Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mik azok a kelengyek, amiket...

Mik azok a kelengyek, amiket megbantatok/felesleges volt?

Figyelt kérdés

Sok mindent ajanlanak a babakelengyehez, de a fele haszontalan.


Pl melyik a job: a

rugozos szek,

vagy a hinta


Kell-e egy mozeskosaros kisagy (hamar kinovik, ezert feleslegesnek tartom, de sokan nem teszik bele a rendes babaagyba.)


Bebiornek:

pelenkara csipteto?

Vagy a matrac ala?


Vannak ezek a praktikus utazoagyak, ami egyben jaroka, pelenkazo es utazoagy is.


Megkoszonnem a tapasztalaitokat!


2014. nov. 13. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Ez gyerekenként változik, hogy mi lesz felesleges. A második gyerekemnél is sikerült felesleges dolgokat megvenni. Pl: cumi és cumisüveg. Egyáltalán nem fogadta el egyiket sem. A pihenőszéket kihasználtuk. Bakakocsibol meg egyre kisebbet veszünk. Már a harmadiknál járunk. De nem azért, mert tönkrement volna, csak praktikusság miatt. Utazóágy csak a második gyereknél kellett, mert az első elaludt bárhol, amikor rokonokhaz mentünk, a második már nem. Bébiőr nem volt egyiknél sem. Az elsőnél kellett bimbóvédő, így a másodiknál is vettem, de már felesleges volt. A tejgyülytő zacskó hasznos volt mindkétszer. Mérleget nem vettünk. Így hírtelen ennyi jutott eszembe.
2014. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nincs pihenőszékünk, a hordozóval megoldottuk, amikor nagyobb volt.

A babakocsi mózesét használtuk sokszor napközbeni alvásra.

Nekünk matrac alá tehető légzésfigyelő van. Szerintem hasznos. Egyszer volt éles riasztás, mikor a fiunk sokáig nem vett levegőt. Mindkét gyerkőc közel 2 éves koráig használtuk. Nekünk eleve bébiőrös, így azt a funkciót is kihasználtuk.


Van utazóágyunk, a legolcsóbb, legegyszerűbb. Pelenkázni pl. nyaralás alatt az ágyon pelenkáztam, vagy a földön.

Járókánk sincs. Mindenfelé mehettek, ha olyan dolgom volt, amikor nem tudtam rájuk figyelni beraktam őket a kiságyba.


Szerintem a mérleg nem kell feltétlenül. Karban a házi mérlegen megoldható a dolog. Hetente mértük őket kezdetben, így nem stresszelt, hogy alkalmanként mennyit ettek.

2014. nov. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ami ok lenne:


hinta, mert abban tuti van fektethetős és nem görbítve van a baba(de ritkán használni, ne legyen függő ettől a gyerek alvása)


matrac alatti légzésfigyelő és bébiőr egyben

(habár amennyit én paráztam babakocsizásnál..pelenkára csiptethető sem ártana..)


utazóágy meg teljesen egyéni, nálunk még nem volt ilyenre szükség.(mindenhol velem aludt)

2014. nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem tudtam használni a szoptatós párnát, más imádja.

Elemes bébihintát nagyon kihasználtuk, jól elvolt benne.

Cumi, cumisüveg nálunk is tök felesleges, egyáltalán nem fogadja el őket.

Nekünk nincs járókánk/utazóágyunk, nem is érzem hiányát. Mi egyből rendes babaággyal indítottunk, babakocsiból multifunkciós van, mindhárom részének nagy hasznát vesszük.

Én ruhákból vettem sok feleslegeset: amíg picike volt, nem mertem ölöztetni olyan cuccokba, amiket a fején át kellett húzni (persze minden body-nk ilyen volt), rugiból is csak az elől végig patentosakat mertem ráadni. Úgyhogy mikor hazajöttünk a kórházból, nagyjából új ruhatárat vetettem párommal :)

Én hálózsákban altatom a kezdetek óta, azt nagyon hasznosnak tartom. Ill. volt kókuszpólyám is, azt is szerettem, nagyon hasfájós volt a lányom, abban könnyebb volt órákon át ringatni.

2014. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a kiskád volt felesleges állványostól-szűkítőstől.
2014. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos infot!


Pl az autosulesnek en a nagyobbaknak valot vennem meg (kb 2 eves korig hasznalhato) Igazabol nem lenne szuksegem a kismeretu autoshordozora, szeretnek beszerezni egy hordozokendot.


