Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Vett valaki ilyen ágyat?...

Vett valaki ilyen ágyat? (ikea) Mik a tapasztalatok? Ti milyen ágyat vettetek a kiságy után?

Figyelt kérdés

Elég széles a 70 cm? 2 évesnek venném, nem túl pici fiam van. (most földre nyitható kanapén alszik, mert sokat kellett vele aludni. Most költözünk, és lecserélném az ágyát, már nem kell vele aludni)

[link]


2015. márc. 3. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70 centi túl keskeny. Még 1-2 év, aztán már egyre kényelmetlenebb lesz neki.
2015. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mekkorát érdemes venni? A körbetámlás gyerekágyak is mind 70x140 v 70x160-as méretűek...

2015. márc. 3. 15:24
 3/11 anonim ***** válasza:

4,5 éves a kisfiam, most kb. 112 cm, átlagos magasságú és testalkatú kisfiú.

Az ágy mérete normális kisgyermeknek- gondolj bele, hogy már majdnem felnőtt testmagasság a 160 cm!

A normál felnőtt ágy mérete 80*200 cm- vagyis CSAK '§ centiméterrel szélesebb és azt szokták mondani, hogy a magasság+20 cm-t érdemes hosszban is venni.

Vagyis a gyereked 140 cm-es magasságáig biztosan jó lesz- azt átlagosan 9 évesen érik el!


Nekünk isikeás ágyunk van, bár nem ez az egyszerűbb fazon, de a mérete ugyanez.

élőben azért nézd meg ezt a singlart, mert nekem elég vékonynak is silánynak tűnt- ha hozzáteszel a váz árához 10-15 eFt-ot akkor azért már lehet normális ágykeretet kapni az ikeában is.

(nekünk ilyesmi van, mint ez:

[link]

- csak pirosban és kutya-cica mintával, a matracot meg KÜLÖN minőségit vettünk, nem az ikeás egyszerű szivacsmatracot).


A méret mindenképpen jó, abba is gondolj bele, hogy pl. ágyneműméretből is a 70*140-es takaróméret az ovis méret, ezt még a 6-7 éves is normálisan tudja használni.

Úgysem a hátralévő kb. 15 évre veszel neki ágyat remélhetőleg, hanem a 2 évesnek mondjuk 7 évre, majd utána még 7-8-10 évre, aztán meg jó eséllyel megoldja magának a saját háztartásában :)


Nálunk azért is jó ez az ágyméret, mert az ágy végéhez elfér még egy szép színes játéktároló felnyithatós fedelű láda is és így sem olyan hosszú, mint egy normál felnőtt ágy.

2015. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

A hosszával nem is volt "bajom", csak a szélessége volt kérdéses. De lemértem, én most a szobájában egy kanapén alszom, az 73 cm széles, és simán elférek rajta :D


Köszi, mindenképp megnézem, képről tetszett, de élőben biztos más. Azért lett volna jó, mert egy majdnem újat tudtam volna féláron megvenni (a matraccal együtti árhoz képest). Mert úgy nem is annyira olcsó az ágy az ikeában, mert matracot külön kell venni.


Esetleg valakinek olyan irányú tapasztalata, hogy melyik ágyat érdemesebb venni, a körbetámlás fajtát, vagy egy ilyen faágyat?

Körbetámlás alatt azt értem, amelyik mintás huzatú.

2015. márc. 3. 16:34
 5/11 anonim ***** válasza:

nekünk ilyen volt. 2 évig használta, aztán kapott egy rendes, szép ágyat :)

miénk is eladó ha érdekel ;)


[link]


most ilyenje van, rendes kókuszmatraccal, sajnos a másikhoz azt a nagyon olcsó szivacsot vettük ami kényelmetlen volt, na meg egészségtelen is

2015. márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
2,5 éves a fiam (101 cm és 16,5 kg), rendes 90X200-as ágyat kapott. Én nem akarok 2 évente ágyat cserélni.
2015. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mi úgysem tervezünk hosszútávra, mert pár éven belül elköltözünk. Szóval nem ez az ágya lenne 10 évesen is :)

Nagyobb ágyban így nem is gondolkodok- most felesleges - és jóval több helyet foglal.

2015. márc. 3. 16:56
 8/11 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy melyik az a "nagyon olcsó" szivacsmatrac? Én csak 16 ezerért láttam bele matracot (amit feldob a rendszer, hogy a termékhez ajánlják).
2015. márc. 3. 16:58
 9/11 anonim ***** válasza:
2015. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja köszi, akkor megnyugodtam, hogy nem a 16 ezres az alsó kategória :)
2015. márc. 3. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!