig úgy fáj a szívem, és bánt, hogy egy ilyen szobát például képtelen lennék megadni a lányomnak, bármennyire szeretném is.

De ötletnek nagyon jó! :)

2013. máj. 7. 17:19
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám, mekkora a keret és segítenék neki megtervezni a _saját_ ízlése szerint. Nagy projekt lenne, sokmindent saját kezüleg csinálnánk benne, sokat lehet spórolni így, és olyan lesz, amilyet ő szeretne. Jobban szereti az ember azt, amiben benne van, amiért küzdött.
2013. máj. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!