Utazosagyra se nagyon lenne szukseg, de a jarokat jonak talalnam, ha mar izeg-mozog. (eppen ezert gondoltam egy olyanba invesztalni, ami 3az egyben.


Kulfoldon elek, es megorit, hogy sehol sem talalok olyan pelenkazot, amin szembol pelenkazod (kiveve a kombi kisagyaknal, de azok olyan nyeszlettek.)


(egy ilyen kombi kisagy forintba atszamolva 80.000)

Viszont most talaltam egy Ikeas honlapon megfeleloet (europai szabvanyok)

Kisagy kb 40.000 Ft, a pelenkazo 34.000Ft ertekben.


De annyi minden van, es mar azt se tudom, hogy mire van tenylegesen szukseg...

2014. nov. 13. 19:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Autós hordozó nekünk se volt. Az autóban újszülöttnek való gyerekülés volt.
2014. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi túl sok felesleget dolgot nem vásároltunk össze szerencsére.

Ami az volt, az a babakádba való betét, meg a szopipárna. Egyiket sem használtuk.

Légzésfigyelős bébiőrünk volt, engem megnyugtatott. Azt kölcsönbe kaptuk, de utána vettünk sima bébiőrt, mert kertes házban lakunk, és ha nyáron alszik bent a gyerek, mi meg kint vagyunk az udvaron, akkor meghalljuk.

Utazóágyunk van, de kb. egyszer vittük csak magunkkal. Ha elutaztunk valahova, akkor ott vagy volt utazóágy, vagy köztünk aludt. Viszont anyuéknál abban aludt, szóval nem volt felesleges.

Elektromos hintánk is volt, hú azt imádtam. Ha fájt a hasa, beletettem és megnyugodott!

2014. nov. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elemes, rezegetős pihenőszékün volt, mindkét gyerek szerette, nekünk bevált. Mózeskosaras kiságyunk nem volt, egyből a rácsos ágyban aludt mindkét gyerek, mellettünk. Bébiőrt vettünk, légzésfigyelőset, kertes házban élünk, szükség van rá, ha kimegyünk és ők alszanak.

Szűkítős kiskádat vettünk, állvány nélkül, nekünk elég volt.

Travel systemes babakocsi szerintem egy álom, ha mentünk valahová, csak ki a kocsiból, fel a vázra és mehettünk. A mi hordozónk vízszintesig dönthető, úh ilyenkor még a hogy fekszik kérdéssel se kellett foglalkozni.

Cumit, cumisüveget nem használtunk, az felesleges volt. Illetve a cumis lázmérőt. Olyan cuki alapon megvettük, de ki se bontottuk.

Pelenkázós komódunk van, azon oldalról van a baba, de megszoktuk. Járókát vettünk, kétszintes a házunk, nekem megnyugvás volt, h abban van, ha fel kellett mennem valamiért. Kiságy meg fent van a gyerekszobában. Utazóágyat nem vettünk, 1x kellett eddig, akkor béreltünk. Máskor volt a szállodában, ahová mentünk.

2014. nov. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az utazóágy nekünk is feleslegesnek bizonyult. Vagy van utazóágy a szállodákban, vagy elkértem a testvéreméktől. Összesen van 5 gyerekünk, és talán tíz alkalommal használtuk együttvéve. A nagyszülőknél (gyakori unokainvázió miatt) van rendes leesésgátlós emeletes ágy, jut hely minden gyereknek, oda nem kellett.


Nálunk a bébiőr is felesleges volt. Mindhárman elég hamar átaludták az éjszakát és ébredés után jó kedvük volt és csendesek voltak. Elgügyögtek, és ha nem mentem be megnézni, rá nem jöttem volna, hogy ébren vannak. A sírásukra meg a fél kerület felkelt, nem kellett rádión közvetíteni.


Én a járókát kihasználtam, a szintek miatt. Gyerekszobák fenn, nappaliban a járóka, benne játékok. Amíg nem tudtak bébikomppal közlekedni, meg mászni, addig nagyon kihasználtam, hogy nem a földön/kanapén fekszenek.


Nálunk a hinta meg a pihenőszék nem kellett. A járókában elvoltak 2-3 hónapos koruktól, nekünk kerekes volt, oda húztam, ahova akartam. Ha hasfájás volt, akkor meg ölbebaba és anya énekel volt a munkamegosztás. A bátyáméknál a pihenőszék vált be, barátnőméknél a hinta. Ezt gyereke válogatja, gondolom. Mi ezeket nem próbáltuk ki, nem tudom, melyik gyerekem hogyan reagált volna rájuk.

2014. nov. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!