Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ti melyik matracot vennétek?

Ti melyik matracot vennétek?

Figyelt kérdés

2 éves gyerekemnek szeretnék matracot venni, de kicsit elbizonytalanodtam. Ezt néztem ki, már amennyit találtam róla, nem olyan rossz. Ismeri valaki?

[link]


Vagy érdemesebb drágábban venni? Néztem másmilyet is, pl.

[link]


[link]


Azért bizonytalanodtam el, mert még nem szobatiszta, lehet, hogy 1-2 év múlva higiéniai okokból amúgy is lecserélnénk, akkor ne a 40 ezrest kelljen kidobni. Persze nem azt jelenti, hogy akkor most jó lesz a rossz minőségű, ezért is néztem ki a Relaxx-ot.

Aki ismeri ezeket a matracokat, írna róluk?


2015. ápr. 9. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
A harmadikat venném vízhatlan lepedővel megtámogatva. Azért elkerülhető a szennyeződés ha készülsz rá.
2015. ápr. 10. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vedd meg azt, amit a legjobbnak tartasz. Ezer féle vízhatlan alátétet lehet kapni. Mi is azt használtunk, a matrac sosem ázott el.
2015. ápr. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ettől olcsóbbat találtam a közelmúltban a 1,5 éves kislányunknak.

Mivel eddig kókuszmatracon aludt és alszik még most is, én ragaszkodtam, hogy legyen kókuszréteg is a matracban. Jobb a tartása, megfelelő keménységű és jobban is szellőzik egy esetleges balesetnél.

Szóval mi az alábbi matracot rendeltük meg:

[link]

A gyártó a kívánt méretben készítette el és házhoz szállította.

Jó kemény matrac, biztos, hogy jól tartja majd a kis gerincét, én meg vagyok elégedve vele.

Egyelőre még a rácsos ágyat használjuk, félek, hogy átesik a leesésgátlón, ha feláll...

Ha a fenti háromhoz ragaszkodsz, akkor az a véleményem, hogy 2 éves gyereknek felesleges 22 cm magas matracot venni, a középsőt biztosan nem választanám.

2015. ápr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, közben egész éjjel bújtam a netet, és azt hiszem, megtaláltam a megfelelőt! Relaxx Junior Vital, kétoldalas matrac, egy kicsit puhább és egy keményebb, 2-12 éves korosztály számára. Utánanéztem, és nem annyira ajánlott rendes felnőtt matrac az ilyen kicsiknek, mert még mások a testméreteik, másmilyen matrac szükséges nekik.

A kókuszt mi nem szeretjük, olyan volt a kiságyban, de sosem tudott ott nyugodtan aludni. De engem meg is győzött az, amit olvastam, többet biztos nem veszek kókuszmatracot.

2015. ápr. 10. 14:57
 5/7 klepszidra válasza:
És miért nem jó a kókusz matrac? Magam részéről én sem szeretem, csak kíváncsi lennék neked miért nem jött be.
2015. ápr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én a matracguru oldalán találtam róla leírást (bár számomra ellentmondó, hogy ott is kapható kókuszmatrac, de ennek biztos van oka..) Igazából személy szerint csak azért nem szerettem, mert a szaga megmaradt, még most is ugyanolyan (számomra) büdös, mint mikor megvettük több, mint 2.5 éve. A kisfiam érdekes módon mindenhol szépen tudott aludni, de a kiságyában sosem maradt meg. Próbáltam betenni neki takarót, hogy melegebb legyen (hátha hideg?), de csinálhattam bármit, nem aludt ott szívesen. (Amúgy sem volt jó alvó, de ott katasztrófális) Elég hamar lecseréltem emiatt földre nyitható kanapéra a kiságyat.
2015. ápr. 29. 09:42
 7/7 A kérdező kommentje:

A "szépen aludt"- ot úgy értettem, hogy már amikor aludt, akkor máshol nyugisan aludt, de a kiságyában sosem.

Persze ennek lehetne a kiságy is az oka, viszont az ágycsere után elvittük anyukámékhoz a matracot, hogy mikor náluk vagyunk, azon aludjon, de ott sem hajlandó ráfeküdni, szóval arra jutottam, a matraccal volt/van gondja :)

2015. ápr. 29. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!