Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Kisbabával egyszobás lakásban...

Kisbabával egyszobás lakásban mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Milyen gondokat okozhat, olyat is hallottam, hogy egy-két éves koráig nem akkora probléma. Van, amiben esetleg előnyt jelent? Érdemes leválasztani nekünk vagy neki egy kis hálórészt esetleg a szobából?
2015. jún. 2. 16:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Ha a gyerekvállalással lemondtatok a nemi életről,az intimitásról,a privát szféráról,akkor nem lesz gond...Semmi előnye sincs különben.Bocs,de nem tudom megérteni,minek szül az,aki megfelelő lakhatást nem tud biztosítani.Persze,ha átmeneti,épp készül a házatok,úgy ki lehet bírni pár hónapot,de tartósa...no comment.
2015. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Az egy szoba azt jelenti, hogy este a baba lefektetésétöl reggelig a szobában csak aludni tudok, se beszélgetni, se tv-zni, se szexelni, mert egyrészt sötét kell, hoyg lehyen, másrészt csöndes.


Beszélgetni esetleg (halkan) a konyhában lehet, az egyéb eléggé megoldhatatlan.


Átmenetileg - pár hétre - elviselhetö, tovább viszont igen nehezen megoldható.

2015. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem is rettentő nehéz. Nekünk nagyon kellett a férjemmel, hogy nspontán x időben rendszeresen kettesben legyünk, ne kelljen folytott hangom beszélni, és azt csináljunk, ami csak akarunk. Ha átmeneti, akkor talán bírható egy darabig.
2015. jún. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

első,azért gondolom mert attól még ők is vágynak a gyerekre. nem bűn az,ha ők is szeretnének. az igaz,hogy én se tudom elképzelni,hogy egy szobában de mi nem ismerjük a körülményeket,lehet,hogy csak ideiglenes. a kérdésre válaszolva,igen mindenképp legyen külön szférátok. tegyetek be térelválasztót. ha van rá pénzetek,már jó kis mobil falakat is lehet csináltatni.

ez egy tükrős tolóajtó térelválasztó marha jól néz ki

[link]

ez meg fából van

[link]

vannak egyszerűbbek is,más oldalakon.

azért én azt mondom,ha van lehetőségetek,nézzetek két szobát azért nem jó kamaszkorig egy szobában a szülőkkel. na meg,hogy éltek majd házaséletet?

2015. jún. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Mi 2 gyerekkel is 1 szobásba voltunk, mire a harmadik született, arra költöztünk nagyobba. Nem kényelmes, de inkább ez, mint az utca. Lehet lepontozni.
2015. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Hűha itt látom mindenki elit körülmények között él :) Mi 2 szobás házban élünk, de 1 szobában 4en. Semmi gond nincs a tv-vel, beszélgetéssel, szexuális élettel és még kényelmetlennek sem mondom. Tőletek függ, hogyan szoktatod a gyereket. Nekünk mindkettő kezdettől fogva a zajhoz, tv-hez, beszédhez, fényhez volt szoktatva. Nem burokban kell azt a gyereket nevelni.
2015. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
Ó, igen utolsó, nincs is jobb annál, mikor egy kicsi baba vagy akár iskolás gyerek nem tud soha pihenni, mert mellette folyton zaj van, vagy megy a tévé, villódzik valami, vagy épp szexelnek tőle 2 m-re.
2015. jún. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

Mi is egyszobásba tervezzük a gyerekvállalást.


Miért?


Van egy garzonunk, saját lakás, nem albérlet. Egy másfél szobásba átköltözni 6-8 millió többletet jelent Budapesten (és persze az is kicsi), amit kb 3-5 év alatt kinőnénk, ha kistesót akarunk, amihez újabb 6-8 millió kéne, hogy 2+1 vagy 3 szobásba menjünk.


Mind a ketten dolgozunk, átlagosan keresünk, de évi 1,5 milliónál többet nem tudunk félre tenni (gyerek mellett vélhetően ennyi sem fog menni). Hitelt nem akarunk felvenni. A végtelenségig nem akarjuk húzni a gyerekvállalást. Én nem tudom ki hogy csinálja, hogy 20-as évei végére 30-as évei elejére kiépíti az egzisztenciát önerőből és tip-top családi házba várja az első babát.


Kiszámoltuk, hogyha maradunk a garzonban egy évet a babával, akkor kb fél millióval több jut a nagyobb lakásba költözésre, mintha bérelnénk egy nagyobb lakást, a kicsit meg kiadnánk.


Hány ember kezdte a nagyszülőknél a félszobában, mert vártak a tanácsi lakásra, vagy évekig építették a szocpólos családi házat?


Kedves kérdező. Nyugodjál meg, túl fogjátok élni. Gondolom nem itt akarjátok felnevelni a kicsit. Az első években tökéletesen megteszi a kis lakás. Amikor látjátok, hogy szűkös, akkor tudtok majd lépni.

2015. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem gondolom azt,hogy az első válaszoló jogosan feszegeti azt,hogy ki miért vállal gyereket és milyen körülmények közé... a kérdező tud lakhatást biztositani a babájuknak,nem azt kérdezte ,hogy melyik híd alá vigye a gyereket! Nem lesz baj az egy szobával.mi is ebben a cipőben járunk 3s millió ember még ,sok ismerősöm is és semmi gond nem volt sem a nemi élettel sem egyébbel . A gyerek is tud pihenni,náluk nem volt gond a tévével,a fénnyel ,a zajokkal...
2015. jún. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Természetesen átmenetileg tervezzük, de nem néhány hónapig, hanem két-három évig. A babát zavaró zajoktól és a privát szféra, házasélet megszűnésétől tartok én is, ezért kérdeztem, hogy jó öltet-e leválasztani gipszkartonnal neki vagy nekünk egy külön kis alvó részt? Csak attól meg azért félek, mert így meg hely marad nagyon kevés, és később azért csak elkezd mászni is.
2015. jún. 3. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!