Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Milyen matracot ajánlanátok?...

Milyen matracot ajánlanátok? 80x160-as méretben.

Figyelt kérdés

Kisfiamnak szeretnék ágyat venni, de amit kinéztem, abba külön kell matracot venni. Milyet érdemes választani? Kókuszmatrac volt a kiságyában (Novetex), de sosem szeretett ott aludni. (Jelenleg földre nyitható kanapéja van) Tehát kókusszal nem próbálkoznék újra.


Illetve van-e tapasztalat olyan matracokkal, amiket ágyhoz adnak? Pl. [link]

Ha ezek is jó minőségűek, akkor talán érdemesebb ilyet venni..


2015. ápr. 6. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:

most hogy ha kikötöd, hogy kókusz nem, akkor nyilván marad a szivacs, mert ez a kettő van. mondjuk én szivacsra nem fektetném a gyerekemet, persze azzal sincs semmi baj, de a kókusz egészségesebb és nekem az is számított, hogy nem magába szívja a nedvességet hanem átfolyik rajta, így ha bepisil és el van csúszva a védő akkor csak gyorsan megszárítom a matracot... egy ideig szivacsmatrac volt amit adtak az ágyhoz (8cm), na azt 2 napig szárítottam ha pisis lett, ráadásul be is büdösödött, így a kertben slaggal moshattam, majd 4 napig szárítottam, addig meg vele aludt. ráadásul kényelmetlen is volt. most egy 12cm-es kókuszmatraca van, na ez olyan mint ha vajba feküdne :D

hasonló ágya van mint amit linkeltél (Hugo), nekünk egy nagyon vacak szivacsot adtak hozzá, amit fent írtam. gondolom a legolcsóbb jár, hisz egy jó matrac nem 10E...

2015. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
veleM aludt addig, bocs... :)
2015. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi is kókuszmatracot vettünk mind a két gyereknek. Semmi pénzért nem cserélném le. Az ifjúsági ágyból is olyat csináltunk, ami a matrac méretéhez megfelelő (140×70es).

4 éves a nagyobbik és még bőven jó neki az ágy.

Unokaöcsém most lesz 9 éves és egy hete cserélték le neki, a szintén 140×70-es ágyát.


Talán még Dormeo matracot vennék, de sima szivacsmatracot biztosan nem.

2015. ápr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És kókuszmatrac közül melyik, amelyik jobb fajta?

Nekünk Novetex volt, gondoltam minőségibb....de még (nekem legalábbis) büdösnek is tűnt.. A fiam sem nagyon szeretett az ágyában aludni, 1 évesen le is cseréltük neki, mert inkább mindig máshol aludt, csak az ágyában ne kelljen.

Azért szivacsmatracok között is van gondolom jó, nem véletlen vannak elég emelkedett árak :)

Arra lennék kíváncsi, hogy mi az a kategória, ami már minőségre is jó, de nem 50-100 ezer egy matrac..


A kókuszt amúgy meddig ajánlják (életkor, súly)? Olvastam már ilyet is, olyat is..

2015. ápr. 6. 16:48
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy meg még van rugós is, vegyes matrac is, nem csak a kókusz és a szivacs :) Ezért kérdeztem, hogy ki mit ajánl, mert még a kókuszon kívül jó sok féle van.
2015. ápr. 6. 16:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasgattam én is azt láttam hogy már a kókusz nem divat, a szivacs a jobb a jelenlegi állás szerint.

Az én fiam sem szerette a kiságyát, hiába szedtük le a rácsot és tettünk rá leesésgátlót, viszont a szivacsos ágyba saját maga megy aludni.... szóval én nem vennék kókuszost. Az annyi hogy kemény így nem tudja belefúrni magát arccal, de ez egy újszülöttnél lehetne veszélyes dolog. A bepisilést nem értem, mert a kókusz is pisis lesz nem ha elcsúszik a matracvédő? Azt sem tudod úgy kitiszítani (mosógépbe nem fér be gondolom) lezuhanyoztatást olvastam, de azért az sem olyan mint ha egy pisis bodyt bedobsz a mosógépbe, azt sem csak átzuhanyoztatod. Szóval szeritnem úgyis cserélni kell a matracot néhány évente, legalábbis mikor elmúlik a bepisilős korszak és lepisilte párszor biztos lecserélném.

Én azt mondom vegyél akár egy 90*200-as keretet tegyél rá leesésgátlót egy középkemény szivacsmatraccal pl ikea. A mi időnkbe nem is volt ekkora választék :)

2015. ápr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!! :)

Igen, én is láttam, hogy egyre jobban kimegy a divatból a kókusz. Ha lesz második gyerkőc, tuti nem veszek azt a kiságyba sem.

Bár nem tudom, lehet tényleg abból is van jobb minőség, mint amit mi vettünk, és az is lehet, hogy a vegyes matracok jobbak.


Ikeás jó minőségű? A 10-16 ezresre gondoltam, nem az 5 ezresre, ez utóbbi biztos csak a legegyszerűbb.

2015. ápr. 6. 18:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Träumeland márkájú szivacsmatracunk van, többfajtát is lehet kapni. Nálunk bevált, az erkélyen szoktam szellőztetni. Kókuszmatraccal kezdtünk, de kb. 2 hét múlva lecseréltük, mert annyira büdösnek éreztük. Ha nagyobb lesz a gyerek és lecseréljük a rácsos ágyat, akkor rugós matracra váltunk majd.
2015. ápr. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egyrészt az ikeában nincs ez a méret, másrészt szivacsból min. 14cm-es kell, az meg se az ikeában se máshol nem 10E
2015. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!