Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hogy osszuk meg a 2 gyerekszobát?

Hogy osszuk meg a 2 gyerekszobát?

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van (6 èves lány,2 éves fiú),tervezzük a 3. babát.

Jelenleg eggyütt alszanak az egyik gyerekszobában. Ha megszületik a pici velünk marad min. 6 hónapos koráig. De utána,hogy legyen? Hova kerüljön? Külön a jelenlegi üres szobába?

Annyi biztos hogy a nagylányunk nem szeretne egyedül maradni... 12 nm-es mindkét szoba,lehet épp elférnének aludni 3-an is egy szobába egy pár évig.

Köszönöm előre is a hasznos tanácsokat!


2015. okt. 23. 01:23
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
A baba egyenlőre mehet az üres szobába. Később pedig a nemektol függőben k ell elosztani a szobákat -azonos neműek együtt, kulonnemu külön.
2015. okt. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha még nincs útban a harmadik baba, akkor előbb miért nem házbővítést vagy nagyobb lakás vásárlását tervezitek?

Persze be lehet kettőt tenni egy szobába, csak azért 12 nm-en elég hering feeling lesz, kb 2 ágy meg 2 íróasztal meg talán egy szekrény befér aztán mozdulni se tudnak majd iskolás korukban. A másik gyereknek meg lesz külön szobája, azon is problémázni fognak,hogy bezzeg neki van.

Tudom h le leszek pontozva, de szerintem ezt át kéne gondolni, esetleg ha a ti hálótok nagyobb akkor azt gyerekszobává alakítani, és heringeskedjetek ti, ha annyira tetszik.

2015. okt. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi első, így gondoltuk! :)

Kedves utolsó! Nem tervezünk házbővítést, majd max. a tetőtérben! :) 200 nm-es a házunk, 6 éve építettük! Ti mekkorába laktok? Más feleannyin vagy negyedannyin lakik 3 gyerekkel egy szobában!

2 gyerekszoba van, egy méretű mindkettő, nincsenek hering módjára most sem, pedig tele van játékkal, no meg bútor is van benne,teljesen jó elosztású mindkét szoba. Nem heringeskedünk egyáltalán,köszi, hogy így aggódsz! :D Simán elfér bennük 2 íróasztal, és két ágy, lemértük! Ja a miénk is 12 nm. Most is leginkább a nappaliban tartózkodunk, ami 35 nm. A lányom nem szeret egyedül aludni, szóval nem hiszem hogy gond lesz abból, hogy kinek van külön szobája kinek nincs!!!

Köszönöm a további hasznos tanácsot!

2015. okt. 23. 14:21
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Akkor elég érdekes lehet a házatok beosztása, talán wellness központ van fürdő helyett? Hisz a szobák,amit írtál (3x12+35) összesen 71 négyzetméter, a többi 129 a konyha meg fürdő? Vagy a csirkeólat meg a garázst és a kerti babakonyhát is beleszámoltad a 200-ba?:P

De nem vitatkozok többet, jó szórakozást a szoba beosztással ha a gyerekek tinik lesznek:)

(Amúgy azért merészeltem válaszolni, mert anno gyerekként nekem is 12 négyzetméteres szobám volt hasonló problémával és én utáltam. De nem is értem miért tettél fel kérdést, ha gond, hogy valaki saját tapasztalatból így kicsinek ítélte.)

2015. okt. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerinted csak konyha és fürdőből áll még a házunk? :)

Konyha, ebédlő,fürdőszoba, előszoba, vendég wc,nagy folyosó, háztartási helyiség, kamra, kazánház! ;)

2015. okt. 23. 14:56
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha ennyire nagy gond volt gyerekként a kicsi szoba,miért nem mondtad a szüleidnek?

De van egy b verzió is, ha nagyok lesznek....mi megyünk a nappaliba! :) De úgy gondolom ha bekerülnek kollégiumba csak hétvégente lesznek itthon,így felesleges lenne plusz szobákat építeni, toldani...mivel alig lesznek itthon.

2015. okt. 23. 15:15
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem két ötletem van,

a) egyik gyerekszoba az alvós+nagy lánynak tanulós, gondolom, lassan iskolás lesz; a másik szoba a zajongós-játszós. Hátránya, hogy be kell osztani, a tanulás alatt nem tudnak aludni a kicsik a fényigény miatt.

b) Ha a kicsi lány lesz, vele tenném össze a nagyot, ha fiú, akkor nincs jobb ötletem az a-nál.

2015. okt. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A férjem is ezt a verziót mondta, az elsőt!:)
2015. okt. 28. 14:41
 9/10 Mogyi_timi válasza:
Én legidősebb lányként egy szobában laktam a 2 öcsémmel (igaz, az elég nagy szoba volt azért) kb gimi végéig, és soha nem volt bajom ezzel. Ha van külön szoba, akkor elsődlegesen a legidősebbnek érdemes, ahogy nőttünk mi is "szétköltöztünk", de gyerekként imádtuk együtt bontani a rendet meg szórakozni. Egy alvós és egy játszós szoba is megoldás, de a jövőre mindenképpen tervezzetek változtatással ahogy felnőnek - mindenkinek meglesz a saját igénye 14-18 évesen, hogy mit szeretne jobban :)
2015. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Majd tavasszal eldől,hogy is lesz. Mivel nyáron érkezik a 3. baba. :)


Amúgy nálunk beépitett szekrények vannak,szóval a szobában elég az íróasztal, ágy ès polc! Nekünk nem kicsi a 12 nm (amúgy lehet 2 nm-el több,de én 12-re emlékszem),mivel oda max. aludni és tanulni járnak majd! Leginkább a nappalit,étkezőt használjuk,bárki járt nálunk mindenki csodálja a házunkat,mert hatalmas! :)

2016. jan. 4. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!