Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek érdemes így...

Szerintetek érdemes így tesztelni, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Az ovum 18.-án volt, együtt voltunk 15.-én, 18.-án, 19.-én, 23.-án és 25.-én.

Elsejére nem várom, akkor gondoltam tesztelni, de meghívtak egy baráti összejövetelre 29.-én. Ha aznap reggel tesztelek (11. dpo), az már mutatna pozitívat, ha ebben a hónapban sikerült a baba? Mert ha pozitív, akkor nyilván nem innék semmi alkoholt, de ha negatív, akkor belefér 1-2 pohár bor?

Nem akarok ártani a babának, ha ebben a hónapban sikerült, nagyon várunk már rá. Szerintetek így van értelme tesztelni, vagy tök felesleges?



2014. okt. 26. 10:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy 17.-e óta görcsölök, néha szúró fájdalmat érzek az alhasamban, irritáltabb vagyok, mint szoktam lenni, meg a melleim is fájnak, feszülnek, főleg a bimbók. De már azt se tudom, hogy melyik tünet igazi, és melyiket képzelem csak be, mert már annyira akarom, hogy legyen :(
2014. okt. 26. 10:40
 2/7 anonim ***** válasza:
és is meginnák pár pohár bort nekem a tesztem negatív lett még. de amíg nem jön meg reménykedem, és nem iszok inkább. mert ilyenkor mikor még nem is tudjuk hogy terhesek vagyunk fontos dolgok történek bent. én biztos elmennék de nem innák.
2014. okt. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, hát ahogy ismerem magam, még ha negatív is lesz a teszt, akkor se fogok inni kicsit sem, hátha korai volt még tesztelni. Nem akarok ártani a babának, ha van.
2014. okt. 26. 11:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha már gyereket akarsz legalább nézz utána mit jelent egy 4 hetes terhesség... Már hogy árthatnál neki az alkohollal? Kb. akkor történik a beágyazódás, még nincs is kapcsolat az anya szervezetével. gondolom egyébként sem részegre iszod magad, úgyhogy 1-2 pohár bor semmiképp nem fog megártani.
2014. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 csillatot válasza:
Czeizel szerint addig amíg nem tudunk a terhességről, vagyis negatív a teszt, addig nem tudunk ártani a gyerkőcnek! Érezd jól magad!
2014. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont most olvastam Dr. Czeizel könyvét, amiben azt írja, hogy az első 2 hétben (a beágyazódás környékén,amíg el nem marad a mensi),addig semmi kapcsolat nincs a baba és mama között, tehát sem gyógyszerrel, sem alkohollal nem tudsz ártani. Persze nem kell leinni magad, de 1-2 pohár bor nem árthat.
2014. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz ártani a babának. Magadnak igen ha kihagyod a bulit 😊 lazulj bulizz
2014. okt. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!